HABER Skoda Academy öğrencilerinden cabrio SUV: Sunroq!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Çek otomobil markası Skoda, ara ara değişik projeler duyurmayı seviyor. Marka, SUV modeli Karoq’dan esinlenerek üretilen üstü açık SUV konsepti Sunroq’u ortaya çıkardı.

Skoda Sunroq, meslek lisesi öğrencilerinin elinden çıktı!

8 aylık bir çalışmanın eseri olan Skoda Sunroq, Çek markanın destek verdiği 23 meslek lisesi öğrencisinden oluşan ekibin elinden çıktı. Skoda Academy adlı ekip, 2 yıl önce Rapid Spaceback temelli bir coupe model ortaya çıkarmıştı. Marka mühendislerinin de desteğini alan öğrenciler, Karoq’un tavanını keserek ortaya cabrio bir SUV model çıkarmış. Aracın iç mekanını elden geçiren ekip, arka kısımda da bazı düzenlemelerde bulunmuş.

Skoda Sunroq konseptinin kaputunun altında 1.5 litrelik TSI motor yer alıyor. 150 beygir güç ve 250 Nm tork üreten motor, aracı 0’dan 100 kilometreye 8.4 saniyede çıkarabiliyor. Skoda’nın Mleda Boleslav müzesinde sergilenecek olan otomobil seri üretime geçmeyecek, ancak Volkswagen T-Roc Convertible modeli bu tarz bir araç arayanlar için alternatif olabilir.

Peki siz Skoda’nın destek verdiği lise öğrencileri tarafından dönüştürülen araç ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Aşağıdan yorumlarınızı paylaşarak fikrinizi belirtebilirsiniz.

1 arasında 7

Read the whole post here.

artears

Düz Yol Gazcısı
21 May 2018
14
8
145
Ben beğendim de, pazar payı ne kadar olur hayata geçerse onu tahmin edemiyorum işte...

Sent from my fridge using Tapatalk

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Zaten şu kabiliyetsiz şehir suvlarından, crossoverlarından bıktık, bide üstünü kesip cabrio suv çıkarmışlar. Umarım prototip olarak kalır.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Biz saçma sapan dersler görelim adamlar araba yapmış araba... böyle eğitim sistemini...

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Anadolu lisesinde okudum. Karşı meslek lisesi yanında ticaret lisesi her gün dovusurlerdi. İstisnasız her gün. Ulan sizin yüzünüzden okula arabayla gelemedik 1 kere her gün mu polis olur ya shsbxhs. Adamların liseye bak bir de :)))

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Anadolu lisesinde okudum. Karşı meslek lisesi yanında ticaret lisesi her gün dovusurlerdi. İstisnasız her gün. Ulan sizin yüzünüzden okula arabayla gelemedik 1 kere her gün mu polis olur ya shsbxhs. Adamların liseye bak bir de :)))

Bizim burdaki lisede çöp kutusunun içindekileri yakıp ısınıyorlar :)

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Meslek liseliler araba mı yapmış?

Skoda Akademi daha lise de istihdam potansiyeli sağlayacak gençleri istihdama yönlendiriyor. Müthiş bir proje. Tabi bize hayıflanmak düşüyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım