KAPALI Sizce hangisi ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan E.ackgz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

E.ackgz

Asfalt Kurutucu
24
24
Herkese merhaba , Araç almak üzereyim fakat genel olarak iki araç arasında düşünüyorum. Sizce 2014 peugeot 301 1.6 hdi active mi yoksa 2011 toyota corolla 1.33 comfort ( lpg kesin değil ) mu ?

Aile ile biniliyor ve güvenlik istiyorsanız Corolla demek istiyorum :D

Yakıt ve turbo motor arıyorsanız 301.

Corolla diyorum. Lpg de olursa dizelden az yakar zaten. Tabi güç derdiniz yoksa. Çünkü 1.33 corolla uzun yoldaki uzun rampalarda biraz can sıkabilr. Gider gitmesine ama dizel kadar rahat gitmez

Geçen sene pejo 301 1.6 hdi active aldım.forumdada sık sık derim keşke 1.33 corolla alsaydım diye.hatta o kadar sık dile getirdimki bunu, beni mi trollüyor bu anket diye düşünmedim değil.ilana koydum pejoyu açıklamaya yazdım 1.33 corolla ile takas olur diye.gerçi dün corolla kısmını sildim

Geçen sene pejo 301 1.6 hdi active aldım.forumdada sık sık derim keşke 1.33 corolla alsaydım diye.hatta o kadar sık dile getirdimki bunu, beni mi trollüyor bu anket diye düşünmedim değil.ilana koydum pejoyu açıklamaya yazdım 1.33 corolla ile takas olur diye.gerçi dün corolla kısmını sildim
:)

Performans ve düşük tüketim olarak 301, geri kalan her konuda Corolla daha iyidir.

Atmosferik motor görünce silindir hacminden bağımsız olarak "çekmiyor, gitmiyor" diyenler var, fazla dikkate almamakta yarar var.
301 e bir kaç defa yolcu olarak bindim, Corolla'nın 1.33 ünü iki farklı kasada uzunca zaman kullandım. Ne istediğini bilenin seveceği bir araba. Ağır kanlı, güvenliği iyi seviyede, geniş bir C sedan.

Düzenleme: ağır kanlı dedim ama Toyota 1.6 ya göre ağır kanlı, kimi markaların 1.6 motorlarına yakın bir performansı var.

Son düzenleme: