Stek Kaput Filmi ile Llumar Bayinin Yaptıkları

yenice

Asfalt Kurutucu
Beğeni Puanı
116
Bostancı llumar bayisine ( smart car care ) stek dynoshield kaput filmi kaplatmak için gittim. Öncesinde whatsapp üzerinden konuştuk elimde ekran görüntüleri de mevcut. Dükkana gittiğim zaman da özellikle söyledim dynoshield diye, bakın bu kırmızı kutu dynolite, siyah kutu dynoshield dendi. Neyse kaplama işi bitmek üzereyken 5 dakika çay içmeye çıktım, geri kıvırmadan kaputun üzerinde kesmişler. Haliyle müdahale ettim fakat bu film geri kıvrılmıyor dediler. Orda pek sıkıntı görünmedi. Fakat 2-3 gün geçtikten sonra sorunlar başladı.

İlk olarak uygulanan film dynoshield değil dynolite mış. Bayi burda zaten yalan söylemiş. İnstagram hesabından uygulama fotoları paylaşılınca gördüm. Hemen sordum tabi. Sizinle hiç dynoshield konuşmadık ki dendi :) Ayrıca stek Türkiye, o bayimiz bizden hiç dynoshield ürün almadı dedi. Doğrulamış oldum yani.

İkinci olarak film geri katlanıyormuş. Beceremiyoruz dememişler bana.

Üçüncü olarak da kaputun kenarlarından film kalkmaya başlayınca stek türkiye'ye ulaştım. Onlar da uygulama bayi sorumluluğunda deyip kestirip attı. Sonra gidin filmi söküp ücreti iade edecek dediler. Bana yalan söyleyen, uygulamayı beceremeyen, kaputun üzerinde filmi kesip kaputu çizen bayi ile muhatap olmam, başka bayi söksün dedim. Kadıköy'deki bayiye söktürüp filmi kargoyla gönderdim içine de hesap numarası koydum. 1 ay bekledim hesaba gelen giden yok. Sonra forumlarda konu açmaya başladım, llumar kullanıcı adıyla birisi konuya gelip hesap numarası vermedi yoksa ücret iade edilecekti yazdı. Sözde bayi kargonun içinde filmi görüp çöpe atmış, oysa ki kocaman A4 kağıdında kargo poşetinin en üstündeydi. Filmi görüp kağıdı görmeme ihtimali yok. Sonra bayi Whatsapptan bana ben şöyle esnafım böyle esnafım, özür dilerim, diye yazdı çizdi, hesap numarası ver dedi. Samimiyetine güvendim gerçekten çok iyi şeyler yazdı. Konuları kaldırdım kimsenin işine ekmeğine mani olmak istemem. Whatsapp'tan hesap numaramı tekrar gönderdim, yaklaşık 45 gündür 2-3 günde bir hesap numaramı tekrar tekrar gönderiyorum yine gelen giden yok hesaba.

Bakıyorsunuz bir tarafta llumar gibi yıllardır memnun olduğumuz bir marka. Diğer taraftan stek kalite olarak herkesin memnun olduğu bir marka gibi duruyor. Kaput filmi desek herkes stek öneriyor. Ama şu olay gerçekten yakışmıyor. Stek-llumar distribütörü zaten aynı. Özellikle stek Türkiye'nin bu kadar ilgisiz olmasını anlamadım. Hatta bu durumu forumlarda yazarsam bana dava açacaklarmış bir de tehdit ettiler :D Hangi yüzle dava açacaklar acaba. Oysa ki bayilerinin yaptığı yalancılık ile farklı ürün uygulaması ve şu uygulama hatasından sonra bunun telafisine gitselerdi bu kadar iş uzamayacaktı. Bayinin hatası olabilir ama ürün sizin ürününüz. Ne dediysem adamlar beni dinlemedi.

Uygulama Hataları

Birçok noktada bu tarz kalkmalar başladı.

Yine Birçok Noktada Yamuk Yumuk Kesilen Yerler ve O Aralıktaki Çizikler

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beğeni Puanı
19,991
Marka
Mazda
Bu konuyu tech turkey forumunada acmanizi tavsiye ederim.cok benzer konu olmasada bende boyle sorun yasamistim bu forumda da konusunu actim hemen ozurler dilendi magduriyet giderilmeye calisilmisti. Ne yazik ki bu ulkede siz disini gostermezseniz her zaman magdur olmaya devam ediyorsunuz ki bahsettiginiz filmler kesinlikle ucuz degil gecmis olsun rezil edin her yerde valla.

cansermo

Profesör
Beğeni Puanı
954
Geçmiş olsun. Bu olay bana nedense Samsung Türkiye 'yi anımsattı.

kenblock

Panpa
Beğeni Puanı
5,803
Stek ve LLumar markalarının distribütörleriyle hatta genel merkezleriyle irtibata geçin . Sorununuzu bildirin . Sizi mağdur etmeyeceklerdir diye düşünüyorum.

OzanDnz

Panpa
Beğeni Puanı
2,357
Marka
Ford
ekşi sözlük yazarı olan arkadaşınız varsa orada da konu açın, istedikleri kadar tehdit etsinler. şikayetvar platformunda herkes aleni şekilde şikayet yazabiliyor.

yenice

Asfalt Kurutucu
Beğeni Puanı
116
Stek ve LLumar markalarının distribütörleriyle hatta genel merkezleriyle irtibata geçin . Sorununuzu bildirin . Sizi mağdur etmeyeceklerdir diye düşünüyorum.
Onlarla irtibata geçtim adamlar beni tehdit etti konu açarsanız size dava açarız diye :D Llumar bu ülkede isim yapmış bir marka. Otomobil forumlarında genelde herkes birbirinden tavsiyeler alıyor. Kötü tecrübelerini paylaşıyor. Bu durumu bile bile 1100TL için Llumar gibi bir markanın distribütörü olaya sessiz kalıyor. Ben gidecekmişim o bayiye, sökecekmiş filmi, ücreti geri verecekmiş. Demiyorlar ki bu uygulama bayi sorumluluğunda evet. Fakat bu ürün de bizim ürünümüz. Bu bayi zaten uygulamayı yapamıyor belli. Versin yeterli miktarda ürünü başka bayi uygulasın. Hem benim mağduriyetim çözülürdü hem de llumar stek gibi bir markaya bu hareket yakışırdı. Bundan sonra film konusunda kesinlikle llumar veya stek kullanmadığım gibi çevremde de tavsiye etmem.

bt

Takipçi
Stage 1
Beğeni Puanı
35,468
Marka
Opel
Sabaha kadar tehdit etsinler dava açarız diye. Açmazsanız *** diyerek erişebildiğinize her mecrada yaygaranızı koparın hiç çekinmeyin. Şikayetvar'dan başlayıp ekşi, çeşit çeşit forumlar vs. yapıştırın. Sonunda aman yaman diye geldiklerinde daha önceki sahtekarlıklarını yalancılıklarını hatırlatın. "Bu sefer mağduriyetim tamamen giderilene kadar hiçbirini kaldırmayacağım, beni bu noktaya getiren de sizsiniz" diye söylersiniz. Kıvrana kıvrana paşa paşa çözmezlerse yaygarayı kopartmaya devam, hiç durmayın. Bir şey yapamazlar.

S.Asil

Panpa
Beğeni Puanı
2,545
Marka
Opel
Dava açamazlar :D Çünkü mağduriyette olan sizsiniz , içiniz rahat dalın gitsin :)

Cenk

Galatasaray
Beğeni Puanı
32,308
Marka
Ford
Geçmiş olsun. En kısa yoldan e-devletten tüketici hakem heyetine başvuruda bulunun derim.

yenice

Asfalt Kurutucu
Beğeni Puanı
116
Bu konuyu tech turkey forumunada acmanizi tavsiye ederim.cok benzer konu olmasada bende boyle sorun yasamistim bu forumda da konusunu actim hemen ozurler dilendi magduriyet giderilmeye calisilmisti. Ne yazik ki bu ulkede siz disini gostermezseniz her zaman magdur olmaya devam ediyorsunuz ki bahsettiginiz filmler kesinlikle ucuz degil gecmis olsun rezil edin her yerde valla.
Teşekkürler oraya da açıyorum. İnsan vermediği bir hizmetin ücretini veya hak etmediği bir parayı nasıl yer? Evine, çocuğuna, eşine nasıl yedirir hiç anlamıyorum. Binlerce insan şahit olacak bu konuya, hiç mi utanmıyorlar. Bir de bunu yapan llumar gibi Türkiye'de isim yapmış premium bir marka. Gerçekten llumar bayinin rezaletidir bu. Bundan sonra llumarı tavsiye etmiyorum, bu bayi yüzünden.