Sıfır Araç Almak / Skoda Kamiq Verip 2022 Civic Executive 1.5 LPG 182ps Alınır mı ?

mrtbbn

murat
Düz Yol Gazcısı
30 Ağu 2022
6
8
145
27
İstanbul/Ataşehir
Marka
Skoda
Merhabalar,

Şuan Skoda Kamiq 1.0 Elite paket kullanıyorum, Ocak ayında sıfır olarak 490.000 TL ye almıştım,

Geçenlerde Honda bayisine gittim, ellerinde 2022 Civic vardı Executive + paket (1.5 motor benzin ve LPG li,182 beygir) ve spor paket ekstralı vs. Aracı çok beğendim donanımları duruşu falan muazzam duruyor.

Alıp almamak arasında kararsız kaldım, çevremdekiler daha aracı yeni aldın tekrar araç yükseltmene gerek yok gibi gerekçeler sunuyorlar, benim çekincelerim ise ÖTV indirimi, kurdaki belirsizlik, şuan ki araç fiyatlarının çip krizi vb. gibi sebeplerle gereksiz yüksek olması vs. gibi durumlar.

Kısacası sorum şu, şuan bu tarz bir durumda sıfır araç alır mıydınız?

Yorum ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler :)

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,806
2,078
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Yani tabi farklı görüşler olacaktır ancak Kamiq yerden yüksek olsun fazla gitmese de olur denilecek bir araç diğeri daha yere yakın ve performans odaklı.İkisine de binme fırsatım olmadı sadece izlediğim test videolarını referans alarak kalite anlamında ciddi fark olacağını sanmıyorum.Yaş olarak da bir fark yok.Şahsen üstüne cebimden para vermezdim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,844
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Civicin lpg lisi 182ps mi emin misiniz? Sitesinde şöyle yazıyor çünkü;

Motor Bilgileri

Bir önceki neslinde de olan 182 PS gücünde 240 Nm tork üreten Turbo benzinli motoru performanslı ve atik bir sürüş sağlarken 129 PS güce ve 180 Nm torka sahip yeni nesil Turbo LPG’li motor ise, önceki nesillerinden aldığı ilhamla yenileniyor, çok daha güçlü, teknolojik ve ekonomik bir sürüş sunuyor.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Merhabalar,

Şuan Skoda Kamiq 1.0 Elite paket kullanıyorum, Ocak ayında sıfır olarak 490.000 TL ye almıştım,

Geçenlerde Honda bayisine gittim, ellerinde 2022 Civic vardı Executive + paket (1.5 motor benzin ve LPG li,182 beygir) ve spor paket ekstralı vs. Aracı çok beğendim donanımları duruşu falan muazzam duruyor.

Alıp almamak arasında kararsız kaldım, çevremdekiler daha aracı yeni aldın tekrar araç yükseltmene gerek yok gibi gerekçeler sunuyorlar, benim çekincelerim ise ÖTV indirimi, kurdaki belirsizlik, şuan ki araç fiyatlarının çip krizi vb. gibi sebeplerle gereksiz yüksek olması vs. gibi durumlar.

Kısacası sorum şu, şuan bu tarz bir durumda sıfır araç alır mıydınız?

Yorum ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler :)
Lpg li arac almazdim.

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
Ben tam olarak değiştirme sebebinizi anlayamadım elinizdeki gayet güzel, yeni model bir araç. Ayrıca civic'in lpglisi 182 değil 130 bg :)

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,278
1
9,426
4,970
kocaeli
"Sıfır araç almak" yazınca herhalde 5-10 yaşında bir araç satılıp alınacak zannettim.

Hocam zaten sizin aracınız da sıfırmış :)

mrtbbn

murat
Düz Yol Gazcısı
30 Ağu 2022
6
8
145
27
İstanbul/Ataşehir
Marka
Skoda
Civicin lpg lisi 182ps mi emin misiniz? Sitesinde şöyle yazıyor çünkü;

Motor Bilgileri

Bir önceki neslinde de olan 182 PS gücünde 240 Nm tork üreten Turbo benzinli motoru performanslı ve atik bir sürüş sağlarken 129 PS güce ve 180 Nm torka sahip yeni nesil Turbo LPG’li motor ise, önceki nesillerinden aldığı ilhamla yenileniyor, çok daha güçlü, teknolojik ve ekonomik bir sürüş sunuyor.
Satış elemanı Km de 1 Lira yakıyor hem benzin hem lpg li 180 beygir dedi diye hatırlıyorum ancak bende yanlış anlamış olabilirim,

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,917
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Ben kişisel olarak Civic almazdım duruşu falan bana fazla apaçi geliyor,hele hele LPG'li hiç almazdım.Aracınızda henüz yeni,bu yüzden geçilmeye değecek bir araç olduğunu düşünmüyorum.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Para sizin, zevk sizin; alınabilir de alınmayabilir de.

Kendi adıma; önceki kasa kendinden modifiyeli Civic'den sonra eskiye dönüşü, gayet sade tasarımı benim çok hoşuma gitti. Kamiq ise klasik VAG grubu aracı olarak, diğer çoğu VAG aracıyla büyük oranda aynı geliyor bana, özgün bir yanı olmadığı için sade tasarım seviyor olsam da tasarım anlamında olumsuz bakıyorum.

Görüştüğünüz yurdum satışçısı sattığı malı bilmiyor, üstte bir kaç mesajda yazıldığı gibi, LPG'li olanlar 182 bg değil. Size satmaya çalıştığı araç 129 bg.

-Tüketim değerleri hakkında hiçbir bilgim yok.
-Honda'nın servis fiyatları yüksek diye biliyorum, VW zaten uygun değildi ama Şkoda'da durum ne bilmiyorum, onlar da önemli.
-İkinci el değerini önemsiyorsanız Civic her zaman Civic'dir. VAG grubu olmasına rağmen bir VW performansı olacağını zannetmiyorum.
-VAG'ın 1.0 motoru yaygın olarak var, Civic'in 1.5 motoru o kadar yok (gerçi temelde 182 bg'lik motorla aynı L15C-L15C7), sıfır araçta ne kadar etkili bir kriter bilmiyorum ama önemseniyorsa dikkate alınmalı.
-Honda CVT'si kendini kanıtlamış, baş ağrıtmaz. Şehir içi sürüşlerde bence en konforlu şanzıman.

Ben alır mıydım? Genel olarak hb karoser tipindeki araçları sevdiğim ve sedan ihtiyacım olmadığı için almazdım. Oldu da sedan ihtiyacım var diyelim, Kamiq'in üzerine ne kadar ekleyeceğime bakardım. Çok fark varsa yine Civic'e geçmezdim.

Genel olarak bu tür konulardan bir sonuç çıktığını görmedim, herkesin zevki, beklentisi başka. Birimiz a der birimiz b, siz gider c yi alırsınız, gayet normal. Şundan şuna geçilir mi den ziyade ilgilendiğiniz araçla ilgili özellikli bilgiler talep etmeniz sonuca varmak için daha yararlı olur.

Düzenleme: Çok kişi yazdığı için bir konuyu ekleyeyim. Bugüne kadar LPG'li araç sahibi olmadım, birkaç km (3-5 km kadar, onda da araç benzinde miydi LPG'de mi bilmiyorum) kullanım dışında LPG'li araç tecrübem de yok. Ama LPG'li araç alırdım, tercih yaparken bakacağım son madde LPG olsaydı onu görüp almaktan vazgeçmezdim. Ama oraya gelene bu iki araç arasında çok fark var.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,190
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aradaki fiyat farkına bağlı olarak karar verilebilecek bir durum bu. Yeni civic'in, otomobil olma konusunda kamiq modelinden hemen her yönde daha ileride olduğunu düşünüyorum. Fiyat farkı, sizin ödeme durumunuz bunu belirler. Fark çoksa değmez deyip vazgeçerim, fark azsa her türlü geçerim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım