Selamlar sayın Otopark Ailesi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
415
1,360
2,645
Marka
Ford
Herkese merhaba sayın Otopark Sakinleri. Ben Alper, aslen Eskişehirliyim ve mesleğim gereği Eylül de İstanbul'a taşınmak zorunda kaldım(İmkanım olsa Eskişehir'den çıkmazdım:)). Bilgisayar Mühendisiyim ve büyük bir e-ticaret sitesinde developer olarak çalışıyorum.

Arabalara ilgim kendimi bildim bileli var. Bizde biraz da aileden geliyor sanırım. Babam işi gereği her sene farklı şirket aracı ile gelirdi. Hepsini de detaylı bir şekilde inceler orasını kurcalardım. Yakınımda kimin arabası varsa mutlaka gider sürücü koltuğuna otururdum. Büyüdükçe bu içimdeki araç sevgisi ve ilgisi de hiç sönmeden büyümeye devam etti. Top Gear'ın en eski sezonlarından başlayarak son sezonuna kadar izledim, Fifth Gearları izledim, The Grand Tourları izledim. Sanırım bu sitede izlemeyen yoktur bunları, bende bir şeymiş gibi söylüyorum😬.

Yancı mısın derseniz, ben kendimi çizgici olarak tarif edebilirim. Viraj çizgisi kasarak aracın limitlerini deneyimlemeyi ve olabildiğince hızlı girip hızlı çıkabilmeyi tercih ederim. Belkide şuana kadar ailemizin araçlarının hepsi önden çekişli olduğu için olabilir bu içgüdüm.

Birazda bizim ailenin emektarlarından bahsedeyim sizlere.

Ben araç kullanmayı babamın Focus 2 1.6tdci'ında öğrendim. 72bin km de aldık aracı 2010 yılında, şuan yanlış hatırlamıyorsam 255bin civarında olması lazım. Bu araç üzerinde tahminen 120-130bin km'si bana ait. Zaten babam çok kullanmazdı. Sakarya'da öğrenciliğim sırasında bendeydi, İzmir'de askerliğim sırasında bendeydi. Benim yıllar boyu yoldaşım oldu diyebilirim. Ne virajlara girdik, ne çizgiler kastık, ne lift-off oversteerlar atlattık bu yakışıklıyla. Arabanın gidişini, sesini, yol tutuşunu, direksiyon hissiyatını inanılmaz seviyorum. İçindeki Sony ses sistemine de ayrı aşığım. Hala hangi arabaya binersem bineyim o sistemin sesini arıyorum.
Focus izmir 2.jpg

Daha sonra bir süre abim Almanya'dayken abime aldığımız yine aynı kasanın makyaj öncesi, ama yarı makyajlanmış versiyonu ile gezdim.Bu aracıda 100bin km de aldık. Şuan abimde 110-120bin arasıdır diye tahmin ediyorum. Ailecek Ford'un hissiyatından vaz geçemiyoruz. Başka araçları almaya yeltenince sadece kısa süre kullanımda bile direksiyondan, veya araçtan bir hissiyat alamayınca tekrar Ford'a yöneliyoruz.

abimin focus.jpg

Burada da iki güzellik birlikte yıkanırken;
ikifocus2.jpg

Daha sonra İstanbul'da bir süre babamın Focusu ile takıldıktan sonra babamı arabasız bırakmamak için kendime başka araba bakmaya başladım ve şuan ki aracım olan 2014 Fiesta 1.5tdci Titanium X 'i aldım. Aracı Konyadan 28bin km'de kazasız boyasız buldum. Ocak ayında hemen Konya'ya bizimkileri göndererek arabayı aldırdım.
eskişehir giriş.jpg
Daha fabrikadan çıktığı ilk lastikler olan yazlık lastikler vardı üzerinde ve yoldaki inanılmaz kötü hava şartlarına rağmen kazasız belasız gelebildiler Eskişehir'e. İlk işimiz hemen gidip bir set Continental Winter Contact Ts860 takmak oldu. Sonra Ford servisinde bakımı ve sıvı değişimleri yapıldı. Şuan da da üzerinde Michellin Pilot Sport 3'ler var ve 32bin km'de aracım.

fiesta1.jpg

Hepinize iyi akşamlar sevgili Otopark Ailesi, umarım daha iyi araçlar alabildiğimiz bir gelecekte onlarında konularını açabilmek dileğiyle...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hoşgeldiniz. Arabayı hissederek sürmeyi seven için Ford candır.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hosgeldiniz. Ford'un yeri bende de ayridir. Fiesta'sindan Mondeo'suna kadar her segmentine yillar icinde sahip olmusumdur. Guzel gunlerde kullanin insaallah.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Hoşgeldiniz, sizin de durum bizim gibi olmuş biraz. Bir şekilde Ford'a bulaşınca oradan devam etmişsiniz. Bizimki de amcamın granadasından başlamıştı. Hatta sonra kendisinin Orion ve Taunus'u da olmuştu. Oradan hem babam hem ben, çok severdik Ford'ları. Sonra gel zaman git zaman, babam bi spring almıştı. Onu sattıktan sonra uzun yıllar hiç araba alma gereği duymadık. Sonra ben üniversiteye başlayınca tekrar Fiesta ile devam ettik. Şimdi Focus var. Bundan sonra muhtemelen ayrı olarak devam ederiz, bende zaten şirket aracı var ama, babam bir sonraki aracı da Mondeo veya Kuga istiyor.

Güzel günlerde kullanılsın, kazasız belasız.

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
415
1,360
2,645
Marka
Ford
İyi dilekleriniz için hepinize ayri ayrı teşekkür ederim.

@OzanDnz Biraz öyle oldu. Yıllar boyunca babamın şirketi hep Renault ile çalıştı. Torostan-Megane 2makyajli kasaya kadar Renault'un her c segmentini kullandık. Daha sonra kendimize ait Corolla e120imiz oldu. Ama ne Renault ne de Toyota ile böyle bir bağ kuramamıştık.

Fordun eksikleri yok mu? Tabiki var. İç malzeme kalitesi düşük. Trim seslerini takip edicem diye benim gibi yolda giderken kertenkele gibi bir oraya bir buraya kafanızı uzatıp dinlemek zorunda kalabilirsiniz. İki focusumuzda da balatalardan kaynakli( servisin taktigi balata) vuvuvu ötme sorunu var. Segmentindeki diger dizel motorlara göre bir tık fazla yakıyor. Ve konforlu bir araç arıyorsanız kesinlikle Ford size göre değil(Mondeoyu hariç tutalım).

Ama yinede direksiyona oturup arabanın size herseyi olabildigince direkt olarak anlatmaya çalıştığını hissedince, yukarıda yazdığım şeyleri göz ardı edebiliyorsunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım