Spotify, Apple Müzik ve Youtube Müzik

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Merhabalar

Malum geçtiğimiz günlerde youtube müzik ülkemizde aktif hale geldi. Premium üyeliklerde Youtube videolar ile eşzamanlı olarak çalışabiliyor,reklamsız youtube youtube müzik indirilebiliyor olması ve hali hazırda sürekli youtube kullanıyor olmamdan dolayı ilgimi çekti. Spotify premium üyesiyim. 13.99 tl ödüyorum. youtube müzik premium fiyatı da 13.99 ancak youtube üzerinden alırsak reklamsız youtube uygulaması dahil 16.99'a geliyor.

Youtube müzik öneriler kısmı spotify'a göre daha geniş kapsamlı çalışıyor. yaptığımız aramalara göre listeler çıkarıyor. Bu biraz daha karmaşık mı yoksa daha büyük kolaylık mı emin olamadım.

Youtube premium'da videoların ve müziklerin arka planda dinlenebiliyor olması, videoların ek programa ihtiyaç duyulmadan cihaza indirilebilmesi gerçekten ilgimi çekti.
İlk çıktığı günlerde ilk 3 ay ücretsizdi, şimdi 1 aya indirmişler. Sırf bu yüzden ücretsiz programı başlatmadım :D

Ücretsiz deneme sürümünü kullanan arkadaşlar varsa yorum yapabilirler mi acaba ?

Bazı inceleme linklerini de buraya bırakıyorum.

Shiftdelete hürriyet

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
iPhone kullanıcısıyım. Apple Music'te kullandım, Spotify'da kullandım, Youtube Music + Reklamsız Youtube 3 aylık denemeyi de başlattım.

Tabii istediğimiz şarkıya ulaşılabilirlik açısından bence en iyisi Spotify. Çünkü bildiğim kadarıyla en fazla parça barındıran Spotify.

Apple Music'te hem bu eksiklik vardı hemde Spotify kadar kadar kullanışlı değildi. Beğendiğim parçalar nerede falan bulamamıştım. Ya da belki çok üstüne düşmedim bilemiyorum.

Youtube Music'i ise aslında reklamsız Youtube kullanmak için başlattım. Şu anda kullanıyorum. Bence gayet iyi. Denenebilir. Ama bundan sonra hem reklamsız Youtube için hem de müzik dinlemek için sanırım Youtube'dan devam edeceğim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Apple music ilk zamanları kullandım aradığım şarkıları bulamıyorum diye spotify a geçtim. 3-4yıldır spotify aile paketi kullanıyoruz kişi başı 5tl ye falan geliyo aylık. Hem 4 yıllık liste birikimi hem de fiyat nedeniyle spotify dan devam edecek gibiyim. Ama youtube u sadece müzik olarak değil de komple paket alınırsa en geniş şarkı havuzu YouTube da olur mutlaka

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ses kalitesi ile ilgili benim de şüphelerim var, ama ona da bi güncelleme geleceğini düşünüyorum. Dünya'da sunulup daha sonradan Türkiye'de hizmete sunulması bizim biraz avantajımız diye düşünüyorum. Uygulama sorunlarından arındırılmış halde hizmete sunuldu.

Ben de geçecek gibiyim, bakalım bakalım

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Süresini kestiremediğim süredir Spotify kullanıcısıydım. 20,90 TL'ye aile paketi yapıp, %50 Enpara indirimiyle beraber 10 liraya gül gibi geçinip gidiyorduk ta ki YouTube'dan 3 ay ücretsiz bildirimini alana kadar. :D

Spotify' i iptal ettim 3 ay boyunca Youtube kullanacağım. Şu an kullanışlılık açısından çok kotu, premium içerik zaten yok ve bana kalırsa default olması gereken özelliklerin bir çoğunu "ehe biz premium yaptık, artık arka planda video oynayabilecek" yaklaşımıyla saçma olduğunu düşünüyorum.

3 ay sonunda, premium içerik kısmı ilgimi çekerse devam edebilirim ama bu haliyle şuan sadece "beleş" olduğu için kullanabilirim. Spotify' i da Enpara indirimi için kullanıyordum yoksa en sevdiğim müzik servisi her zaman Deezer olmuştur.

cansermo

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
616
1,343
2,520
27
Sakarya
Android kullanıcıları için premium üyeliğe gerek kalmadan reklamsız ve arka planda çalma özelliklerininden yararlanmaları için " YouTube Vanced " tavsiye ederim. Uzun süredir kullanıyorum ve gayet memnunum.
Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Uygulama üzerinde oturum açmak istiyorsanız MicroG uygulamasını da aynı linkten indirip yüklemelisiniz.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben müzik için TIDAL HiFi kullanıyorum. Diğerlerine göre + ları ve - leri mevcut. FLAC müzik dinleyebilmek cidden güzel. Spotify Premium ile arasında fark olduğunu hissetmek zor değil. Yabancı müziklerde arşivi gayet geniş ama Türkçe müziklerde arşivi biraz dar. 6 ayda Türkçe arşivinde genişleme gördüm. Zamanla daha da gelişecektir. Aylık 20 TL bence verilir. Youtube Premium hiç düşünmedim açıkçası çünkü hem TIDAL de 7 GB müziğim var hem de bu kadar kaliteli ses vereceğini düşünmüyorum.

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Ses kalitesi olarak Apple Music > Spotify > Youtube Premium diyebiliriz sanırım. Ben Spotify kullanıyorum 6,99 öğrenci olduğum için gayet uyguna geliyor. Kendim liste pek fazla yapmıyorum böyle eş dost listelerini takip ettiğim için bana daha kolay geliyor. Youtube Premium kullanmadım bilmiyorum ama onda da şarkıları kaydetme gibi bir seçenek var mı? Yoksa diğer türlü çok fazla internet paketi yer gibi..

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Ses kalitesi olarak Apple Music > Spotify > Youtube Premium diyebiliriz sanırım. Ben Spotify kullanıyorum 6,99 öğrenci olduğum için gayet uyguna geliyor. Kendim liste pek fazla yapmıyorum böyle eş dost listelerini takip ettiğim için bana daha kolay geliyor. Youtube Premium kullanmadım bilmiyorum ama onda da şarkıları kaydetme gibi bir seçenek var mı? Yoksa diğer türlü çok fazla internet paketi yer gibi..
Şarkıları indirme seçeneğin var. Hatta Youtube Premium ile herhangi bir videoyu indirme seçeneğinde var, sadece müzik ile sınırlı değil.

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Müzik dinlemek için tercihim daha çok Radyolar olduğundan bu uygulamalar hakkında bilgim yok. Ama youtube üzerinden video indirmek için YouTubeGo (her videonun indirme imkanı bulunmuyor) kullanarak otobüs ya da uçak yolculuklarında kullanıyorum. Arka planda ve reklamsız youtube için de yukarıda arkadaşın da dediği gibi YouTube Vanced uygulaması iş görüyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım