sis farı yakma cezası yükseltilmeli mi?

sizce sis farı yakma cezası yükseltilmeli mi?

• evet

Kullanılan: 48 84.2%
  • hayır

Kullanılan: 9 15.8%

• Kullanılan toplam oy
    57

Sailor

Kaptan
Beğeni Puanı
19,991
Marka
Mazda
Anadolu yakasinda sis fari hastasi cok fazla gerizekali var. Karsida cok denk gelmedim henuz.

bilalyildirim

Profesör
Beğeni Puanı
1,269
Anadolu yakasinda sis fari hastasi cok fazla gerizekali var. Karsida cok denk gelmedim henuz.
Yakadan bağımsız şekilde ilçelere göre değiştiğini düşünüyorum ben.Gop taraflarına gidince kısa yerine sis farı kullanımına yönelik bir tasarı onaylanmış gibi bir izlenim yaratıyor.Avcılar beylikdüzü sultançiftliği gibi bölgeler de aynı şekilde.

Anadolu yakasının apaçileri genellikle hangi bölgede yoğun bilmiyorum ama önümüzdeki 3 gün civic FD6 ile anadolu yakasında online ım. Sis farlarıyla gezeni görürsem yargı dağıtıcam :mad: (FD6 nın taş atınca yamulan kaportası sağolsun çok mümkün gibi durmuyor ya neyse :D)

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beğeni Puanı
19,991
Marka
Mazda
Yakadan bağımsız şekilde ilçelere göre değiştiğini düşünüyorum ben.Gop taraflarına gidince kısa yerine sis farı kullanımına yönelik bir tasarı onaylanmış gibi bir izlenim yaratıyor.Avcılar beylikdüzü sultançiftliği gibi bölgeler de aynı şekilde.

Anadolu yakasının apaçileri genellikle hangi bölgede yoğun bilmiyorum ama önümüzdeki 3 gün civic FD6 ile anadolu yakasında online ım. Sis farlarıyla gezeni görürsem yargı dağıtıcam :mad: (FD6 nın taş atınca yamulan kaportası sağolsun çok mümkün gibi durmuyor ya neyse :D)
Japonlar oyledir normal :D boyalarda narin genelde aman dikkat :p

Toprak38

Toprak
Foforitçi
Beğeni Puanı
7,706
Marka
Skoda
Ben ön arka bir yanıyo diye önleri bile yakmıyorum hafif gereklilik durumlarında idare ederim diye insanlar kısalar yerine ön arka sis açıp geziyolar. Dayaklık bunlar :D

mustafa.e

Panpa
Beğeni Puanı
5,728
Marka
Volkswagen
Ön sisler gene göz almıyor orijinal ampül olduğu sürece ama arka sis yakan harbiden rahatsızdır. Çok karanlık yerlerde ön sisleri yaktığım oluyor sağa sola dönerken bi tık daha iyi gösteriyor ama arka sis çok yoğun sis, yağış olmadığı sürece kör ediyor. Daha da kötüsü çakma zenon farlar, en öldürücüsü. Yakalandığı yerde ağır ceza uygulanmalı. Benim gözlerim ışığa çok hassas değildir güneşe karşı güneş gözlüksüz idare edebiliyorum falan ama gözü daha hassas olan biri gece karanlık bi yolda böyle zenonu olan bi arabayla karşılaşsa Allah muhafaza kaza bile yapabilir.

KorcanTufan

Profesör
Beğeni Puanı
146
Marka
Seat
Otoban gece sürüşlerinde arka sise çok denk geliyorum. Sollayıp - sağlayıp yola devam ediyorum. Cahille uğraşılmaz. Ara sokaklara girince de park+sis e denk geliyorum bu aralar. Led farlı Clio kullanıyorsam 2-3 şimşek çakmış misali selektör yapınca tavşana dönüyor bazıları :D Leon'um halojen olduğu için pek bulaşmıyorum.

PULAT

Gökhan Karahanlı
Panpa
Beğeni Puanı
2,131
Marka
Renault
Öncelikle gereksiz sis farı yakılmasını savunmadığımı belirterek yazıma başlayayım. Aracımı aldığımda bütün ampulleri xenondu normal sarıya çevirdim mercek vs olmadığından. Sislerimi özellikle gündüz yakıyordum gündüz farı niyetine ve normal fardan daha fazla dikkat çektiği için (uyarı amaçlı) Gece gerekmedikçe kullanmam zaten. Bazı araçlardaki orjinal gündüz farı denen sistem benim sislerden daha çok gözüme alıyor. Öyleki bazıları önüme göktaşı düşmüş gibi aydınlatıyor. Bazı markalarda bu farlar gecede yanıyor normal farlarla birlikte neden bilmiyorum. Özellikle bu gündüz farı denen şeylerin karanlıkta kullanımı yasaklanmalı. Sis farına gelincede gündüz normal far kadar insanın gözüne gelmiyor bu bir gerçek. Normal fardan daha dikkat çekici ve uyarıcı oluyor buda bir gerçek. Özetle diyeceğim o ki ben gündüz aydınlık koşullarda park + sis yakmayı (standart aydınlatma sistemiyle ve ampullerle) destekliyorum tabiki gündüz farı sistemi olmayan araçlarda.