Şile Otoyolu Nevzat Demir Civarı Radarlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Konu başlığında da belirttiğim gibi Nevzat Demir civarında nerelerde radarlar bilgisi olan var mı? Yolun o kısmı çok sinirimi bozuyor sırf ceza yememek için 80 sabit gidiyorum. En sağ şeritte bile selektör yiyorum resmen. Tırlar kamyonlar tamponumdan ayrılmıyor. Üstüne birde ben ceza yememek için uğraşırken, diğer otomobiller,minibüsler ve tırlar beni solluyorlar. Hiç hoş bir durum değil. Bu insanlara ceza gelmiyor mu? Gelmiyorsa bende sol şeritten kaptırıp gideyim.

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Nevzat Demir mevkiinde radar olmasına çok sevindim bilmiyordum. Orada Ümraniye trafiğinden çıkanlar ipini koparmış gibi basıyor, geçenlerde orada kaza yapan birine yardım etmek isteyen bir adamcağıza başka bir araba çarptı adam pisi pisine öldü. 80 sabit ile gitmeye devam edin bence bırakın sizi sollayanlar da sollasın.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Nevzat Demir mevkiinde radar olmasına çok sevindim bilmiyordum. Orada Ümraniye trafiğinden çıkanlar ipini koparmış gibi basıyor, geçenlerde orada kaza yapan birine yardım etmek isteyen bir adamcağıza başka bir araba çarptı adam pisi pisine öldü. 80 sabit ile gitmeye devam edin bence bırakın sizi sollayanlar da sollasın.
Sıkıntı şu ki 80 le giderken bir sürü badireler atlatıyorum o kamyonlar arasında. Sol şeritten uzayıp gitsem kamyonların arasında kalmayacağım sürekli olarak. Ben ceza yememek için uğraşırken kamyonlar etrafımı sarıyor. Önüm arkam solum kapanıyor bana yolun sağ tarafındaki ormanlık alan kalıyor. Sonra solumdaki önüme geçiyor. Arkamdaki soluma. Arkama da onun arkasındaki. Dibime kadar giriyorlar. Sinir bozucu olan durum bu.

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
Bende o güzergahı çok kullanıyorum. açıkcası radar yok diye biliyorum. ceza gelmedi şuana kadar. ancak nevzatdemirin orda ve çekmeköy sapağından sonra iki adet tabela şeklinde radar mevcut. bunlarda TEDES mantığında çalışıyor sanırım. iki birim arasındaki mesafeyi geçme sürenden ortalama hızını hesaplıyor. sadece bu sıkıntı olabilir.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Nevzat demirin ordan çekmeköyr kadar otobanda koridor radar var. Zaten tepede kameraları görürsünüz

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Bende o güzergahı çok kullanıyorum. açıkcası radar yok diye biliyorum. ceza gelmedi şuana kadar. ancak nevzatdemirin orda ve çekmeköy sapağından sonra iki adet tabela şeklinde radar mevcut. bunlarda TEDES mantığında çalışıyor sanırım. iki birim arasındaki mesafeyi geçme sürenden ortalama hızını hesaplıyor. sadece bu sıkıntı olabilir.
Babam o güzergahta kafasına takmadan 120-130 gidiyor sol şerit boş oldukça. Yıllardır bir ceza görmedik ama orada ceza yediğini duyduğum kişiler var. Bende ehliyet stajyer diye şansımı zorlamak istemiyorum.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Nevzat demirin ordan çekmeköyr kadar otobanda koridor radar var. Zaten tepede kameraları görürsünüz
Yarın sabah o kameraları takip edip geçeceğim. Bazıları çalışıyor bazıları çalışmıyor diyorlar. Olmazsa bir tane dürbün alıp yüksek bir yerden kameralarda bağlantı var mı yok mu incelerim.

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Giris-cikis zamanina bakip ortalama hiz hesapliyor, hizli gidenlerin yarisi arada bi noktada cikanlar diger yarisi da gecen basima geldigi gibi kamerayi radar sanip altinda frene oturanlar. Fren lambalarindan sadece biri yanan dayinin teki 90'dan 50'ye dustu sol seritte.
Bir arkadasim 92'yle ceza yemisti orada bu yaz, ben 90 cruise ile geciyorum problem olmuyor, kadranda 90 ustune cikmazsan cok problem olacagini sanmiyorum. 80 dedigin gibi orasi icin biraz yavas

Sent from my iPhone using Tapatalk

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben oradan hızlı gidilebilecek trafikte en fazla 2-3 kez geçtim. Birinde patronun S350' sini Corolla dizel otm. ile takip etmeye çalışıyordum. Açılan arayı kapatmak için 140'a filan çıkmıştım. En fazla araç takip sisteminden patrona sms gitmişti =) Radar cezası filan gelmedi. Gerçi bu söylediğim 1 yılı geçti. Son durum değişmiş olabilir.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Giris-cikis zamanina bakip ortalama hiz hesapliyor, hizli gidenlerin yarisi arada bi noktada cikanlar diger yarisi da gecen basima geldigi gibi kamerayi radar sanip altinda frene oturanlar. Fren lambalarindan sadece biri yanan dayinin teki 90'dan 50'ye dustu sol seritte.
Bir arkadasim 92'yle ceza yemisti orada bu yaz, ben 90 cruise ile geciyorum problem olmuyor, kadranda 90 ustune cikmazsan cok problem olacagini sanmiyorum. 80 dedigin gibi orasi icin biraz yavas

Sent from my iPhone using Tapatalk
O yol için 80 cidden sıkıntı. Oraya mantıklı bir düzenleme yapılsa keşke. Tırlar o kadar apaçilikler yapıyor o yolda. Hoş bir durum değil bu.

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
Aslında o iniş rampasında 80 mantıklı. Ancak bu sınıra kamyonlar ve otobüsler uymayınca, yukarıda da arkadaşın belirttiği gibi insan aralarında tedirgin oluyor. adamlar freni boşalmış gibi iniyorlar.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Siz bi de taşdelen girişini görün 120 ile geçiyolar zaten her gün kaza oluyor neredeyse yol hep fren izleri ile dolu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım