Self Servis Yakıt: Aytemiz Söğütözü

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Yıllardır çözemediğim kavramdır “Pompacı”, biri arabama pompayı yerleştirecek diye o kişiye para veriliyor. Sonunda hislerimiz duyuldu ve Aytemiz Self Servis yakıt olarak faaliyete geçti. Takip ediyorum, sadece marketini kullanarak :D , işte motosikletliler için alan vs. ilk olarak Külliye’nin yanındaki Aytemiz istasyonu getiriyor. En son gelen self servisi deneyelim dedik, peki ne yaptık, nasıl yaptık?

İlk öncelikle pompaya plaka tanımlama sisteminin algılayacağı şekilde yaklaşıyoruz. Kendimizi toprakladıktan sonra depo kapağımızı açıp pompayı yerleştirip tetiği de çekip sistemin başına geçiyoruz:

1F793918-5607-4DD7-B01E-08E05AB705BE.jpeg

Resim 1. Örnek Sistem

Sonrasında sistemin istediklerini seçip, yakıt miktarını girip kredi kartımızla ödememizi yapıyoruz. Yakıt dolum işlemi bittiğinde tabancanın tetiğini kapatıp yerine yerleştiriyoruz.

0535B5D4-0BF8-4527-B098-7F4C29E6CBE7.jpeg

Resim 2. Fiş örneği

Küçücük bir meblağ cebimizde kalıyor :) Normal yakıta göre galiba 30 kuruş daha ucuz litre başına.

Normalde hep Shell Türkiye’nin bayisinden benzinimi alırım, malum arabam kötü yakıtı hiç sevmiyor. Aytemiz pompalarındaki E5 yazısı şahsen mutlu etti. Doğruysa Aytemiz’den devam edebilirim, hem okulun dibinde, mis, gerçi mezun olduk, neyse :D

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
ben normalde de aytemiz tercih ediyordum, indirim kartı vardı şirketten dolayı babamın, ama bu self servis ile aynı oranlarda indirim yapıyor zaten. tek kötü yanı eve yakın bi noktada bulamamak.
gerçi artık taşıtmatik shell var egea ile, babam da arada focus a alsın bi zahmet :p

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Shell baya iyi puan veriyor, ilk 3 ay zubizuya x4 puan, 3 aydan sonra yıl sonuna kadar x3 puan, valla geçenlerde 2-3 ayın hediyesi olarak 50 tl tl lik benzin aldım. Fena değildi.

Son düzenleme:

ardzngn

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
26
26
595
Ankara
Marka
BMW
Self serviste fullemek mümkün müdür bilen var mı? Kioskta sadece miktar girilebiliyor gördüğüm kadarıyla, dolana kadar devam et tarzında bir seçenek yok. Yurt dışındaki bazı istasyonlarda fazla miktar girip pompa attıktan sonra yüklenmeyen miktar iade alınabiliyormuş, burda durum nasıl bilmiyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Self serviste fullemek mümkün müdür bilen var mı? Kioskta sadece miktar girilebiliyor gördüğüm kadarıyla, dolana kadar devam et tarzında bir seçenek yok. Yurt dışındaki bazı istasyonlarda fazla miktar girip pompa attıktan sonra yüklenmeyen miktar iade alınabiliyormuş, burda durum nasıl bilmiyorum.

İade almaya uğraşana kadar 20-30 tl az yüklersin, mis

ardzngn

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
26
26
595
Ankara
Marka
BMW
İade almaya uğraşana kadar 20-30 tl az yüklersin, mis
Tabii ki iade işi bizde o kadar kolay olmayacaktır, onlar artık oturtmuşlardır ödedikleri kadar kolay bir şekilde geri alabiliyorlardır. Ben ölçüm yapabilmek adına tam doldurmak istiyorum ancak şu anki şartlar altında mümkün görünmüyor.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,206
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Toyota’nın bp kartı var.O olmasa başka yakıt istasyonları denemek isterdim.Ancak bunlardan biri maalesef aytemiz olmayacak.Bir kere zorunluluktan 50 liralık almak zorunda kaldım devir bandı kafayı yedi.Rolantide 1500 devir çevirip kurum falan temizlemeye çalıştı.O yüzden Aytemiz dışında bir firmanın bu self dolum işi geldiğinde kaçırmak istemediğim fırsat.Yazın bilgilendirici olmuş sağolasın özgür

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Şu fırsatı değerlendirmeyi beceremeyen o şaşalı büyük firmaları buradan alkışlıyorum , özellikle shell ve opete sözüm , zaten shelli şikayet etmekten bıktım , evime yakın olmasa kullanmam açık açık söyleyeyim , yanlış olmasın şikayetim personellerine , gerçi en son yakıtı aldığım personel iyi davranış sergileyen , güler yüzlü ve yakıtın yarısını yere yada araca dökmeyen genç birisiydi :D

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Toyota’nın bp kartı var.O olmasa başka yakıt istasyonları denemek isterdim.Ancak bunlardan biri maalesef aytemiz olmayacak.Bir kere zorunluluktan 50 liralık almak zorunda kaldım devir bandı kafayı yedi.Rolantide 1500 devir çevirip kurum falan temizlemeye çalıştı.O yüzden Aytemiz dışında bir firmanın bu self dolum işi geldiğinde kaçırmak istemediğim fırsat.Yazın bilgilendirici olmuş sağolasın özgür

Aslında firmadan çok istasyon önemli, mesela bana yakın 2 tane aytemiz var, 1 istasyonu bakımsız oraya kesinlikle gitmiyorum. Diğeri tertemiz bir istasyon(videoda çektiğim), hep ordan alıyorum, dizeli de benzini de, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Shell'de de 2 tane yakın var eve, bir tanesi rezalet, diğeri tertemiz.

coyote

Asfalt Kurutucu
27 Haz 2019
40
18
595
Ankara
Marka
BMW
Ben bunu Aytemiz'e sordum. Telefonda verdikleri bilgide "200 liralık alacağını düşünüyorsanız 250 liralık giriş yapın, eğer 230 lirada kalırsa bankanız provizyonları işlerken 20 lirayı eksik kesiyor" demişlerdi.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,277
3,895
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ben bunu Aytemiz'e sordum. Telefonda verdikleri bilgide "200 liralık alacağını düşünüyorsanız 250 liralık giriş yapın, eğer 230 lirada kalırsa bankanız provizyonları işlerken 20 lirayı eksik kesiyor" demişlerdi.
Aynen bende sordun 300 liraya bloke koyuyor mesela depo 240 da dolduysa 60 liralık provizyon iptal edilip 240 kesiyor dediler.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım