SUV tavsiye eder misiniz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Merhabalar..
Yaz sonuna doğru arabamızı değiştirmek istiyoruz. Çok sık araba değiştirmediğimiz için almışken bir kere alıp, uzun ömürlü bir kullanım istiyoruz ve mümkünse de yüksek bir araç arıyoruz. Sıfır alacaksak engelli plaka almayı planladığımızdan çıtayı 60-65bin e kadar ancak çekebiliyoruz. Bu fiyat aralığında 2. el bir suv da bize yetecektir. Önceliğimiz kesinlikle araçta bir açılabilir cam tavan olması :). Sonraki seçeneğimiz ise tabii ki yakıt tüketimi. Tiguan, Ateca, Koleos, Kadjar, Tucson, Vitara gibi modelleri oldukça inceledik ancak bütçemize uygunluğu ve yakıt tüketimleri konusunda tam bir sonuca varamadık. Sizin tavsiye edeceğiniz Nissan dışında bir SUV modeli var mı ? Ve neden o tercihi yapmamız gerektiğini söyleyerek bizi aydınlatır mısınız ?

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Kadjar 1.5 Dci touch

İcon'a gerek bile yok.Touch hem yeterli donanıma sahip hem fiyat görece uygun.

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Kadjar diğerler gibi jip görüntüsü vermiyor. Nissan suvları gibi. Crv ler ise yeni kasaları kötü ve motor gücü yüksek. Vergiden solayı da sıkıntı yaşatabilir diye düşünüyorum

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
peugeot, qashqai gibi modelleri ailecek beğenmiyoruz. İlk mesajımdaki modeller gibi tok ve ağır görünümlü jip gibi görünen suvlar ilgimizi çekiyor. Kaldı ki diğer modellere yukarıdaki markalar kadar güvenmiyorum.

OnurOkullu

Profesör
4 Eki 2016
153
364
1,585
İstanbul
Marka
BMW
2010-2015 arası Kia Sportage önerebilirim.Geniş arka diz mesafesi ve iç hacim onun dışında fiyatı uygun ve pek masrafı bulunmayan araç ancak yakıt konusunda şehir içi 8-9 altını az görürsünüz orası ayrı :D

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Mokka var, biraz küçük ama suv. motor soğukken devir çevirmez, fütursuzca gazlamazsanız motor konusunda sıkıntı olmaz fakat bildiğimiz opel işte -10 derece altına indi mi elektronik parçalar sapıtabiliyor 8 yıl sonra ne olacağı belli değil. 7-8 yıl kullanır değiştiririm derseniz o zaman mantıklıdır. Ek olarak Fiat 500x de araştırın derim.

Nedenini sormuşsunuz;
Mokka: sıkı ve sert süspansiyon-şasi ikilisi, bozuk yollarla muhattap olmuyorsanız yeterli konfor, rüzgar yalıtımı 140'a kadar iş yapabiliyor, saçma sapan kar birikintilerinden çıkabiliyor, 140hp motor şehir içinde yeterli bir performans sunuyor ayrıca 16lt ortalamayı geçebilmek de imkansız (ş.içi 7,5 altına da düşmez), müzik sistemi normal bi insan için gayet iyi, ani yön değişimlerine anlık cevap verebiliyor, kullanması gerçekten kolay, frenleri yüksek hızlarda kötü, 160'tan sonra rüzgar ve şanzıman direnci motoru çok yoruyor. Ama ne olursa olsun 18 yaşında birisi için motorun devirlenmesi, yön değiştirme karakteri fazla keyifli çoğu zaman kendimi golf gti içinde gibi hissediyorum (şaka değil).
Fiat 500x: mokkadan daha kaliteli ve konforlu olduğu söyleniyor ama sürüşü benzer özellikler taşıyormuş.

Son düzenleme:

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Kia modellerini bir tiguanla ya da koleos ile kıyaslayabilir miyiz?? Sportage alan arkadaşlarım 2 yılı bitirmeden elden çıkartma çabasına girdiler.. x3 tabii ki herkes ister ancak fiyat konusunda beni oldukça aşan bir model. Fiat ve mokka ya gelecek olursak dediğim gibi jip görünümüne sahip değiller. Eğer opelin antara üretimi sonlandırılmamış olsaydı düşünülebilirdi ancak bahsettiğiniz suvlar jip görünümünden uzak.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
peugeot, qashqai gibi modelleri ailecek beğenmiyoruz. İlk mesajımdaki modeller gibi tok ve ağır görünümlü jip gibi görünen suvlar ilgimizi çekiyor. Kaldı ki diğer modellere yukarıdaki markalar kadar güvenmiyorum.
Tok ve ağır görünümlü jip gibi görünen suvlar hangileri?
Kia modellerini bir tiguanla ya da koleos ile kıyaslayabilir miyiz?? Sportage alan arkadaşlarım 2 yılı bitirmeden elden çıkartma çabasına girdiler.. x3 tabii ki herkes ister ancak fiyat konusunda beni oldukça aşan bir model. Fiat ve mokka ya gelecek olursak dediğim gibi jip görünümüne sahip değiller. Eğer opelin antara üretimi sonlandırılmamış olsaydı düşünülebilirdi ancak bahsettiğiniz suvlar jip görünümünden uzak.
X-Trail var ama fiyatı yukarıda olur herhalde. Zaten piyasada jip görünümlü jip kalmadı ki.

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Tok ve ağır görünümlü jip gibi görünen suvlar hangileri?

X-Trail var ama fiyatı yukarıda olur herhalde. Zaten piyasada jip görünümlü jip kalmadı ki.

Hocam şimdi Tiguan'ın duruşu ile kadjarın, 500x'in ya da 3008 in duruşları aynı mı? İlk mesajımda belirttiğim modeller daha ağır durmuyor mu qashqai bile yükseltilmiş HB olarak görünüyor. Şimdi diyeceksiniz ki suvların hepsi öyle :) Ama yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama Bi Tucson ya da yeni koleosu, 500x ile yanyana koyduğunuzda hangisine jip dersiniz ? X-Trail de çok beğendiğim bir model ancak fiyat konusunda sizinde söylediğiniz gibi biraz tuzlu kaçıyor.

Sorumu şu yönde değiştirmek daha uygun olacak sanırım. Tiguan, Ateca, Koleos, Kodiaq, Tucson, Vitara modellerinden sağlamlık, donanım, fiyat/performans ve özellikle yakıt tüketimi olarak hangisini önerirsiniz ?

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Bizde 2013 Rav4 var. Yol tutuş olarak baya başarılı. Konforlu değil pek. Tatlı sert diyelim. Donanım olarak dolu tek eksisi arkada havalandırma kanalı yok. Malzeme kalitesi her yer klasik Japon sertliği. CVT şanzıman ben sevmiyorum. Tercih meselesi şanzıman kısmı. Performans 0-100 10.7 sn fabrike verisi. Ben ölçmedim ama tatminkar. 2.0 benzinli atmosferik 151 bg 195 nm torklu motor var. Özellikle 100 den sonra araba CVT hantallığını atınca baya iyi yürümeye başlıyor. Manuelde 7 vites oranı var. F1 kulakçıklarla zevkli olur. Performansda bana bir tık daha iyi oluyor gibi geldi. Eco Pro, Normal ve Sport modları var. 4 çeker sistemi moda göre kendine şekil veriyor. Sport modda tadından yenmez oluyor makine. Direksiyonda sertleşiyor. Hızlandıkça dahada çok sertleşme başlıyor. Hissiyat güzel oluyor. Eco pro da gaz tepkisi ölüyor. Kendisinin arkasından 3 kulhu 1 elham okuyoruz. Yakıt tüketiminde 20 de görürsünüz 5 de görürsünüz. Geniş bir skalası var. Uzun yolda ortalama 7 litreyle gidersiniz. Şehir içi 11-12 litre yakarsınız. Şehir içi rahat yerlerde 9 litre filan yakar. Tabi gaz pedalına kötü davranırsanız o da size acımaz. Sen misin bana kötü davranan deyip sizin cüzdanınıza kötü davranır. O şekil yani. :)

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Hocam şimdi Tiguan'ın duruşu ile kadjarın, 500x'in ya da 3008 in duruşları aynı mı? İlk mesajımda belirttiğim modeller daha ağır durmuyor mu qashqai bile yükseltilmiş HB olarak görünüyor. Şimdi diyeceksiniz ki suvların hepsi öyle :) Ama yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama Bi Tucson ya da yeni koleosu, 500x ile yanyana koyduğunuzda hangisine jip dersiniz ? X-Trail de çok beğendiğim bir model ancak fiyat konusunda sizinde söylediğiniz gibi biraz tuzlu kaçıyor.

Sorumu şu yönde değiştirmek daha uygun olacak sanırım. Tiguan, Ateca, Koleos, Kodiaq, Tucson, Vitara modellerinden sağlamlık, donanım, fiyat/performans ve özellikle yakıt tüketimi olarak hangisini önerirsiniz ?
Bana göre Tiguan, Kadjar, QQ hepsi aynı duruyor. Ama ledsiz baz Tiguan en ebleği ve çirkini. Koleos ve Ateca piyasada yok, Ateca/Koleos öneririm diyen kaba etinden sallar veya marka fanatiğidir. Ama bunların içinden f/p olarak en iyisi Kadjar'dır bana göre.

sarpereks

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
4
4
595
24
İstanbul
Marka
Seat
Kodiaq 7 koltuk olduğundan dolayı diğer modellerden daha büyük duracak duruşunun önemli olduğunu söylemişsiniz ancak 2017 de geleceği için araçlar doğuş grubu sağlam bir fiyat çekebilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım