SIFIR ateca mı 2. El BMW 3 kasa mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Caria48

Profesör
21 Eki 2016
51
80
1,060
yakın Zaman'da alma gibi bir düşüncemiz yok. Ateca baya dolu gözüküyor kablosuz şarj elektrikli bagaj vs ve 2. El 3 lerin çoğu hor kullanılmış gibi duruyo ama bi taraftan da bmw binmek var seat binmek var diyoruz Henüz yakın Zaman'da almıycaz ama fikirlerinizi görmek isterim. :)

Caria48

Profesör
21 Eki 2016
51
80
1,060
Sportline
Hangi paket Bmw yani cevap net Bmw me re seat nere bmw nin ölüsünğ alırım seat almam
sportline / modernline
Öyle düşünüyorum ama 1-2 ilana baktım Cidde'n hor kullanılmış arabaya denk gelme şansı var her yerinden trim sesi gelen lastikleri bitmiş ve çizikli olması da kötü hissettirir. Km'si de cabası

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Sportline

sportline / modernline
Öyle düşünüyorum ama 1-2 ilana baktım Cidde'n hor kullanılmış arabaya denk gelme şansı var her yerinden trim sesi gelen lastikleri bitmiş ve çizikli olması da kötü hissettirir. Km'si de cabası
Ne kadar para o kadar ekmek arkadaşıma baktık temizleride var hepsi öyle değil ama çok yam yam var bi de soğuyken hafif ga verin çekin araba sirkeleniyor mu bi bakın derim

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Hocam zevkler ve renkler tartışılmaz. Tabi bir yanda sıfır garantili içinde daha sigara içilmemiş Seat diğer tarafta ise ikincielini alırken daha fazla düşünmek gereken BMW. Ben riski alır BMW 3.20d tercih ederdim. Tabii ki tamamen kişisel, ben yakıt tüketimini, o bixenon farlarını, konforunu ve yüksek hızını çok seviyorum.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
upload_2017-4-25_21-17-30.png

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Marka/model ne olursa olsun sıfır arabayla ikinci el araba karşılaştırılmaz. Örneğin sıfır olarak 70 bin liraya B sınıfı orta dolulukta bir araba alabiliyorsanız, aynı paraya ikinci el olarak bir kaç yaşında daha üst sınıf, daha dolu bir araba alabilirsiniz ama ikinci elde arabayla birlikte riskte satın alıyorsunuz. Eksper adı altındaki kişilerin bulamadığı bir çok sorun duyduk. Kazalı, değişeni olan arabayı ekspere götürüp temiz raporu alanlar vs. İnsanlar maalesef dürüst değil, kazalı veya mekanik sorunluda çıkabilir alınan araba, gerçekten denildiği gibi sorunsuzda çıkabilir. Yakinen tanıdığım birinden olmadıkça fazla para verip ikinci el araba almayı düşünmem açıkçası. Ülkemizde çok yapılan bir hata bana göre bu ikinci elle sıfır arabayı kıyaslama işi.

Ben daha üst sınıf araba istiyorum, riskleri göze alıyorum diyorsanız BMW alabilirsiniz. Risk istemiyorum, arabaya ilk ben bileyim, bir sürü para veriyoruz geçmişinde ne oldu vs. kafamı kurcalamasın, garantisi olsun diyorsanız Seat tercih etmeniz doğru olacaktır.

Caria48

Profesör
21 Eki 2016
51
80
1,060
Bence önce hangi sınıf arabaya ihtiyaç duyduğunuzu saptamakla başlayın, zira araçlardan birisi Premium D sınıfı spor sedan birisi C SUV bambaşka araçlar

Aracı babama düşünüyoruz fakat belirttiğim gibi aciliyeti yok. Sınıf farkı var ama bizce önemli olan uzun yolda yormaması temiz olması ve donanımı fazla olması arabalarla hunharca viraj da kasmayacağız. ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım