Suzuki Jimny 1.5 GLX - Yeni Oyuncak

dkaya

Dogukan Kaya
Taklacı Güvercin
22 Şub 2021
27
155
385
37
İstanbul
Marka
BMC
selamlar

e34'ü sattıktan sonra bir süre evde tek şirket aracıyla idare ettik ancak pandeminin hafiflemesi ve benim daha çok ofiste/seyahatte zaman geçirmeye başlamamla evin 2. aracı projesini hayata geçirme vakti geldi. Superb kullanıyorum, 4 kapılı çiçek gibi aile arabası :)

2. araç için farklı kafa bişeyler olması konusunda uzun zaman eşimle kafa patlattık. birçok seçeneğin ardından gözü karartıp bu şirin şeyi almaya karar verdik

2021 model Suzuki Jimny 1.5 GLX her şeyiyle standart bir araç, sıfır alınırken yetkili serviste tarçın renk deri koltuk uygulaması yapılmış, kaporta rengiyle güzel bir uyum sağlamış bence.

şubat 2022 trafiğe çıkışlı, km'si 900 altında olunca bi cuma günü gidip sahibiyle el sıkıştık.

önceliğim güzel bir seramik kaplamayla bu boyayı koruma altına almak, detailbox ile randevulaşacağız. sonrasında kullandıkça kaşıntılar başlar yine bi yerlerine pederle bişeyler yaparız gibi :)

IMG_E8583.md.jpg

IMG_E8589.md.jpg

IMG_E8585.md.jpg

IMG_E8588.md.jpg

IMG_E8591.md.jpg

IMG_E8594.md.jpg

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
220
342
1,085
29
ankara
Marka
Ford
Renk kombinasyonu harika tek problem güçsüz motor
günlük kullanımda günümüz turbo hatchbacklerinin falan gerisinde kalır fakat bu araca turbo motor koymak ve daha güçlü olmasını sağlamak bence jimny'nin ruhuna aykırı olur.

araca gelecek olursak güle güle kullanın. şahsen bu yavru g serisini gerçek g'den dahi daha çok seviyorum.

Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Çok güzel araç gerçekten, hayırlı olsun :) Bu aracın biraz bagajı olsa bir tık daha büyük olsa keşke. Bu yönüyle maalesef ailenin ancak ikinci aracı olabiliyor.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
vay vay vay kazasız belasız binmek nasip olsun

renk iç döşemeler falan harika

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hayırlı olsun, kazasız belasız. Bu rengiyle de çok güzel duruyor.

Jimny, beğendiğim ve sürüşü çok keyifli bir araç. Özellikle bu kasasındaki motorla atmosferik binek araçlardan çok da farklı değil. Boyutları nedeniyle şehir içinde de çok rahat ettirir. Elinin zayıf olduğu yer otoban sürüşleri ve ikiden fazla kişiyle seyahat senaryoları ki aslına bakarsak üretim amacında bunlar öncelikte yer almıyor. Evin ikinci aracı olarak, hobi aracı olarak güzel tercih olur ki Superb'in yanına alınmış zaten çok iyi ikili.

dkaya

Dogukan Kaya
Taklacı Güvercin
22 Şub 2021
27
155
385
37
İstanbul
Marka
BMC
iyi dilekleriniz için çok teşekkürler. performans konusunda iddiası olmayan bi araç, ihtiyacı karşılamak için yapılmış ve bunu sağlıyor. arazide denemedim ama izlediğim kadarıyla tam bir keçi :) şehir içi için ideal, uzun yol performansı için sabırlı ve keyifli olmanız lazım, hızlıca gidip gelirim dediğinizde üzülürsünüz çünkü.

evin 2. aracı olmalı, tek araç için doğru bir tercih olmaz. cabrio, coupe gibi düşünmek lazım biraz bu aracı değerlendirirken, her zaman binilmez ama binince keyif alınacak bi alet :)

dkaya

Dogukan Kaya
Taklacı Güvercin
22 Şub 2021
27
155
385
37
İstanbul
Marka
BMC
detailbox garage sağolsun boyanın hakkını verdi, koruma altına aldık.

sırada plaka ve plakalıklar var. ayrıca ön camın düzlüğü içerideki ısıyı çok arttırıyor gibi geldi. özellikle konsoldaki ekran bi süre yolculuk sonrasında çok ısınıyor gibi geliyor güneş etkisi ile. o nedenle ön cama güneşi kıracak etkisini azaltacak bir film uygulaması yapmayı planlıyorum. lumar, 3m ya da farklı marka önerileriniz olursa çok sevinirim

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

sırada plaka ve plakalıklar var. ayrıca ön camın düzlüğü içerideki ısıyı çok arttırıyor gibi geldi. özellikle konsoldaki ekran bi süre yolculuk sonrasında çok ısınıyor gibi geliyor güneş etkisi ile. o nedenle ön cama güneşi kıracak etkisini azaltacak bir film uygulaması yapmayı planlıyorum. lumar, 3m ya da farklı marka önerileriniz olursa çok sevinirim

Detailbox cok fahis fiyatlara uygulama yaptigi icin butcenizin sorun olmadigini tahmin ediyorum, dolayisi ile stek oneririm.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Aslında ön camın dik olması tam tersine güneş kaynaklı ısınmayı azaltacak bir etkendir. Bence buradaki sorun dik olmasından ziyade ön konsolun çok kısa olup camın yaşam alanına çok yakın olması.
Ziebart, 3M, Llumar firmalarının tümünün UV filtreli şeffaf cam filmleri olması lazım. İşinizi görecektir.

Bu arada konuyu takipteyim, msj kalabalığı olmasın diye daha önce yazmadım ama güle güle kullanın, çok güzel çok beğendiğim bir model. Rengi de çok iyi =)

dkaya

Dogukan Kaya
Taklacı Güvercin
22 Şub 2021
27
155
385
37
İstanbul
Marka
BMC
Aslında ön camın dik olması tam tersine güneş kaynaklı ısınmayı azaltacak bir etkendir. Bence buradaki sorun dik olmasından ziyade ön konsolun çok kısa olup camın yaşam alanına çok yakın olması.
Ziebart, 3M, Llumar firmalarının tümünün UV filtreli şeffaf cam filmleri olması lazım. İşinizi görecektir.

Bu arada konuyu takipteyim, msj kalabalığı olmasın diye daha önce yazmadım ama güle güle kullanın, çok güzel çok beğendiğim bir model. Rengi de çok iyi =)
dediğiniz doğru konsol çok yakın olduğu için fazla ısınıyor olabilir. her şekilde bi önlem almam lazım günden güne bronzlaşacağız yoksa :) çok tşk.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım