Shell Fuel Save gerçekten ekonomik mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Arkadaşlar benzini hep petrol ofisinden alıyordum ama bu sabah denemek için shell den fuel save aldım. 7 km yol daha gittim ama o anlık kısa sürede tabiki bir etki göremedim. Kullananlara sorayım Fuel Save i nasıl bilirsiniz? Birde diğer forumdaşlar ne tercih ediyor yakıt olarak? Sizlere göre en fazla mesafe kat ettiren yakıt hangisi?

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
shell nitro ile 10 lt benzin ile 150 km görüyorum zorlamadan fakat fuel save ile 130 u hiç geçemedim ve bariz performansı düşüyor aracımın bu yüzden daha fazla gaza basıyorum.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
shell nitro ile 10 lt benzin ile 150 km görüyorum zorlamadan fakat fuel save ile 130 u hiç geçemedim ve bariz performansı düşüyor aracımın bu yüzden daha fazla gaza basıyorum.
Benim öncelikli amacım yakıt tüketimini düşürüp, daha uzun yok gitmek. Çünkü gaza basarsam benzin alacak param kalmıyor...

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
bende aynı sebepten 3 depo fuelsave denedim daha az km yaptı aracım aynı yakıta hemde çıldırttı beni gitmedi resmen, aracınızn bakımlarını yaptırıp tamamen arızasız olduğundan eminseniz lastik basınçlarınızı tasarruf için ayarlayıp araçtaki ağırlı azaltmak daha mantıklı

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
bende aynı sebepten 3 depo fuelsave denedim daha az km yaptı aracım aynı yakıta hemde çıldırttı beni gitmedi resmen, aracınızn bakımlarını yaptırıp tamamen arızasız olduğundan eminseniz lastik basınçlarınızı tasarruf için ayarlayıp araçtaki ağırlı azaltmak daha mantıklı
Ya benim araba normalde 12-13 lt yaktığından fuel saveden umutluyum ben bakalım.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Sabah benzin aldıktan sonra bugün toplam 50 km yol yaptım. Ortalama 8.3 lt olmuştu. Normalde aynı trafikte 9.5-10 lt filan oluyordu. Sanki işe yarayacak gibi fuel save.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Nitro candır yemin ederşm 16v arabamın tüm valflerinin çalıştığını anlıyorum
Ben nitro'dan bir kez aldım. Arkadaşın nikahı vardı, nikah şahidiydim, eş dost taşıyoruz, konvoy filan derken arabamı da şımartayım dedim. Kağnıya döndü, performans inanılmaz düştü. Depoyu zor bitirdim. Benim araba nitro'yu beğenmedi. Sürekli Opet alıyorum. Motor ona alışık, gittiği yaktığı aşağı yukarı aynı kalıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sabah benzin aldıktan sonra bugün toplam 50 km yol yaptım. Ortalama 8.3 lt olmuştu. Normalde aynı trafikte 9.5-10 lt filan oluyordu. Sanki işe yarayacak gibi fuel save.
Tahminimce güçlü motorda ekonomiye katkısı olur. Ama gücü kısıtlı araçlarda güçten daha da çalacağı için zorlanmaya bağlı artışa sebep olabilir.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
nasıl anlıyorsunuz cidden şaşırıyorum bana da iza edin. 1 sene boyunca lukoil'den aldım. zararını görmedim. yararı var mı bilmem. bir sene shell nitro kullandım zararını görmedim. yararı var mı bilmem. 2 aydır bp,opet,shell ortaya karışık alıyorum hala bir fark görmedim. psikolojik olarak nitro diyorum. ismi güzel:D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
nasıl anlıyorsunuz cidden şaşırıyorum bana da iza edin. 1 sene boyunca lukoil'den aldım. zararını görmedim. yararı var mı bilmem. bir sene shell nitro kullandım zararını görmedim. yararı var mı bilmem. 2 aydır bp,opet,shell ortaya karışık alıyorum hala bir fark görmedim. psikolojik olarak nitro diyorum. ismi güzel:D
İnsan ancak yakından tanıdığı arabada anlar farkı. Zamanla kendi arabasıyla konuşur gibi yakından tanıyor, nefesinden anlıyor arabasını. O noktaya gelince ayırt edilir :)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
arabayı yakından tanımayı falan boşverin bunlar goy goy 3 senedir aynı arabayı kullanıyorum herşeyini bilirim de size ne anlatacağım;

bulgaristan'dan 98 oktan benzin aldım. pompa üzerinde bayrak işareti var:cool: daha alırken anlıyorsunuz bir şeyler var. o benzini aldım araba kendine geldi. ne bereketli benzin onunla depo rekorumu kırdım ve hep basa basa gittim sınırı geçtikten sonra. biz burada net kazıklanıyoruz. yazıyorum buraya. araba zaten normalde öncelik olarak 98 oktan diyor. depoya onu koyunca harbiden yürüdü be:D elal dedim elal:D

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım