Su metanol kiti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Bir cok forumda sordum. Ama cevap bile alamadim. Su metanol kiti atmosferik arabaya yapilabiliyormu.
En onemli soru ise lpg ile calisiyormu.
Bilenler duyanlar tecrubelerini paylasirsa sevinirim.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Metanol atmosferiğe de oluyor.
Videodaki araçta var. Ama lpg ile nasıl çalışacak bildiğiniz alkol gazla nasıl çalışacak

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
44
İstanbul
soru sıkıntılı
lpg ile metanolun ne alakası var anlamadım.
Metanol değil ama TİNER i lise de AZ MİKTARDA olmak üzere süslü ifade ile atmosferik (eski kasa şahin, kartal) da hem performanslı olsun hem yakıt bitmeden eve kadar ulaşsın niyetiyle katılır gezilirdi

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Su metanolun sogutma etkisinden faydalanarak rampa cikişlarinda 6500 devir ceviren fakat lpg de isinmayan motor yapmak istiyorum. Sebebi bu. Lpg arabalara su metonal kiti satip hararet sorununu ortadan kaldiricaz.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
@stan @motorsinann bir bakın hele,
Şimdi İkinci dünya savşında naziler fazla ısınan ucaklarını Mw50 denen bir sistemi koydular, Bu Su metanol sistemi oluyor. Bu Isınan motorun hararetini alıyor ayrıca motorunda gücünü artırıyor. Şimdi Bizim piyasada bir sürü tüplü araba var. Tempra silecek pompaları ve su depolarından atmosferik arabalara Su Metanol sistemi üretelim diye düşünüyorum. Damla yağlama lpg sistemlerine millet para verip kazıklanıyor. %30 su %70 su karışımını LPG motora enjekte edecek harika soğuma ve harika bir güc artışı yapmazmı.
İsviçreli Bilim pardon isviçreli lpgli turbo araba kullanan bir adam LPg ile su metanol sistemi ile süper sonuc elde etmiş. Araba 300 beygire çıkmış.
Bizim piyasanın şahinlerini LPG de çalışırken hem soğutan hemde Gücünü %25 artıran bir sistem satışa çıkarsak nasıl olur :)
Paraya para demezdik, mahmut derdik :)

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
@stan @motorsinann bir bakın hele,
Şimdi İkinci dünya savşında naziler fazla ısınan ucaklarını Mw50 denen bir sistemi koydular, Bu Su metanol sistemi oluyor. Bu Isınan motorun hararetini alıyor ayrıca motorunda gücünü artırıyor. Şimdi Bizim piyasada bir sürü tüplü araba var. Tempra silecek pompaları ve su depolarından atmosferik arabalara Su Metanol sistemi üretelim diye düşünüyorum. Damla yağlama lpg sistemlerine millet para verip kazıklanıyor. %30 su %70 su karışımını LPG motora enjekte edecek harika soğuma ve harika bir güc artışı yapmazmı.
İsviçreli Bilim pardon isviçreli lpgli turbo araba kullanan bir adam LPg ile su metanol sistemi ile süper sonuc elde etmiş. Araba 300 beygire çıkmış.
Bizim piyasanın şahinlerini LPG de çalışırken hem soğutan hemde Gücünü %25 artıran bir sistem satışa çıkarsak nasıl olur :)
Paraya para demezdik, mahmut derdik :)
Tanır oto (babamın dükkanı) sponsorluğunda efsane projelere yelken açalım;)
Bu arada, şu isviçreli bilim adamının linklerini falan bi paylaşsana, konu baya baya ilgimi çekmeye başladı.
NOT: BMW M4 GTS benzer bir yapıda çalışıyor ama LPG'li değil:)
7:46'ya direk atlayabilirsiniz

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu resim 1938 yılına ait bir gizli alman evrağı, O yıllarda olsam kurşuna dizerlerdi. Motoru nasıl soğutacaklarını gösteriyor.

OEpoX5.jpg

Burda mw 50 sisteminin Yapısı,
oEROJ2.jpg

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu arada Alcol patatesten üretiliyormuş, Kilo kilo patates alıp Alkol üretir burdanda para kazanırız. Turbo şahinler yerini, Alkolik Şahinlere bırakacak :)

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Taksi çıkması, Hyundai veya eski püskü gazlı bir şahin bulmak lazım. Ama işletim sistemi nasıl yazılacak. O önemli.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Ertaşmechanicte klima gazı ile intercooler soğutma ve yağ soğutma işlemi yapıldı , başarıyla sonuçlandı ama nasıl çalıştığı hakkında fikrim yok incelemedim :D 1.7ler üzerine çok uğraşıyo ustamız ya :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Benim bahsettigim sey alkol su karisimini lpg motorda denemek. Motorun hararetini alip ekstra %30 guc vermek.

Hidrojen olayi alakasi yok..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım