KAPALI Sol Ön Taraftan Gelen Ses?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Merhaba Forum. Aracımda aslında yaklaşık 1 aydır ara ara duyduğum bir ses vardı. Camlar kapalı gittiğimde ses gelmiyor Havalar ısındığından camlar açık kullanıyorum ve bu sebeple sesi duyuyorum.
Ses Hızlandıkça artıyor ve boşta düz yolda vs de de geliyor. Tık tık tık tık tarzı bir ses hem sanki bir şey çiziliyor gibi ince geliyor ama daha tok bir ses. Bugün Arkadaşımla yokuş aşağı giderken dinledik kendisi balata sesi iyi balata öter gibi bir cümle kurdu lakin ses vıızzzz şeklinde sürekli gelmiyor tık tık tık şeklinde hızlandıkça artan bir ses olduğundan benim kafama pek yatmadı.
Ne tavsiye edersiniz ve ne olabilir?
Bilgi olarak ekleyeyim yaklaşık 2000km önce Lastikleri değiştirmiştim. Tam olarak lastik değişimi ile mi başladı bilemiyorum çünkü camlar kapalı gezdiğimden duymuyordum

VİDEOSU

Son düzenleme:

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Taş var mı diye lastiğe bakarken diske de jantın üstünden baktım aslında temiz duruyor balata da henüz bitmemiş gideri var. Arkadaşım balata fişi değiyordur yeni balata da taksan geçmez demişti o ne kadar doğru acaba
Arkadaşım da eskiden Kamyon Tamiri yapıyordu o nedenle ona dinletmiştim

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sol ön lastik. Lastikte disk ve balataya mı bakayım.
Servise de gidebilirim. Ben serviste yalandan yere masraf çıkarmasınlar diye önce bir fikir sahibi olmak istemiştim
Lastiği bi alıp diskten çevirerek iyice dinleyip gözle kontrol yapmanızı öneririm, bu ses bence gözle görülebilecek bir şeydir sorunu tespit edip giderseniz masraf kontrol altında olur

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bilya sesiyle alakası yok. Taş vs olsa böyle olmaz "çıt-çıt-çıt" tarzında gelir. Muhtemelen diskin koruma sacına taş sıkışmıştır. Biraz kullandıktan sonra geçer ama başka bir problem de olabilir tabi. Bilen birinin aracı kaldırıp incelemesi lazım.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bilya sesiyle alakası yok. Taş vs olsa böyle olmaz "çıt-çıt-çıt" tarzında gelir. Muhtemelen diskin koruma sacına taş sıkışmıştır. Biraz kullandıktan sonra geçer ama başka bir problem de olabilir tabi. Bilen birinin aracı kaldırıp incelemesi lazım.
Hocam muhtemelen 1 aydır olan bir ses taş olsa hala daha durur muydu?

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bugün lastiği söktüm baktım. Lastik değişimi sırasında herhalde yeni kurşun çakmışlar çaktıkları kurşunda kalın gelmiş bu balataların takıldığı demir parçası jantdaki kurşunlara sürtdüğünden ses geliyormuş. Ben de kurşunu inceltmek yerine balatanın takıldığı demir yığını kalın bir şey olduğundan ispirelle kurşuna sürten yeri hafif incelttim ses kesildi. Lastikçi tekeri çevirse duyardı iş bana kaldı. İşini düzgün yapan ustaya hasretiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım