HABER Sportif mini hatchback Audi A1, resmi olarak duyuruldu

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Alman otomobil üreticisi Audi, kompakt hatchback sınıfındaki temsilcisi A1’in yeni jenerasyonunu duyurdu. Tamamen yenilenen Audi A1, beklenenden çok daha sportif görünüyor!

Audi A1, sportif yüzüyle şimdi çok daha enerjik!

Audi’nin bu sabah online bir tanıtım ile duyurduğu ikinci jenerasyon A1, kendisinden beklenmeyecek sportiflikte bir dış tasarıma sahip. Ön bölümünde Q2’den bolca izler taşıyan araç; altıgen ızgarası, agresif tamponu ve kaputtaki yaratıcı havalandırma boşluğu ile dikkat çekiyor. Bu boşluk, markanın Quattro serisine bir gönderme olarak atfediliyor. Arka bölümde ise büyük bir arka spoyler ile aerodinamik tampon gibi detaylar, S-Line paketinde sürücülere sunuluyor.

İç mekanında sınıfına nazaran geniş bir yaşam alanı sunan Audi A1, 335 litrelik bir bagaj hacmine sahip. Aracın koltukları yatırıldığında bu hacim 1.090 litreye kadar genişleyebiliyor. 10.25 inçlik dijital gösterge panelinin yanı sıra 8.8 inç ya da 10.1 inç boyutundaki multimedya sistemi sanal kokpiti oluşturuyor. Ayrıca spor-ısıtmalı koltuklar, ambiyans aydınlatma, 11 hoparlörlü B&O ses sistemi ve siyah tavan gibi seçenekler aracın opsiyon listesinde dikkat çekiyor.

Audi A1’in kaputun altında ise 3 farklı motor seçeneği bulunuyor. 1.0 litrelik 3 silindirli, 1.5 ve 2.0 litrelik 4 silindirli şeklinde sıralanan TFSI motorlar, 93 beygirden 197 beygire kadar geniş bir güç yelpazesi sunuyor. Daha fazla performans isteyen kullanıcılar ise 250 beygire yakın güç üreten S1 modeline yönelecek. Aktarma tarafında 6 ileri manuel, 7 ileri çift kavrama ve 6 ileri S-tronic şanzımanın motor seçeneklerine göre kullanıcılara sunulacağını belirtelim.

Güvenlik tarafında şerit takip sistemi, adaptif park asistanı, otomatik güvenlik freni ve hız limitörü gibi donanımların standart olarak sunulması dikkat çekiyor. Yıl sonuna doğru satışa sunulacak aracın fiyatı ise daha sonra açıklanacak.

1 arasında 10

Read the whole post here.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aracın içini beğendim. Dışında ise nötr kaldım ama fena değil diyebilirim. Yalnız sportif gözüksün diye dış yüzeyde bolca kullanılan desenli, tırtıklı şu siyah plastikler otomobili çok ucuz gösteriyor. Bunu hangi marka kullanırsa kullansın çok kalitesiz gözüküyor. Neticede bildiğin siyah ucuz plastik. Üstelik aracın yaşı fazla geçmeden bu plastiklerin rengi soluyor ve simsiyah görüntüsü yerini griye doğru bırakmaya başlıyor ki o zaman hepten berbat gözüküyor.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
D segmenti olduğu gibi bu segment de tehlike de ben çuval olsa desteklerim bu saatten sonra.Marşpiyelin oradaki Audi logosu hoş olmuş, motor seçenekleri güzel, tasarım ve iç dizayn konusunda @denizyenilmez_ haklı bence...Genel manada hoş param olsa alırım.:)

Son düzenleme:

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
yapıştıracan buna bi 240lık passat Bitdi setup ı :D bide 280 e kadar yazılım 16lık kapaklı jant arkasına da 30 TFSİ :D eheh sapla dur millete :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Eski bir A1 kullanicisi olarak dis tasarimi begendim. Ancak otomobilin ici icin ayni seyleri soyleyemeyecegim. Polo’daki gibi otomobilin dis rengini on konsola uygulamislar. Otomobilin icinde abuk subuk renklerin bulunmasindan haz etmiyorum

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
İçine gerçekten çalışılmış. Başarılı buldum ben.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Eski bir A1 kullanicisi olarak dis tasarimi begendim. Ancak otomobilin ici icin ayni seyleri soyleyemeyecegim. Polo’daki gibi otomobilin dis rengini on konsola uygulamislar. Otomobilin icinde abuk subuk renklerin bulunmasindan haz etmiyorum
Opsiyon o isterseniz almazsınız biter gider :D

erkincan

Düz Yol Gazcısı
19 Eki 2017
4
19
245
Dış görünüm çok iyi. İçini ben de beğenmedim. Polo'ya benziyor diye değil, kaba olduğu için. Ön konsol çok dik ve sert hatlı. Eski A1 gibi daha zarif ve ferah bir on konsol tasarlansa sınıfı için daha uygun olurdu bence.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,489
1
4,753
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bende yandan tavan rengi sebebiyle belkide fabia ya benzettim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım