Sıfır araçlarının hatalı çıktığını iddia eden sürücüler eylem yaptı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sıfır aldıkları otomobillerinin hatalı çıktığını iddia edip protesto için Ankara'dan yola araç sahipleri, üretici firmanın fabrikası önünde eylem yaptı.

11 Şubat 2018 17:36

headline.jpg

Ankara'da yaşayan yaklaşık 50 vatandaş, sıfır aldıkları Honda Civic FC5 model otomobillerin hatalı çıktığını iddia etti. Sürücüler Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde bulunan otomobil fabrikası önünde eylem yaptı. Araçlarının fabrika çıkışı hatalı olduğunu yazdıkları kağıtları camlara yapıştıran sürücüler, TEM Otoyolu'nda yaklaşık 400 kilometre yol aldı.

"ARAÇLARIMIZIN DEĞİŞTİRİLMESİNİ İSTİYORUZ"

Eylemcilerden Cengiz Acıerik, aracın C sütunlarında kendi kendine oluşan göçükler olduğunu ileri sürerek, "Maddi imkanlarımızı zorlayarak, gerek kredi çekerek, gerekse birikimlerimizi dönüştürerek, 100 binlerce lira vererek aldığımız araçlarda yapılacak hiçbir tamir ve onarım işlemini kabul etmiyoruz. İşin daha da komik olan kısmı da bu tamir işleminin garanti kapsamı dışında tutulmasıdır. Araçlarımızda göçük bulunan bizler, sorun olmadığını kabul ettiğiniz araçlar ile değiştirilmesini istiyoruz" dedi.

"Aracı aldığım kaportada dalgalanmalar yoktu" diyen Tunga Alper, "Fakat zamanla dalgalanmalar oluştu. Bir tane olarak başlayan dalgalanmalar zamanla ileriliyor. Ne kadar ilerleyeceğini tahmin edemiyoruz. Çünkü neden olduğunu bilmiyoruz. Bunun neden kaynaklandığını bize söylemedikleri için. Ne kadar ilerleyeceğini de bilemiyoruz. Yetkilerin biz söylediği şey sadece dış etken olduğu. Dış etken olarak tarif ettikleri şeyler de arabaya binerken avuç dayaması, parmak basması ve top çarpması gibi şeyler. Bu göçüğün aynısı daha sonra sol tarafta da oldu. Ben kendi aracımda fark ettikten sonra aynı markadaki diğer araçların yüzde 90'ında bu sorunu gördüm" şeklinde konuştu.

"MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ"

Fabrika yetkilileri ise, "Halihazırda kullanımda olan sınırlı sayıdaki Honda Civic FC5 modeli araçların C sütununda yaşandığı iddia edilen ve sebebi tespit edilemeyen minik kaporta göçükleri hakkında yapılan inceleme sonucunda, ilgili araçların fabrika çıkışlarında hiçbir sorunu olmadığı, gerek teknik ekiplerimizce, gerekse bağımsız ve tarafsız otoritelerce yapılan test ve incelemelerle kayıt altına alınmıştır" ifadelerini kullandı.

Ayrıca yetkililer, sorun yaşayan müşterilerle bire bir görüşüleceğini belirterek, "18 Aralık 2017 Pazartesi gününden itibaren bu konuda tarafımıza başvurmuş olan tüm tüketicilerimiz 'randevu esaslı' olarak yetkili servislerimize davet edilmekte ve söz konusu mini onarım gerçekleştirilmektedir. Randevu ile yapılacak onarım işleminin süresi her araç için 1 iş günüdür" açıklamasında bulundu.

https://www.memurlar.net/haber/7278...ktigini-iddia-eden-suruculer-eylem-yapti.html

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sıfır aldıkları otomobillerinin hatalı çıktığını iddia edip protesto için Ankara'dan yola araç sahipleri, üretici firmanın fabrikası önünde eylem yaptı.

11 Şubat 2018 17:36

headline.jpg

Ankara'da yaşayan yaklaşık 50 vatandaş, sıfır aldıkları Honda Civic FC5 model otomobillerin hatalı çıktığını iddia etti. Sürücüler Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde bulunan otomobil fabrikası önünde eylem yaptı. Araçlarının fabrika çıkışı hatalı olduğunu yazdıkları kağıtları camlara yapıştıran sürücüler, TEM Otoyolu'nda yaklaşık 400 kilometre yol aldı.

"ARAÇLARIMIZIN DEĞİŞTİRİLMESİNİ İSTİYORUZ"

Eylemcilerden Cengiz Acıerik, aracın C sütunlarında kendi kendine oluşan göçükler olduğunu ileri sürerek, "Maddi imkanlarımızı zorlayarak, gerek kredi çekerek, gerekse birikimlerimizi dönüştürerek, 100 binlerce lira vererek aldığımız araçlarda yapılacak hiçbir tamir ve onarım işlemini kabul etmiyoruz. İşin daha da komik olan kısmı da bu tamir işleminin garanti kapsamı dışında tutulmasıdır. Araçlarımızda göçük bulunan bizler, sorun olmadığını kabul ettiğiniz araçlar ile değiştirilmesini istiyoruz" dedi.

"Aracı aldığım kaportada dalgalanmalar yoktu" diyen Tunga Alper, "Fakat zamanla dalgalanmalar oluştu. Bir tane olarak başlayan dalgalanmalar zamanla ileriliyor. Ne kadar ilerleyeceğini tahmin edemiyoruz. Çünkü neden olduğunu bilmiyoruz. Bunun neden kaynaklandığını bize söylemedikleri için. Ne kadar ilerleyeceğini de bilemiyoruz. Yetkilerin biz söylediği şey sadece dış etken olduğu. Dış etken olarak tarif ettikleri şeyler de arabaya binerken avuç dayaması, parmak basması ve top çarpması gibi şeyler. Bu göçüğün aynısı daha sonra sol tarafta da oldu. Ben kendi aracımda fark ettikten sonra aynı markadaki diğer araçların yüzde 90'ında bu sorunu gördüm" şeklinde konuştu.

"MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ"

Fabrika yetkilileri ise, "Halihazırda kullanımda olan sınırlı sayıdaki Honda Civic FC5 modeli araçların C sütununda yaşandığı iddia edilen ve sebebi tespit edilemeyen minik kaporta göçükleri hakkında yapılan inceleme sonucunda, ilgili araçların fabrika çıkışlarında hiçbir sorunu olmadığı, gerek teknik ekiplerimizce, gerekse bağımsız ve tarafsız otoritelerce yapılan test ve incelemelerle kayıt altına alınmıştır" ifadelerini kullandı.

Ayrıca yetkililer, sorun yaşayan müşterilerle bire bir görüşüleceğini belirterek, "18 Aralık 2017 Pazartesi gününden itibaren bu konuda tarafımıza başvurmuş olan tüm tüketicilerimiz 'randevu esaslı' olarak yetkili servislerimize davet edilmekte ve söz konusu mini onarım gerçekleştirilmektedir. Randevu ile yapılacak onarım işleminin süresi her araç için 1 iş günüdür" açıklamasında bulundu.

https://www.memurlar.net/haber/7278...ktigini-iddia-eden-suruculer-eylem-yapti.html
Haberde bile 2017 yaziyor hocam honda kabul etti gecenlerde ;)

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Onarılan araçlar sonrasında daha kötü hale gelmiş diye okumuştum sanırım. Var mı bilgisi olan ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir malın fabrika hatalı üretim olması için illa fabrikadan çıkışıyla beraber mi sorun görülmesi gerekiyor. Belli zaman sonra görülebilecek sıkıntılar fabrikasyon hatası olamaz mı ? Madem öyle garantinin ne hükmü kalıyor ? Saçma sapan açıklamalar yapıp milleti salak yerine koymaya çalışıyorlar. Ben olsam köpükle tamir yolunu kabul etmezdim. Araçların 2.el değer kaybı ne olacak kimse düşünmüyor.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Giderken kaput dalgalanıyor diyen var.
Boya ince, tazyikli su vurunca kalkıyor diyen var.
Birleşim yerlerinde hata var, kapılar oynuyor diyen var.
İngiltere' de üretilen Rs modelinde de var aynı hatalar.

Var da var. Sanırım FC5 kasa Civic gerçekten efsane kasa olarak anılacak. Gamzeli efsane. :D
Bakalım sorunlar sadece kaportada mı sınırlı kalacak. Mekanik olarak da sorunlar baş gösterirse bir devrin battığı kasa bu olacak sanırım.

Birde şu ön ve arka tamponlarda ki ışıkları bedava mı dağıtıyorlar, herkes takmış ? Güzel olduğunu düşünüyordum ama on arabanın on birinde var. Stock hali nasıldı unuttum görmeyeli. :D

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Boya ince, tazyikli su vurunca kalkıyor diyen var.
Bu maalesef boyasi en saglam arac icin bile gecerli. Ozellikle benzinliklerdeki yikama aletlerinin tazyik derecesi cok ayarsiz. Parmaginizi tazyigin onune tuttgunuzda jilet gibi kesip kanatabiliyor oyle diyeyim. Bu tarz tabancalarla araci yikarken suyu 1.5 metre uzaktan falan tutmak gerekiyor. Ozellikle lastik yanaklarina yaklastirmamak lazim. Focuslarin boyasi ciddi kalindir, dokundugun an bile anliyorsun ama tazyikli suyu yakin tuttugu icin boyayi kaldiran 1-2 kisi gordum.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Tabii ki Honda :D
Suraya baska bir sey yazilsa 50 sayfa entry okurduk. Adamlar koca skandali ort pas ettiler helal olsun
Helal olsun Honda’ya..Vag’a falan rahmet okuttu

Honda Volkswagen umurumda değil de,
https://otopark.com/forum/threads/yeni-honda-civilerde-kronik-göcme-sorunu.5098/ :15 sayfa
https://otopark.com/forum/threads/2016-honda-civic-sedan-Şasi-İnceleme-konusu.6190/ :12 sayfa
https://otopark.com/forum/threads/hondadan-civic-göçüklerine-ilişkin-açıklama-geldi.5519/ :3 sayfa
bu konularda konuşulmuş. Başka konu da varsa hatırlamıyorum. Dizel sahtekarlığı kaç konu da konuşulmuştu hatırlamıyorum ama bu da konuşuldu. Forumun genelinin düşüncesi de bu kasa Civic alınmaz şeklinde okuduklarım kadarıyla (hatta sadece Civic değil Honda gözden iyice düştü). Temcit pilavı gibi aynı şeyleri yazmayı tercih etmiyor üyeler demek ki.
Şahsım adına konuşursam, VW'nin yaptığı tüm insanları etkileyen bir şey. Onda da yazacağımı yazıp sustum. Honda'nın yaptığı ise kullanıcılarını etkileyen bir şey. Mağdur olanlar giderilmeli, ama bu olaylar ortaya çıktıktan sonra gidip alan olduysa veya şuan da almayı düşünen varsa hayrını görsün ne diyeyim, bile bile lades.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O değil de en çok üzüldüğüm şeylerden biri güzel araçtı civic.. Sen marka olarak hem altyapısal hem sürüş anlamında böyle güzel bir makine yap, bir çok üreticinin özellikle kaçtığı alanlara yatırım yap, sonra böyle saçma sapan bir sıkıntıdan dolayı ' göçüklü civic ' diye adı çıksın. Otomobil tutkunları olarak cidden üzüyor.

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Yeni civiclerde sikinti devam ediyormu yoksa duzeltildimi bu kadar olaya habere ragmen bu honda nasil civic satabiliyor hala

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım