Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında (Trafik Sigortası) Eylül ayından geçerli olmak üzere değişikliğe gidiliyor.
Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası yani bilinen adıyla Trafik Sigortasında önemli bir değişiklik yapılıyor. İkinci el araç satın alan vatandaşlar normal şartlar altında 15 gün süre ile trafik sigortası yaptırma gereksinimi duymuyordu.Ancak bundan sonra araç alım satım işlemleri sırasında trafik sigortası yaptırmanız gerekicek. Sigortacı Barış Gümüş konu ile ilgili bir dizi açıklamada bulundu.
Gümüş;15 Günlük sigorta trafik sigortası içindeki teminattı. Yani noter satışından sonra satıcının trafik sigortasını yeni alıcı 15 gün süre ile kullanabiliyordu. Şu anda da kullabiliyor ama Eylül ayı itibari ile bu 15 günlük kısmı artık kullanamayacak. Yeni alıcı anında aldığı gün sigortasını kesmek zorunda kalacak. Yasa ile bu...

Okumaya devam et...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,490
1
4,756
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Polis amcalar sağolsunlar zaten kullandırtmıyorlardı o 15 günde. Ben 1 arabam hariç aynı gün noterden çıkar çıkmaz sigortacımı arayan adamım. 1 tane arabamda muayene yok diye giremedik sigorta işine oda 15 dk hareket ettikten sonra pert oldu.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Kime sorsam sadece ceza yazmıyolar kazada karşılamıyo demişlerdi. Bence mantıklı olanı da o eğer satanın sigorta primine yansıyorsa

Rockhound

Düz Yol Gazcısı
17 May 2019
39
147
235
41
Acıbadem
Marka
BMW
Bence güzel ve yerinde bir karar.
Böylece sigortasız bir araç ruhsatını alıp trafiğe çıkamayacak.
Sigorta şirketlerine yarar en çok.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,107
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Şunu bi okumanızı tavsiye ederim.yeni karar güzel ve yerinde bir karar olmuş

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım