KAPALI Subaru Legacy 2.0 at

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Herkese selam,
Arkadaşlar 2003-2009 subaru legacy deneyimi veya bilgisi olan var mı? Son zamanlarda baya taktım kendisine. Uzun zamandır baktığım daha doğrusu öğrenciyken uzun zamandır baktığım ve artık mezun olacağım için sahip olmak istediğim bir araba.

Saf japon oluşu, 2.0 atmosferik boxer motoru, sürekli simetrik AWDsi başta olmak üzere çerçevesiz kapı camları, tasarımı beni benden alıyor. Kendisiyle ciddi düşünüyorum yani :D
Bilgi ve tecrübe olarak yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.
Bilmeyenler için sürekli olarak 2010 model astra 1.3 cdti a biniyorum bu açıdan da kullanım süresince maddi olarak beni nasıl etkiler az çok fikrim olsa da sizden de bişeyler duymak isterim tabi.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Ya çok azıcık gaza ihtiyacım var, herkes de temkinli yaklaşıyor. Biri çıkıp azıcık gaz verse şu güne kadar çoktan almıştım :D bir bu bir de Accord :)
Hocam periyodik bakım sıkıntısı yok, parçalar kaliteli after market olarak internette bulunuyor. Ağır bakımda triger değişimi gibi işlemlerde triger seti falan bulunuyor, motordaki sensörler dahil bütün parçalar bulunuyor yani motor olarak sıkıntı yok ama iç donanım, kaporta parçaları ne durumda onun hakkında bilgim yok. Yakıt olarak da lpg ile şehir içi 10 litre civarı tüketiyormuş genel kullanıcı verileri bu. Yani zaten 6-7 litre yakan dizel aracımla nerdeyse aynıya geliyor, hadi bi de ilk marşta harcayacağı benzini de hesap etsek 2-3 kuruş fark oluyor km'de.
Yakıt ağlatır hocam
LPG is my girl :D

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
En sevdiğim kasa subaru. Awd olması hantallik ve zevksizlik katar mi bilemiyorum. Yurt dışında manuel arkadan itisleri mevcut galiba Youtube den baya bi izlemiştim. 40k tl civarıydı en son şuan ne kadar bilmiyorum. İnşallah bulursun @yaso

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Kendisi benimde sevdiğim araçlardandır ,benzin pahalı olmasa alırım o kadar söyleyeyim kaporta parçalarının pahalı olduğunu duymuştum, örneğin https://www.jaspasubaru.com/index.php?sayfa=urun&urun_id=4519
evet pahalıymış teşekkürler :D
En sevdiğim kasa subaru. Awd olması hantallik ve zevksizlik katar mi bilemiyorum. Yurt dışında manuel arkadan itisleri mevcut galiba Youtube den baya bi izlemiştim. 40k tl civarıydı en son şuan ne kadar bilmiyorum. İnşallah bulursun @yaso
Manuelinde performans iyiymiş de 4 iler AT performansı törpülüyormuş mantıklı olarak. Awd oluşu ister istemez kayıp yaşatır ama zevki de ayrı tabi. Teşekkürler inşallah :D

Son düzenleme:

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam en sevdiğim kasa zamanında baya araştırmıştım. Araç hakkında bilgileri subaru club dan kolaylıkla bulabilirsiniz. Legacy 2.0 dizel ve 2.0 otomatik benzinli olarak ülkemizde bulunuyor. Benzinlinin manuel ülkemizde yok. Dizel biraz sıkıntılı bildiğim kadarı ile krank kırma problemi ne vardı servis sandık motor ile değişim yapıyordu garantiden yanlış hatırlamıyorsam. Benzinli motor konusunda lpg uyumlu diye biliyorum sıkıntı yapmıyor. 4 ileri otomatik şanzımana sahip elegance en dolu paket diye biliyorum sanroof falan aslında alına bilir ama almadan önce ben şunları göz önünde bulundurarak vazgeçmek zorunda kaldım şimdilik parçaları biraz pahalı diye biliyorum onun haricinde ülkemizdeki piyasası ve en önemlisi bu araçların km genelde bana çok yüksek benim baktığım fiyat aralığında 200 bin km den aşağı yoktu bu araçlarda boxer sağlam uzun ömürlü motor ama aynı zamanda motor inse ucuz bir motorda değil yani valla hocam ben şuan için subaru hayalimi erteledim. Ama alacam diyorsan olabildiğince km düşük bişeye bak derim diğer bir tavsiyem awd sistemini kontrol ettirmeyi unutma derim.

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Herkese selam,
Arkadaşlar 2003-2009 subaru legacy deneyimi veya bilgisi olan var mı? Son zamanlarda baya taktım kendisine. Uzun zamandır baktığım daha doğrusu öğrenciyken uzun zamandır baktığım ve artık mezun olacağım için sahip olmak istediğim bir araba.

Saf japon oluşu, 2.0 atmosferik boxer motoru, sürekli simetrik AWDsi başta olmak üzere çerçevesiz kapı camları, tasarımı beni benden alıyor. Kendisiyle ciddi düşünüyorum yani :D
Bilgi ve tecrübe olarak yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.
Bilmeyenler için sürekli olarak 2010 model astra 1.3 cdti a biniyorum bu açıdan da kullanım süresince maddi olarak beni nasıl etkiler az çok fikrim olsa da sizden de bişeyler duymak isterim tabi.
barış akarsu :)
hqdefault.jpg

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Hocam en sevdiğim kasa zamanında baya araştırmıştım. Araç hakkında bilgileri subaru club dan kolaylıkla bulabilirsiniz. Legacy 2.0 dizel ve 2.0 otomatik benzinli olarak ülkemizde bulunuyor. Benzinlinin manuel ülkemizde yok. Dizel biraz sıkıntılı bildiğim kadarı ile krank kırma problemi ne vardı servis sandık motor ile değişim yapıyordu garantiden yanlış hatırlamıyorsam. Benzinli motor konusunda lpg uyumlu diye biliyorum sıkıntı yapmıyor. 4 ileri otomatik şanzımana sahip elegance en dolu paket diye biliyorum sanroof falan aslında alına bilir ama almadan önce ben şunları göz önünde bulundurarak vazgeçmek zorunda kaldım şimdilik parçaları biraz pahalı diye biliyorum onun haricinde ülkemizdeki piyasası ve en önemlisi bu araçların km genelde bana çok yüksek benim baktığım fiyat aralığında 200 bin km den aşağı yoktu bu araçlarda boxer sağlam uzun ömürlü motor ama aynı zamanda motor inse ucuz bir motorda değil yani valla hocam ben şuan için subaru hayalimi erteledim. Ama alacam diyorsan olabildiğince km düşük bişeye bak derim diğer bir tavsiyem awd sistemini kontrol ettirmeyi unutma derim.
Valla ben de ondan korkuyorum bizim millet avensise bile 200 bin kmde motor yaptırıyor nasıl kullanıyolarsa. Temiz denk getirmek lazım ama piyasada da dediğiniz gibi 150 kdan aşağısı yok. Bilemedim ya temmuza kadar bekleyeceğim sanırım

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Bence çok güzel araba. SW versiyonunu ayrı bi severim. Mekanik anlamda pek problem çıkaracağını zannetmiyorum fakat Subaru müşterisi ince eleyip sık dokuyor ve piyasası dar olduğu için hasar kayıtlı aracı satmak biraz vakit alabiliyor.

Şu ilanlar benim hoşuma gitti;

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...v-den-boxer-diesel-takas-olur-574423179/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...09-model-subaru-legacy-163-hp-562271347/detay
Dizel istemiyorum Ceyhun ya. Benzinliyi gördüm ben de favorilerde bekliyo

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
İkinci elinden korkma bence senin gibi birisine ya da çevrende bu arabanın tadı alana verebileceğin bir araba.Kaporta parçaları bir tık pahalıymış atılan linklere baktım da avensisin bile pahalı japon D segmente göz kırpınca öyle oluyor. Yakıt meselesine gelelim boxer motor yakıtı sever 2,0 benzinli ve 2000 başları teknolojisi... 12 l/100 km kafadan diyorum. Ha acır mıyım yaktığına hayır.Sadece kaldırabilir misin onu tartman için söyledim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,345
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Abim şu anki arabanda rutin bakım masrafların dışında her türlü sebeple yaptığın harcamaları bir düşün. Sonra bir de "bu araba Subaru Legacy olsa ne kadara hallederdim, ne kadar sürede hallederdim" diye mutlaka düşün. Mevcut arabana ek olarak bir şaftı ve diferansiyeli var. Bunların da yağı bakımı bilmemnesi ek kalemler. Gece yolda beklenmedik bir şeyin üstünden geçip altını bir vursan anahtarı direk servise bırak, onarım maliyetinin altından kalkılmaz. Astra'da önde karter koruyucu varsa en fazla egzoz borusu ve torsiyon filan hasar görür. :)

Yakıt olarak lpg'ye geçtin mi her türlü sana ek maliyeti olacak. Hem lpg kitinin maliyet, işçilik ve ruhsata işletme kalemleri, hem de en iyi ihtimal 6 ayda bir bozulacak ayarlarının tekrar yaptırılması, ek filtreleri vs. var. Bak Japondur sorunsuzdur deyip lpg'nin getireceği diğer masraf kalemlerini hiç katmıyorum. Arabana LPG taktırırsan, maliyetini tahminimce 50.000km'de filan ancak amorti edebilirsin. O da 2.0 çok yakan motor diye.

Yani neresinden baksan mevcut bekar haline ayda 6-7k gelirin olmadan böyle bir arabaya binmen zor. Yoksa ben de çok beğeniyorum, arabaya diyecek hiçbir şeyim yok. Ama durum bu. o_O

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Abim şu anki arabanda rutin bakım masrafların dışında her türlü sebeple yaptığın harcamaları bir düşün. Sonra bir de "bu araba Subaru Legacy olsa ne kadara hallederdim, ne kadar sürede hallederdim" diye mutlaka düşün. Mevcut arabana ek olarak bir şaftı ve diferansiyeli var. Bunların da yağı bakımı bilmemnesi ek kalemler. Gece yolda beklenmedik bir şeyin üstünden geçip altını bir vursan anahtarı direk servise bırak, onarım maliyetinin altından kalkılmaz. Astra'da önde karter koruyucu varsa en fazla egzoz borusu ve torsiyon filan hasar görür. :)

Yakıt olarak lpg'ye geçtin mi her türlü sana ek maliyeti olacak. Hem lpg kitinin maliyet, işçilik ve ruhsata işletme kalemleri, hem de en iyi ihtimal 6 ayda bir bozulacak ayarlarının tekrar yaptırılması, ek filtreleri vs. var. Bak Japondur sorunsuzdur deyip lpg'nin getireceği diğer masraf kalemlerini hiç katmıyorum. Arabana LPG taktırırsan, maliyetini tahminimce 50.000km'de filan ancak amorti edebilirsin. O da 2.0 çok yakan motor diye.

Yani neresinden baksan mevcut bekar haline ayda 6-7k gelirin olmadan böyle bir arabaya binmen zor. Yoksa ben de çok beğeniyorum, arabaya diyecek hiçbir şeyim yok. Ama durum bu. o_O
Eyvallah abi haklısın. Antalyada bi servis parça araştırması yapmayı düşünüyorum duruma göre karar vericem. Baktım olcak gibi değil ertelicem artık.
@DouglasAdams knk 10-12 litre lpg nin altından kalkarım çok şükür ya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım