KAPALI Soğuk motor ilk marşta gelen ses

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Merhaba arkadaşlar motor soğukken ilk marştan sonra 10 saniye kadar bir ciyaklama tarzı sürtme sesi gelip kayboluyor. Daha önceden sürtme sesi olduğu için V kayışı değişimi yaptık fakat bu sefer de aynı olay değişik sesle devam ediyor. Acaba bu normal bir durum mu yoksa değişen kayışta da mı sorun var ya da kayış gergisi mi bozuk anlam veremedim. Dediğim gibi 10 saniye civarı sürüp rolanti hafif normale gelince ses geçiyor, motor sıcakken bu ses yok. Sizin aracınızda da böyle bir sorun var mı ? Bu konuda daha çok @motorsinann kardeşim yardımcı olabilir sanırım fakat diğer arkadaşların da yardımı çok önemli tabi..

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Senin motorunda zincir var ve bu zincir motor yağı ile yağlama yapıyor, uzun süre bekleyince yağın hepsi kartere çöküyor ve motor sabah ilk çalıştırmada zincir yağsız çeviriyor buda sese neden oluyor, motor yağı zincire pompalanana kadar sıngırtı yapar

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Senin motorunda zincir var ve bu zincir motor yağı ile yağlama yapıyor, uzun süre bekleyince yağın hepsi kartere çöküyor ve motor sabah ilk çalıştırmada zincir yağsız çeviriyor buda sese neden oluyor, motor yağı zincire pompalanana kadar sıngırtı yapar
Normal bir durum mu panpa yani zincir olan her arabada böyle mi ?

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Olm kopmasın o zaman tövbe de kaç binde değiştirteyim ben onu kendim değiştiremem heralde :D
bırak değiştirme kopsun yahu motorcular taş mı yesin
O zinciri her motorcu değiştiremiyor, motorun büyük kısmı sökülüyor Opel veya Fiat özel servisler değişir ortalama 140-150 bin km gider zaten zincir zamanla esnediği için ses yapar buda değişimi için işarettir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım