Silecek Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Arkadaşlar sileceklerin ömrü doldu sanırım iz bırakarak çalışıyorlar.
Sol tarafın ölçüsü 650 mm, sağ tarafın ölçüsü 400 mm.
Sanırım bunlar standart yani herhangi bir 650 - 400 mm silecek uyar.
Tavsiye ettiğiniz bir marka var mı yoksa çok farketmez uygun olan bitane alayım mı?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Belirttiğiniz silecek ebatları Ford Fiesta ile aynı. Yakın zamanda Bosch AeroEco aldım. Hem Fiesta'mıza taktım, hem de kendi aracım Opel Corsa'ya taktım. İkisinde de gayet memnunuz, sessiz ve iyi siliyor. Dayanıklılığı ne olur bir şey diyemem, daha 1 ay olmadı. Ama fiyatı uygun, tavsiye ederim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Belirttiğiniz silecek ebatları Ford Fiesta ile aynı. Yakın zamanda Bosch AeroEco aldım. Hem Fiesta'mıza taktım, hem de kendi aracım Opel Corsa'ya taktım. İkisinde de gayet memnunuz, sessiz ve iyi siliyor. Dayanıklılığı ne olur bir şey diyemem, daha 1 ay olmadı. Ama fiyatı uygun, tavsiye ederim.
Dayanıklılık konusunda Fiesta'da kullanılmaya devam ediyor ama benim arabada geçtiğimiz yaz sıcaklarda sileceklerin yapısı bozuldu. Son 1 haftada birden bire çekilmez bir hal aldı. Baktım silecek motorunu bile zorlamaya başladı, bugün değiştirmek zorunda kaldım.

Orijinal GM marka kendinden spoilerli sileceklerini aradım, bulamadım. Biraz aciliyeti olduğu için de internetten alamadım. En sonunda sanayide özel Bosch servisinden, Bosch'un klasik tip "Eco" sileceklerini aldım. Oto sanayi, dükkan kârı, kredi kartı derken ikisi 40 liraya geldi. Yeniyken çok güzel siliyor :)

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Valla tanesine 35-TL verip 1 yaz sonunda değiştirmek zorunda kalınca yenisini 8-TL'ye (sanırım İnwells'ti) aldım, ilk A101/Bim kampanyasında 4-5 tane alıp kenara koyacağım. @Mehmet55 sizde fazladan para verip boşa masraf etmeyin. 2 yıl çıkartan silecek üretilmiyor artık. Hepsi bir sezon düşünülerek üretiliyor.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Valla Bosch kara borsa gibi, baika marka yok, 100 tl para veriyosun min, 1 yıl dayanıyor, kaliteli önerisi olan varsa bende merak ediyorum, tercih olarak internetten almak isterim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Daha önce Maxtel marka bir silecek almıştım. Uzakdoğu arabalarında sıkça görüle "hibrit" diye yalandan adlandırdıkları cinstendi. Normal klasik silecekler gibi ama üstünde plastik bir kapak vardı, öyle izah edebilirim. Memnun olmadığım tek özelliği vardı; yoğun yağışta üst kaplamasının içine su birikir ve çalışırken hafifçe sıçratırdı. Görüşte veya silmede sorun yaratmıyor ama göze batıyor hafiften. 2 yıl kullanmıştım, Bosch AeroEco ile değiştirme sebebim park halinde mahallenin itinin uğursuzunun kapaklarını kırmış olmasıydı. Yüksek hızda rüzgardan ötürü performansı bozulmaya başlamıştı. Yoksa 2 yıldan fazla da dayanabilirdi. Bosch'un bu klasik sileceklerini bulmasam yine Maxtel marka alacaktım. Düşünenlere tavsiye ederim.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
RBW marka silecekler 2 yılı geçti sanırım. Silmesinde hala problem yok ama lastik kısımları iyice ezildi, metal parçaları paslandı. Tavsiye ederim.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
valla gittim camcıya, 40 lira verdim taktırdım, markasına falan fişman bakmadım. Konuyu görünce bu kadar ciddi bi şey miymiş diye girdim, ne desem bilemedim

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,601
18,387
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Orjinal silecekleri 27 aylık hala sapsağlam :) Orjinal silecekten vazgeçmeyiz kolay kolay.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Beyler ne dicem arabalarda silecek boyutunu nerden bakıyorsunuz?Arabaya inmeden bakma şansım var mı? Bu kadar önemli olduğunu şimdi anladım corollaya alayım bari yazın adanada pert olmuştu sıcağında

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Beyler ne dicem arabalarda silecek boyutunu nerden bakıyorsunuz?Arabaya inmeden bakma şansım var mı? Bu kadar önemli olduğunu şimdi anladım corollaya alayım bari yazın adanada pert olmuştu sıcağında
Şerit metre şart. :) Sileceklerin standartları inç üzerinden belirlenir. O yüzden cm olarak küçük küsüratlarla farklı ölçülere rastlanabilir.

Sizin Corolla için internette satılık 65cm / 35cm takım gördüm ama yine de ölçmek gerek. İnç bazında standartları düşününce o 66cm / 35,5cm gibi bir ebat da olabilir. O yüzden en doğrusu ölçmek oluyor.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Şerit metre şart. :) Sileceklerin standartları inç üzerinden belirlenir. O yüzden cm olarak küçük küsüratlarla farklı ölçülere rastlanabilir.

Sizin Corolla için internette satılık 65cm / 35cm takım gördüm ama yine de ölçmek gerek. İnç bazında standartları düşününce o 66cm / 35,5cm gibi bir ebat da olabilir. O yüzden en doğrusu ölçmek oluyor.
Tamam ölçeyim ben sağol abi.

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
valla gittim camcıya, 40 lira verdim taktırdım, markasına falan fişman bakmadım. Konuyu görünce bu kadar ciddi bi şey miymiş diye girdim, ne desem bilemedim
Konuyu geçen yıl açmışım. O zamanlar en ucuz sileceği almıştım herhalde farketmez diye. :D Resmen rezil bir ürünmüş. Sileceği bir çalıştırıyorum cartt curtt katır kutur takılarak çalışıyordu ve tam gözümün önünde leke bırakıyordu. 1-2 hafta önce değiştirdik şimdi sıfır ses ve mükemmel siliyor. Önemini tecrübe ettim yani. :) Eski silecek varken yağmur yağdığında geriliyordum resmen.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Konuyu geçen yıl açmışım. O zamanlar en ucuz sileceği almıştım herhalde farketmez diye. :D Resmen rezil bir ürünmüş. Sileceği bir çalıştırıyorum cartt curtt katır kutur takılarak çalışıyordu ve tam gözümün önünde leke bırakıyordu. 1-2 hafta önce değiştirdik şimdi sıfır ses ve mükemmel siliyor. Önemini tecrübe ettim yani. :) Eski silecek varken yağmur yağdığında geriliyordum resmen.

Bence yılda 1 ucuz silecek almak lazım, orijinal olmadığı sürece hepsi kış geçirdiği an da bozuluyor.

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Bu en son olan 40 liraydı galiba şuan çok memnunum. Önceki dandik olan yalan olmasın 15 lira falandı. Hiç iş görmedi.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Cam buzluyken çalıştırırsan bozulur, diğer türlü 2-3 yıl sorunsuz kullandığım silecekler oldu.

Kışın kullanmadığım gibi birde donmasın diye havaya kaldırırım ama sonuç hep aynı, kıştan çıkarken su lekesi bırakan gacır gucur ses çıkaran "bosch" marka silecekler, 120 TL vermiştim birde... orijinal sileceği diğer arabamda 4 yıl oldu hala kullanıyorum sorunsuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım