Sizce Tofas kus serileri Piyasadan kaldirilmali mi ?

Tofas kus serileri piyasadan kaldirilsin mi ?

• Tabii ki de

Kullanılan: 64 47.1%
  • Gerek yok, dar gelirli insanlar o zaman nasil araba alicak Tofas olmazzsa ?

Kullanılan: 72 52.9%

• Kullanılan toplam oy
    136

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Arkadaslar, Ben kaldirilmasindan yanayim. Sebebi ise; Cevre ye tehlike sacmakla birlikte hem insanlarimiz onun icin de ölüyor hem de olan yine bizim insanimiza oluyor.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Arkadaslar, Ben kaldirilmasindan yanayim. Sebebi ise; Cevre ye tehlike sacmakla birlikte hem insanlarimiz onun icin de ölüyor hem de olan yine bizim insanimiza oluyor.
Hocam bu konuda haklısınız ama gerek parça bolluğu gerek ucuzluğu ile insanımızın binebildiği nadir arabalardan biri. Eski arabaların birçoğunda bu gerçek var maalesef.
Bence bununla ilgili önlem alınabilir, devlet eski araba kullanıcılarına bu konu ile ilgili seminer vermeli bence. Bakın kullandığınız araba sağlam değil, hıza gelmez gibisinden ve çarpışma testi yapıp göstermeleri lazım. Ayrıca metal yorgunluğu denilen şeyin ne olduğu ve zaten sağlam olmayan arabaları ne hale getirdiğini göstermeleri lazım bence. Hatta şöyle bir şey bile yapabilirler, tüvde muayeneden geçerken eski araba sahiplerine mühendis kendini bizzat tanıtıp videolar ile gösterip anlatmalı bence. En küçük bir kazada araba direk ikiye bölünüyor yani.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Neden kaldırılsın ki ? Şoförlerinin bilinçlenmesini sağlamak daha mantıklı değil mi ? Tofaş kaldırılacak ne olacak 5-10 liraya tofaşa binen adam hangi arabayı alacak ? Alabilecek ? Problem olan arabalar değil ki o arabaları kullanan şoförler.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Abi Allah akıl fikir versin; bir egzoz takıyolar daha doğrusu hiç bişey takmıyolar heralde bir ses çıkarıyor yani beynimi tırmalıyo böyle sinirlerim alt üst oluyo elim ayağım titriyo. Ama işte ihtiyacı olup düzgünce binenlerin ne suçu var

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Kalabalık şehirlerde normal amaçla kullanan olmadığı için kaldırılsın derdim ancak Anadolu'da vs Kartal çok iş gören bir araç örneğin. Yedek parçası bakımı vs o yüzden komple kaldırmak olmaz bir gün yüksek bir refah seviyesine ulaşırsak insanlar zaten daha iyi arabalara binecektir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yine ön yargı kurbanı bir forum üyesi daha :( Kurban: Sığır araç sahiplerinin mağduru Kuş Serisi :(

Yeri geldiğinde hep söylediğim gibi tekrar ediyorum: Kuş serisi, 80'li yıllara, hatta 90'ların başına göre bile güvenliği çok zayıf bir araba değildir. Dışarıdan görünene ek olarak ben bu araçların her detayına indim. İnanması güç ama yeni nesil arabalarla karşılaştırılırsa bazı noktalarda "nerede o eski arabalar" kategorisine girebilecek kadar sağlam parçaları vardır :)

Anketteki gibi bir kıyım düşünülecek olursa kuş serisi ile birlikte Renault'nun sayılarla isimlendirilmiş bütün modellerini de almak gerekir. Daha Skoda Favorit'ler, tüm Lada'lar, 92-93 yıllarına kadarki Ford'lar, Opel'ler de eklenir bu furyaya.

Kuş serisindeki sıkıntı farklı. Güvenlikten ziyade araç sahiplerinin genel profili pimi çekilmiş bomba niteliği taşıyor.
Özellikle belli yaşın üstündeki araçlarda modifikasyonlar sıkı denetim altına alınsın, cam filmleri kovalanacağına yürüyen aksam ve motora dair en ufak modifikasyonlar bile muayeneye tabi tutulsun. Gerekirse muayeyeye ek olarak test parkurları oluşturulsun. Bu anketteki soru yerine bu tarz çözümleri sonuna kadar desteklerim.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yine ön yargı kurbanı bir forum üyesi daha :( Kurban: Sığır araç sahiplerinin mağduru Kuş Serisi :(

Yeri geldiğinde hep söylediğim gibi tekrar ediyorum: Kuş serisi, 80'li yıllara, hatta 90'ların başına göre bile güvenliği çok zayıf bir araba değildir. Dışarıdan görünene ek olarak ben bu araçların her detayına indim. İnanması güç ama yeni nesil arabalarla karşılaştırılırsa bazı noktalarda "nerede o eski arabalar" kategorisine girebilecek kadar sağlam parçaları vardır :)

Anketteki gibi bir kıyım düşünülecek olursa kuş serisi ile birlikte Renault'nun sayılarla isimlendirilmiş bütün modellerini de almak gerekir. Daha Skoda Favorit'ler, tüm Lada'lar, 92-93 yıllarına kadarki Ford'lar, Opel'ler de eklenir bu furyaya.

Kuş serisindeki sıkıntı farklı. Güvenlikten ziyade araç sahiplerinin genel profili pimi çekilmiş bomba niteliği taşıyor.
Özellikle belli yaşın üstündeki araçlarda modifikasyonlar sıkı denetim altına alınsın, cam filmleri kovalanacağına yürüyen aksam ve motora dair en ufak modifikasyonlar bile muayeneye tabi tutulsun. Gerekirse muayeyeye ek olarak test parkurları oluşturulsun. Bu anketteki soru yerine bu tarz çözümleri sonuna kadar desteklerim.

Harika açıklamışsın abi teşekkürler...

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW

Antalyadaki yasanlari cok degisik ya. Gece sürekli evin orda egzos acip basip duruyorlar valla gecen gün kavga ettim zaten... Ayri gicik kapiyorum, nasil ön yargim olmasin ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Antalyadaki yasanlari cok degisik ya. Gece sürekli evin orda egzos acip basip duruyorlar valla gecen gün kavga ettim zaten... Ayri gicik kapiyorum, nasil ön yargim olmasin ?
Pırıl pırıl, karakterli, takoz gibi önizlenimi olsa bile bence güzel de karakterli arabaları maymuna çevirdiler. Ciğerini bilen biri olarak içim kan ağlıyor valla. :(

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Soru şu: fakirler ölsün mü?

Memleketimizin en büyük sorunlarından birisi, var olan sorunu çözmek yerine, sorundan etkilenen insanları yasaklamalarla kısıtlama alışkanlığıdır.

İnsanları eğitirseniz, sorun kökten çözülür.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bence sorun şahinin 10 15 bin tl olması. Yani bu araçların kalkması için araçların ucuzlaması gerek ki onun yerini daha yeni bir araç doldursun.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Şahin, Doğan, Kartal sadece araç. Temel sorun onu süren kişilerde.
Kartallar ortalıktan kalktı, o kişiler gitti Logan mcv gibi station wagon veya doblo-kango vb. panelvan aldı, aynı abuk subuk sürüşü onlarla sergiliyorlar. O kişiler eğitilmezse aynı sorun devam eder, hatta araçlar iyileştikçe sorun daha da büyür.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
İnsanlar eğitilmeli 1.çözüm bu.Bu bizim ülkemiz için ütopik olarak algılanırsa(ki bence neden olmasın) 2.tercih olarak araba fiyatları ucuzlasın millet zaten kendi isteiğiyle değiştirir eski arabasını kimse kara kaşına kara gözüne bakıp da almıyor eski arabayı almalarının tek sebebi LPG ile az yakması ve daha HALA parçalarının üretilmesi.Benim 92 model yerli arabamın ön camı 100-150 tl arasına değişirken herhangi bir ithal araba da bunun en az 2-3 mislisini istiyorlar onu da geçtim yağmur sensörü varsa zaten hepten bittin...Gelir dağılımı az olan bir insan için gerçekten ekmek su kadar elim bir şey haline geliyor o beğenmediğimiz 90 model arabalar...

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
İnsanlar eğitilmeli 1.çözüm bu.Bu bizim ülkemiz için ütopik olarak algılanırsa(ki bence neden olmasın) 2.tercih olarak araba fiyatları ucuzlasın millet zaten kendi isteiğiyle değiştirir eski arabasını kimse kara kaşına kara gözüne bakıp da almıyor eski arabayı almalarının tek sebebi LPG ile az yakması ve daha HALA parçalarının üretilmesi.Benim 92 model yerli arabamın ön camı 100-150 tl arasına değişirken herhangi bir ithal araba da bunun en az 2-3 mislisini istiyorlar onu da geçtim yağmur sensörü varsa zaten hepten bittin...Gelir dağılımı az olan bir insan için gerçekten ekmek su kadar elim bir şey haline geliyor o beğenmediğimiz 90 model arabalar...
Begenmemekten degilde onun icindeki ölen insanlara cok üzülüyorum. Ama kesinlikle burda benim hic kimseyi kücümseme gibi de bir düsüncem de yok. Egitim sart evet ama Bu araclar gercekten Türkiye ye yapilmis kaziktir. Bizi böyle araclara layik görenlere yaziklar olsun.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Begenmemekten degilde onun icindeki ölen insanlara cok üzülüyorum. Ama kesinlikle burda benim hic kimseyi kücümseme gibi de bir düsüncem de yok. Egitim sart evet ama Bu araclar gercekten Türkiye ye yapilmis kaziktir. Bizi böyle araclara layik görenlere yaziklar olsun.
Yok hocam yanlış anlaşılmasın küçük düşürmek gibi bir gayeniz olmadığını bende biliyorum, acı gerçek Clio'nun arkasını uzaltılmışı olan Sembole biniyoruz, ya da Corsa'nın arkasına kocaman kasa eklenmiş Combo'suna biniyoruz ve daha neler neler...

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Hocam biz dediğiniz eyvallah sonuna kadar Türk'üz ama kusura bakmayın bu ülke en son Atatürk döneminde yükselişe geçmiş. O dönemden sonra günümüze kadar yandan yemiş bir ortadoğu ülkesi. Rusya bile halkına lada ürettiyse bizim ülkemiz için tofaşı az görmemek lazım. Biri de yüz yıl boyunca çıkıp şunu üreteyim demediyse tofaşı üretene şükretmemiz bile gerek diye düşünüyorum. Çünkü en azından bunu yapan insanlar bir şeyi başlatmış..

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım