Sizce hangi güzergahı kullanmalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fixit

Asfalt Kurutucu
9 Ocak 2018
15
1
595
Yakında bir yolculuğa çıkacağım. Isparta(merkez)-Trabzon(düzköy) arası, ilk defa bu iki şehir arası gideceğim için hangi rotayı izleyeceğim hakkında bir fikrim yok.Araştırdığım kadarıyla aşağıda da paylaştığım üzere 3 farklı güzergah var.Sadece mesafe olarak değerlendirdiğimiz zaman en kısa D010/E70 karayolunu kullanarak Konya-Kırıkkale üzerinden gitmek ancak diğerleri ile arasında çok bir fark yok mesafe olarak fakat başka etkenlerde var tabi. Yolun durumu,kalitesi ve güzergah üzerinde ücretli geçişlerin olup olmaması gibi ve bundan dolayı hangi yolu kullanmak konusunda biraz kararsız kaldım. Sizinde görüşleriniz almak istedim. Var mıdır bu güzergahları kullanan, hangisi seçmem konusunda tavsiye verecek birileri.

RDP52Z.jpg

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bildiğim kadarıyla karadeniz sahil yolu çok güzel, daha tercih edilebilir gibi geldi bana

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mavi ile işaretli güzergah üzerinde yer alan yolda Kırıkkale - Çorum - Merzifon - Samsun yolu bildiğim temiz asfaltlı duble yoldur. Samsun'dan sonra Ünye - Ordu - Giresun olarak gözüken Karadeniz sahil yolu yeni yapıldı. Hem manzarası güzeldir hem yolu kalitelidir. Sahil yolunun manzarası görülmeye değer. Yollar yanlışım yoksa paralı değil.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Hocam sahil yolu çok güzel bence orayı gercih edebilirsiniz. Giresun Tirebolu dan geçerseniz(sahilyolu zaten oradan geçiyor) Tirebolu42 yazan kocaman bir tabela var , oranın da çayı çok güzel tavsiye ederim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,180
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Samsun-Ordu arasında 2 ya da 3 alternatif vardı. Ünye üzerinden giden sahil yolunu kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Yolu 1 saate yakın uzattığı halde her seferinde orayı kullanırız. Manzarası acayip güzel sürmesi çok zevkli bi yol. Ordudan giresuna zaten sahil üzerinden gidiliyor sonrasını bilmiyorum
Edit: Çakallı'da menemen yiyin
Edit2: Ankara-Ordu-Giresun arasını birkaç farklı rotadan gittim hiç paralı yola denk gelmedim

Son düzenleme:

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Ben son gittiğimde Anlara Afyon üzerinden gittik. Ben yolları beğendim. Bildiğim kadarıyla Konya yolu biraz daha yakın ama fazla virajlı. Hiç gitmedim ama öyle duydum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım