Sprey Boya ile Araba Boyanır mı?

zkulad

Adem Özkul
Takipçi
24 Ocak 2021
2
0
10
23
Malatya
Marka
Tofaş
Malum bu devirde araç boyatmak 2-3 bin TL den başlıyor. Aklımda fosfor turuncusu rengi var. Murat 131 marka aracı kullanıyorum, ortalama sprey boyalar ne kadar ?Araç komple boyanacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Kutusu 30 lira, 400ml istediğiniz renk bastırırsınız. Bi arabaya tahminim 6-7 kutu gider ki ben gerekenden fazla alınmasından yanayım, olur da yetmezse aynı rengi bile tuttursmaysbilirsiniz, yerine göre astar gerekir 3-4 kutu da o gider. Üstte atılan linkteki boyayı ben yaptım (kıştan sonra aynı parçayı tekrar boyamayı düşünüyorum hatalarım olmuş) ama komple araba işine kapalı alanım olmadan girmezdim. Alan ve vakit varsa denemenin zararı olmaz derseniz güzel eğlence oluyo

Son düzenleme:

MttSRG42

Mitat SERGİ
Takipçi
16 Ara 2020
1
0
0
24
Konya
Marka
Ford
boyanır ama bildiğim kadarıyla boya çok çabuk soyuluyor ve kapı içi direklerde özellikle köşe kısımlarda boya çok çabuk soyuluyor ve sadece direklerdede deil köşeli kısımlarda genelde çok çabuk soyuluyor

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Boyanır bence ama astar-boya-vernik atılacak. hepsinden en az 7-8 kutu harcanır. Üstüne zımpara vs işleri de var. Sırf malzeme maliyeti 1000 Lirayı bulur. Komple boyanacaksa ustaya verilmesi taraftarıyım ben. Aşağıdaki linkte bu konuyla ilgili çok geniş bilgi var.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım