Sol koltukta ilk gün

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Güzel ve beni izlerken heyecanlandıran emeğin için çok teşekkür ederim. İzlerken ben heyecanlandım cidden. Pist deneyimi yaşamayı çok istiyorum, umarım para biriktirip bir gün senin gibi çıkabilirim. Aracımı stock haliyle denemek istiyorum. Tabi araç beni deneyecek.. :D İlk pist deneyimimde buradan bana yardımcı olabilecek, o an yanımda olabilecek panpalarım olursa mutlu olurum!

Son düzenleme:

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Videoyu şimdi izledim, hatta konu olduğunu dahi şimdi gördüm. Eline sağlık keşke fark etseymişiz ya da konuşup gidilseymiş çünkü çünkü videonun başındaki gaza gelen ve sizi Muhip dediğiniz bendim. :) Sıkıştırma meselsi için de özür dilerim inan yakınlaşsam da belirli mesafenin altına düşmezdim. İlk girdiğimde ben de sürekli aynaları kesiyordum(o zaman 116HP) malum en düşük beygir oluyordum o zaman. Sonra alışıyorsun sürekli aynada birileri olmasına. 9 Nisanda gelecek olursan görüşmek üzere.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Aklıma Clio 4 90 bg dci ile piste çıktığım zaman geldi. İlk defa piste çıkmıştım ilk defa bir arabanın bu denli limitlerini zorlamıştım (bana göre zorlamaktı oysa daha beterini düz yolda yapanlar var) ilk yada 2. virajdı sanırım dışa doğru hafif eğimliydi. dakka 1 gol 1 savrulmuştum :D Şansıma o günde hava yağışlıydı o korkuyla tutuk kalmıştım. Sonlara doğru iyice alışmıştım olaya ama süre bitmişti :D Şimdi f7r la hayalim piste çıkmak yazın tatile istanbula geldiğimde denicem bakalım bişe becerebilecekmiyiz :)

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
bujin okeyse neden korkuyorsun

seanslar dolmuş zaten, mayıs da gelirim artık.

Yeni buji aldım, Bosch un buzzz gibi bir bujisini buldum, Zr5 iridyum, bi yerde kampanya yapmış, 45 tl den 20 tl ye düşürmüş, 8 tane aldım :)

birde E10 yaparım yakıtı, başka da yapacak bir şey yok zaten.

yağ değişimine daha 5k var, 4 bin önce değişti, yine de girmeden değişir girerim.

Ben gerçekten pistte arabanın ırzına geçiyorum, lastik fren acımam

birde mercoya premium contact 5 alcam, acaba bmw nin efficent gripleri mercoya aktarıp pc5 leri bmw ye mi taksam? artık hiç yanlayamam diye korkuyorum :D

bir de bitik bujiyle istanbuldan ankaraya 6 saatte yolda kalcam korkusuyla döndüğümü hatırlatırım...

Son düzenleme:

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
seanslar dolmuş zaten, mayıs da gelirim artık.

Yeni buji aldım, Bosch un buzzz gibi bir bujisini buldum, Zr5 iridyum, bi yerde kampanya yapmış, 45 tl den 20 tl ye düşürmüş, 8 tane aldım :)

birde E10 yaparım yakıtı, başka da yapacak bir şey yok zaten.

yağ değişimine daha 5k var, 4 bin önce değişti, yine de girmeden değişir girerim.

Ben gerçekten pistte arabanın ırzına geçiyorum, lastik fren acımam

birde mercoya premium contact 5 alcam, acaba bmw nin efficent gripleri mercoya aktarıp pc5 leri bmw ye mi taksam? artık hiç yanlayamam diye korkuyorum :D

bir de bitik bujiyle istanbuldan ankaraya 6 saatte yolda kalcam korkusuyla döndüğümü hatırlatırım...
o bujilerden 8 tane aldığın iyi olmuş ne olacağı belli olmaz. pist günlerinde sıkıntı yok hala satışa açık

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
bir seansa 50 araba sıkıştırırlar kesin, bir sonraki ay gitmek daha mantıklı
tepki koymak gerekecek bu adamlara çünkü pist günlerinin suyu çıktı. bmw'leri de işin içine katmak için hp sınırını 130 yaptılar ve fiyatı da bu sene 50tl daha arttırdılar. hem çok para istiyorlar hem de kalabalıkta araba kullanıdırıyorlar. epey rahatsız edici olmaya başladı

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Şimdi baktım fiyatlara 50 TL pahalanmış, zaten size imkan veriyoruz daha ne konuşuyorsunuz temalı bir kurum satın al ekranında öyle bekliyorum, acaba "hard yazlımlı" dumanlı bir kasap beni öldürmeye çalışacak mı gitsem mi diye. Ayrıca 130 Hp limiti büyük gerizekallık 6 beygir için 180 TL daha fazla istiyorsun. Sanıyor ki aa üst sınıfım deyip verecek insanlar, zaten otoban bedava kafasında bir çoğu şunu görüp iyice hadi ordan diyecek.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Şimdi baktım fiyatlara 50 TL pahalanmış, zaten size imkan veriyoruz daha ne konuşuyorsunuz temalı bir kurum satın al ekranında öyle bekliyorum, acaba "hard yazlımlı" dumanlı bir kasap beni öldürmeye çalışacak mı gitsem mi diye. Ayrıca 130 Hp limiti büyük gerizekallık 6 beygir için 180 TL daha fazla istiyorsun. Sanıyor ki aa üst sınıfım deyip verecek insanlar, zaten otoban bedava kafasında bir çoğu şunu görüp iyice hadi ordan diyecek.

İlk turdan elenince 300 tl m boşa gitti zaten, çıkan masraf ve gereksiz yakıt masrafını daha saymadım bile :)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
abarttıkları doğru. bir de zenginler isyan etti diye beygir limitini sadece ikiye böldüler. piste bir çıkıyorsun en güçsüz arabalar 180hp 200 hp

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
benim eylül ayındaki hesabım, gideceğim günün gecesi kafayı iyi yaptık, gece 4 te uyudum, sabah 6.30 da uyanıp arkadaşı aldım, arabayı ona verdim, yol boyunca deliksiz uyudum, İstanbul'a vardığımızda ort tüketim 4.8 litre idi(param yok yavaş sür dedim :D ), 400 km öyle olsa, piste girdim ilk turu tamamlayamadan patladım, pazar günüydü, sanayide açık parçacı aradım taradım, yoktu, akşam 8 de yola çıkmak zorunda kaldım bozuk arabayla çünkü arkadaşın iş yerinde izin hakkı kalmamış, 6 saatte ıkına ıkına arabayla zar zor döndüm, gün için yedik içtik, arkadaşı da çektim. Ankara'ya dönünce parçacı parçacı gezip 335 buji-bobin aradım bulamadım, sonra bobin buji aldım standart, işçilikle 570 tl, 300 benzine gitse, ye içe 80 de, total 1000 liralık olmuşum ve en üzücü tarafı elde var sıfır idi.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Pistte lpg yasağı olmasa, ben de 2 ayda bir giderim. Ama piste giderken depoyu sökmek gerektiğinden, acayip pahalıya patlıyor parası. İzmir-istanbul yaklaşık 1000km. 7,5lt ortalama yapsan sadece 450 tl yoldaki yakıtın. Pistte de en az 70tl lik yakıt gider. Otoyol ücretleri zaten 150 tl ye falan geliyor. Seans ücreti, yemsi içmesi 1.000tl.

Maalesef tek gün için çok para.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım