Suni Deri Bakımı

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Kumaş-deri (suni deri) koltukta ufak tefek kırışıklıklar gözüme çarptı, ilerlemesini engellemek için tavsiye ettiğiniz bi bakım ürünü var mı?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
yani suni deri için napılır bilemedim, güzelce temizledikten sonra bakım sütleri-kürleri var, onu uygulamak lazım ama suni de çok gerekmiyor diye biliyorum.

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
yani suni deri için napılır bilemedim, güzelce temizledikten sonra bakım sütleri-kürleri var, onu uygulamak lazım ama suni de çok gerekmiyor diye biliyorum.

Ben de gerek yok diye biliyordum ama fotoğrafta görünen ufak tefek kırışıklıkların ilerlemesinden korkuyorum, 15 bin kilometrede böyle olan 40-50'de ne hale gelir bilemedim. Sen düşün:D Var mı tavsiye edilen orta bütçeli bi marka, şöyle fiyat-performans canavarı diye anılan bi şey?
v63N8v.jpg

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
Ya aslında suni, gerçek fark etmez deri kurursa gittikçe kuruyacak önce kırışıp sonra çatlamaya başlayacaktır. Yerinizde olsam leather cleaner alır önce derileri temizler, sonrasında deri koruyucu ile de derilerin kurumasını engellemeye çalışırım. Ortadaki kumaşı da koruyalım derseniz gtechnik in smart fabric ürününü kullanabilirsiniz. Elle fark edilmeyecek bi yüzey oluşturuyor ve koltuğa su, kahve vb döküldüğünde akıp gidiyor koltuk kumaşı ıslanmıyor dahi. Deriler için şu ürün iyidir kötüdür diyemem sizin bütçenize alakalı bi durum ama ben yine de linkleri bırakırım.
Kumaş döşemeleri korumak için smart fabric :
F/P ürünü deri temizleyici :
https://www.hepsiburada.com/autogly...00-ml-11145-p-OTCSI11145?magaza=İstanbulgross
Koruma ve ideal nemde tutmak için de bu ürün :
https://www.parlatanadamlar.com/index.php?route=product/product&product_id=407
Son attığım ürün bölünmüş ürün orjinal ambalajından daha az olacak şekilde bölünmüş.
Özetle temizleyici ve conditioner almanızı tavsiye ederim bütçenize göre kararı siz verin

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Ya aslında suni, gerçek fark etmez deri kurursa gittikçe kuruyacak önce kırışıp sonra çatlamaya başlayacaktır. Yerinizde olsam leather cleaner alır önce derileri temizler, sonrasında deri koruyucu ile de derilerin kurumasını engellemeye çalışırım. Ortadaki kumaşı da koruyalım derseniz gtechnik in smart fabric ürününü kullanabilirsiniz. Elle fark edilmeyecek bi yüzey oluşturuyor ve koltuğa su, kahve vb döküldüğünde akıp gidiyor koltuk kumaşı ıslanmıyor dahi. Deriler için şu ürün iyidir kötüdür diyemem sizin bütçenize alakalı bi durum ama ben yine de linkleri bırakırım.
Kumaş döşemeleri korumak için smart fabric :
F/P ürünü deri temizleyici :
https://www.hepsiburada.com/autoglym-deri-temizleyici-leather-clener-500-ml-11145-p-OTCSI11145?magaza=İstanbulgross
Koruma ve ideal nemde tutmak için de bu ürün :
https://www.parlatanadamlar.com/index.php?route=product/product&product_id=407
Son attığım ürün bölünmüş ürün orjinal ambalajından daha az olacak şekilde bölünmüş.
Özetle temizleyici ve conditioner almanızı tavsiye ederim bütçenize göre kararı siz verin

Çok teşekkür ederim, yakalamışken bi soru daha sorayım o zaman.
v63NlO.jpg

Piano black trimler ve multimedya ekranının plastiği çok toz tutuyor, çok parmak izi oluşuyor, bunu engelleyecek bi ürün vs çıkmadı mı hala?

Düzenleme: Bu deri sütünü vites topuzu, direksiyon, kol dayama gibi yerlerde de kullanmamın bi anlamı var mı? Vites topuzunda da hafif kırışıklıklar oluştu.

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
Çok teşekkür ederim, yakalamışken bi soru daha sorayım o zaman.
v63NlO.jpg

Piano black trimler ve multimedya ekranının plastiği çok toz tutuyor ve çok parmak izi oluşuyor, bunu engelleyecek bi ürün vs çıkmadı mı hala?

Düzenleme: Bu deri sütünü vites topuzu, direksiyon, kol dayama gibi yerlerde de kullanmamın bi anlamı var mı? Vites topuzunda da hafif kırışıklıklar oluştu.
Direksiyonda kullanmanız çok yerinde olur direksiyon derisi matlaşacaktır ki yeni nesil M direksiyonlara bakarsanız parlamasının ne kadar kötü olduğunu anlayabilirsiniz. Kol dayama, vites körüğünde de kullanabilirsiniz tabii ki ama daha az periyotla uygulamanızı tavsiye ederim çünkü direksiyon ve koltuk kadar kullanılan yerler değil.
Üstteki sorunuza gelirsek pianoblack trimlere cg jetseal uygulayanlar vardı forumlarda çizikleri azaltıyordu, toz tutması filan da azalıyordu ama multi medya ekranındaki parmak izlerinin nasıl çözüleceği hakkında fikrim yok ama eminim çözülmüş bi problemdir çünkü kullanıcılar uzun zamandır şikayet ediyor bu konudan. Forumları biraz karıştırmanozı tavsiye ederim

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Direksiyonda kullanmanız çok yerinde olur direksiyon derisi matlaşacaktır ki yeni nesil M direksiyonlara bakarsanız parlamasının ne kadar kötü olduğunu anlayabilirsiniz. Kol dayama, vites körüğünde de kullanabilirsiniz tabii ki ama daha az periyotla uygulamanızı tavsiye ederim çünkü direksiyon ve koltuk kadar kullanılan yerler değil.
Üstteki sorunuza gelirsek pianoblack trimlere cg jetseal uygulayanlar vardı forumlarda çizikleri azaltıyordu, toz tutması filan da azalıyordu ama multi medya ekranındaki parmak izlerinin nasıl çözüleceği hakkında fikrim yok ama eminim çözülmüş bi problemdir çünkü kullanıcılar uzun zamandır şikayet ediyor bu konudan. Forumları biraz karıştırmanozı tavsiye ederim

Teşekkür ederim tekrar. Şu tek olayı detailing olan forumlara bi kaydolayım ben mutlaka bulmuşlardır çaresini.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım