Size göre bir araç ne zaman eskir

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bu çok göreceli bir konu. Net bir cevap vermek, ortak bir noktada buluşmak imkansız gibi bir şey.
Kimi insan tanıyorum, sıfır alıp 3 yıl kullandığı aracı eskidiği için değiştiriyor. Kimi insan var sıfır alıp 15 yıl biniyor.

Bana sorarsanız, ne zaman liftte geçirdiği süre, yürüdüğü süreye yaklaşmaya başladı o zaman eskimiştir.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Kolay ve rasyonel bir hesabı var, bir firma ürettiği araç için 10 yıl parça garantisi bulundurmak zorundadır.10 yıl içerisine her araç benim için yenidir.10-20 yıl arası parçaların yine bulunduğu fakat güneş yanığı ya da halledilebilecek ufak tefek sıkıntıların bulunduğu yıl aralığıdır.20 yıl ve sonrası ise tamamen ve tamamen kumardır.Araçlar çürür, mekanik aksamı iyiden iyiye yorulur.Kronik sıkıntıları ağırlaşır ve işin içinden çıkılmaz bir hale gelir rutin sanayi ziyaretleri sıklaşır.

Bu saydığım durum insancıl kullanımlarda geçerlidir, yoksa ilk 10 yıl kiralama aracı olarak kullanılmış bir araç ile 30 yıl tek elden bakımlarla kullanılmış araç aynı kefede değildir.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Tasarımı ölümsüz değilse bir sonraki kasa çıkınca eskiyor gözümde.Ha dayanım olarak bakarsak kullanıma markasına modeline göre değişir

Noyn

Senkromeççi
17 Ağu 2019
11
18
70
31
Bu kullanımdan kullanıma ve arabadan arabaya değişir. Örneğin 300bin km de pırıl pırıl bir w124 de görebilirsiniz ama canı çıkmış bir araba da görebilirsiniz. Aracın ne kadar şehir içi yolda ne kadar uzun yolda kullanıldığı bile bu durumu etkiler.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım