Sizce bu arabalara ne oluyor????

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270

Benzer hatta aynı 2 sorun.gaz takılı kalmış diyecek birçok kişi ama seyir halinde iken takılı kalsa her 2 aracında rahatça durması ve şoförlerinin inmesi zor gibi.ustelik dizel motorun dipgazda dahi bu kadar duman atması biraz garip.Sizce ne oluyor?

Saygı ve sevgilerimle

Son düzenleme:

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
aynısı dükkanımın yanında citroen c3 e olmuştu. birde yazılım attırmış sanırım tüm mahalle kirli siyah dumanla kaplanmıştı. çok kötü bir olay hocam

Son düzenleme:

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Motordaki tüm yağın yanma odasına girmesiyle başlayan süreç diye biliyorum motoru stop etseniz bile durmaz tek çare son viteste kalkış yapmayı deneyip stop ettirmek eper bubu yaparsanız cok dert açmadan motor kurtarırsınız ama tamamen yağı bitirip kendisi motor kırıp durursa sıfır motor lazım demektir diye biliyorum :D

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Motordaki tüm yağın yanma odasına girmesiyle başlayan süreç diye biliyorum motoru stop etseniz bile durmaz tek çare son viteste kalkış yapmayı deneyip stop ettirmek eper bubu yaparsanız cok dert açmadan motor kurtarırsınız ama tamamen yağı bitirip kendisi motor kırıp durursa sıfır motor lazım demektir diye biliyorum :D

Eğer araç manuelse dediğiniz gibi sorun rahat çözülüyor.el frenini çekip en üst viteste alıp aniden debriyaj dan çekince stop eder.ancak araç otomatikse tek yol hava girişini tıkamak.bunuda öyle bir anda yapmak epey zor olsa gerek.sogukkanli olmak lazim

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,594
18,372
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Eğer araç manuelse dediğiniz gibi sorun rahat çözülüyor.el frenini çekip en üst viteste alıp aniden debriyaj dan çekince stop eder.ancak araç otomatikse tek yol hava girişini tıkamak.bunuda öyle bir anda yapmak epey zor olsa gerek.sogukkanli olmak lazim

Dsg arabayı nasıl stop edecez ki?
O heyecanla anca biten motoru izlerdim herhalde

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
@motorsinann sayesinde öğrenipte hayat kurtaran bir bilgi , ambeleye kalkmak , kendi aracımdada yaşadığım turbonun emme manifolduna yağ basmasıyla gerçekleşen araçtaki yağın yanma odasına girip yanmaya başlamasıyla gerçekleşen olay , kontağı kapatsanız bile yağ yanmaya devam ettiği için 2 şekilde bu sorundan kurtulabiliriz , 1.si vitesi 5e takıp debriyajdan ayağımızı çekmek kısacası stop ettirmek , 2.si ise hava filtresi hortumunu iman gücüyle sıkıp turboyu durdumak yada elinizde balyoz varsa o turboyu orda hemencecik kırın

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bir tek fransız arabasında mı oluyor arkadaş her arabada olabilir
Bırakın bu kafaları artık yok fransız araba alınmaz yok italyan araba alınmaz
Orada nüktedan konuştum ama anlaşılmamış galiba. Peugeot ve Citroen yıllardır Ford ve Volvo gibi markalarla ortak motor kullanıyor. PSA ve BMW ortak yapımı motorlar BMW'de kullanılıyor. Mercedes Renault motoru kullanıyor. Kalitesiz olsaydı bu markalar ortak iş yapmayı göze almazdı. Konudan hareketle öyle yazdım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım