KAPALI Sen olsan hangisini seçerdin? (Anket)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xkarayazgi

Düz Yol Gazcısı
21 Mar 2018
17
1
145
Merhabalar 22 yaşındayım 45 bin tl bütçem var kesinlikle manuel hatchback veya sedan dizel veya benzin kesinlikle lpg olmayacak genç arabası istiyorum,araç piyasası aşırı pahalı istediğim araçların kmsi 200.000 den 230.000'e kadar gidiyor sırf C segment olsun diye bu kadar yüksek km risk mi yoksa alınır mı buda bi diğer sorum arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum.. ilk arabam olacak 3 seçenek arasında kaldım astra corolla jetta arasında kaldım daha farklı önerileriniz varsa söylerseniz iyi olur kesinlikle renault fiat peugeot grubu olmayacak kağıt gibi araç istemiyorum. teşekkürler iyi forumlar...

Son düzenleme:

atrmyff

Senkromeççi
21 Kas 2018
2
0
85
Jetta için bir şey diyemeyeceğim ama 2006 enjoy 1.3cdti astra kardeşimde, 2008 corolla d4d kayınpederimde var. Elime geçen araçlardan bu yüzden bu araçlar hakkında yorum yapabilirim. Benim tercihim astra olurdu. Buradaki en büyük sebep 1.3 multijetin 6 ileri vitesle kombine edilmiş olması. Uzun yolda özellikle devir oranlarının uzunluğu çok rahat ettiriyor. Fakat küçük motor 1.viteste özellikle hantal kalıyor. Kalkışta gazlı kalkmak gerekiyor. Haricinde kardeşim araçtan çok memnun. Bu arada araç 260k km :)

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
güzel binilmiş bir Astra bence iyidir.. kendini ispatlamış az yakan çok kaçan bir motor, sürekli canlı 2.el piyasası.. tatminkar ses yalıtımı ve dönemine göre iyi malzeme kalitesi var. Ayrıca hiçbir zamanda yedek parça problemi ve usta sıkıntısı çektirmez. ama söylemekte fayda var temiz kullanılmış arayıp bulun, opel lerin hırpalanmışları elektronik arızayı çok severler.

xkarayazgi

Düz Yol Gazcısı
21 Mar 2018
17
1
145
Jetta için bir şey diyemeyeceğim ama 2006 enjoy 1.3cdti astra kardeşimde, 2008 corolla d4d kayınpederimde var. Elime geçen araçlardan bu yüzden bu araçlar hakkında yorum yapabilirim. Benim tercihim astra olurdu. Buradaki en büyük sebep 1.3 multijetin 6 ileri vitesle kombine edilmiş olması. Uzun yolda özellikle devir oranlarının uzunluğu çok rahat ettiriyor. Fakat küçük motor 1.viteste özellikle hantal kalıyor. Kalkışta gazlı kalkmak gerekiyor. Haricinde kardeşim araçtan çok memnun. Bu arada araç 260k km :)
araç satılık mı :))

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Astra h 1.3 cdti tam öğrenci usulü bir araba, diğerlerine hiç bakmazdım bile. Km yüksek dizel olduğu için belli başlı bazı arızalar sorunlar çıkaracaktır ona yapacak bir şey yok zaten ama harici 1.3 cdti uzun ömürlülüğü ile nam salmış bir motor.

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Astrada elektrik arızası çok oluyor. Çok yakınım olan birisinde vardı, ayda bir kere kesin ampül değiştiriyordu. Az yakar çok kaçmaz. Motor küçük olduğu için ilk kalkışta devirsiz kalkarsanız nasıl stop ettiğini anlamazsınız bile. Ama yine de tercihim astradan yana olurdu:)

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Astrada elektrik arızası çok oluyor. Çok yakınım olan birisinde vardı, ayda bir kere kesin ampül değiştiriyordu. Az yakar çok kaçmaz. Motor küçük olduğu için ilk kalkışta devirsiz kalkarsanız nasıl stop ettiğini anlamazsınız bile. Ama yine de tercihim astradan yana olurdu:)
Bazen benim kullandığım astra h özel üretim falan diye düşünüyorum.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
45 bin bütçeyle c sinifi ve dizel araca bu piyasa koşullarında bulaşmak ciddi hata olur diye düşünüyorum .b veya a sınıfı çok yorulmamis yıllarca uzmeyecek araçlara bakmanı tavsiye ederim

xkarayazgi

Düz Yol Gazcısı
21 Mar 2018
17
1
145
45 bin bütçeyle c sinifi ve dizel araca bu piyasa koşullarında bulaşmak ciddi hata olur diye düşünüyorum .b veya a sınıfı çok yorulmamis yıllarca uzmeyecek araçlara bakmanı tavsiye ederim
b sınıfı ve a sınıfı araçlar çok küçük tabiri caizse kadın arabası hiç benlik değil yapcak bişey yok compact sınıf tercihtir Allah nasip ederse ondan sonrada D segment :))

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
Merhabalar 22 yaşındayım 45 bin tl bütçem var kesinlikle manuel hatchback veya sedan dizel veya benzin kesinlikle lpg olmayacak genç arabası istiyorum,araç piyasası aşırı pahalı istediğim araçların kmsi 200.000 den 230.000'e kadar gidiyor sırf C segment olsun diye bu kadar yüksek km risk mi yoksa alınır mı buda bi diğer sorum arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum.. ilk arabam olacak 3 seçenek arasında kaldım astra corolla jetta arasında kaldım daha farklı önerileriniz varsa söylerseniz iyi olur kesinlikle renault fiat peugeot grubu olmayacak kağıt gibi araç istemiyorum. teşekkürler iyi forumlar...
Kağıt gibi derken kalitesiz anlamındaysa corollayı ve diğer japon araçları listenizden çıkarmalısınız, iç mekanı komple sert plastik ve bol trim sesli oluyor japon geneli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım