Shell'den bir ilk: Her binek araca uygun motor yağı!

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
Shell, ürün gamına Shell Helix Universal Top Up'ı ekledi.
1923'ten beri Türkiye'de faaliyet gösteren Shell, motor yağı dünyasında bir ilke imza attı. Shell Helix Universal Top Up adı verilen yeni motor yağı, binek otomobillerin tamamında çalışabilecek şekilde tasarlandı.

GTL teknolojisini kullanarak doğal gazdan üretilen Shell Helix Universal Top Up, diğer madeni yağlar ile de uyum sağlayacak. Shell, uzun süren araştırmaların sonucunda ortaya çıkan bu yağı; Almanya, İngiltere, Hollanda ve Polonya ile birlikte aynı anda Türkiye'de de satışa sunacak.

Nisan ayından itibaren Shell & Turcas istasyonlarında 1 litrelik ambalajlarda satılacak olan bu özel yağ, sürücülerin tedirgin olmadan otomobillerinin yağını doldurmalarına olanak sağlayabilecek.

Kullanıcılar Türkiye genelinde bulunan Shell istasyonlarında yer alan 225 adet Shell Helix Madeni Yağ Değişim merkezlerinde Shell Helix Universal Top Up yağlarını doldurabilecek.

Shell, doğal gazdan üretilen bu yağ sayesinde 2050 yılına kadar ürünlerinin karbon salınımlarını yüzde 50 oranında azaltmış olacak.

Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak yeni Shell Helix Universal Top Up hakkında şu yorumları yaptı: "Shell olarak, inovasyon gücümüzü bir kez daha ortaya koyarak tüm motorda eksilen yağı tamamlayıcı özelliği olan yeni bir yağ ürettik. Yüzde 99,5 saflık derecesi içeren doğal gaz içerikli baz yağdan GTL teknolojisi kullanılarak üretilen Shell Helix Universal Top Up tamamen motordaki eksik yağı tamamlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu yenilikçi ürün, dizel, benzinli ve hatta turbo şarjlı motorlarda eksilen yağın tamamlanmasını kolay bir şekilde sağlıyor. Ayrıca araçta daha önce kullanılan motor yağının hangisi olduğunun hiçbir önemi yok. Tüm motor yağları ile birlikte çalışma özelliği sayesinde, tüketicilerin yanlış bir ürün seçmesi gibi bir kafa karışıklığını ortadan kaldıracak."

Motor1

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,348
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Doğalgaz'dan üretilen yarı sentetik 10w-40 yağını aldım, arabanın sesi arttı, çekişi düştü. Şimdi ben bu universal yağa nasıl güveneyim?

MAERKEK

Elit Apaçi
1 Ocak 2019
64
35
970
Doğalgaz'dan üretilen yarı sentetik 10w-40 yağını aldım, arabanın sesi arttı, çekişi düştü. Şimdi ben bu universal yağa nasıl güveneyim?
Dene bakalım bi . Hem bu yağ tamamlamak için yapılmış. 3 litre normal yağ koyarmış gibi koyman için yapılan bir yağ değil ki.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,348
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Dene bakalım bi . Hem bu yağ tamamlamak için yapılmış. 3 litre normal yağ koyarmış gibi koyman için yapılan bir yağ değil ki.
Doğrusun da, benim araba şu anda yağ eksiltmiyor, Castrol dışında da hiç eksiltme yapmadı. Bu yağ ile şu anki sakin sürüşüme rağmen eksiltmeye başlasa yağı engine flush yaptırarak temizler öyle değiştiririm.

Ha, Shell yağ kullanıp memnun kalanlar için gerçekten denemeye değer. =)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım