KAPALI Tam otomatik vs çift kavrama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oettinger

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
10
11
595
İSTANBUL
herkese merhaba,

konunun daha önce nerede tartışıldığını bulamadım. tekrar açıldıysa üzgünüm. aile genişlediğinden dolayı aracımı değiştirmek istiyorum.2012 model kia ceed 1.6 crdi motion sw tam otomatik 4 ileri 90.000 km ve 2012 model seat altea xl tdı dsg dizel 140.000 km . bu iki araç arasında düşündüren şanzuman farkları. tecrübe eden ve bilgisi olan arkadaşlardan tavsiye rica ediyorum. şimdiden çok teşekkür ederim,

saygılarımla.

yakıt tüketimi kia şehir içi 7,2
seat şehir içi 5,8

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
Hocam sorunsuz hiçbir şanzıman yok bana göre. Vw grubu çift kavramaya geçmeden önce hiç arıza çıkaran şanzıman yok muydu? Evet dsg biraz narin. Lakin geldiğimiz noktada arıza oranı bir hayli düşmüş vaziyette. Eksisi servis bakımlı olması zorunluluk maalesef. Bu kadar karalamaya çalışmanızın sebebini anlayamadım ayrıca. Yani sizin savunduğunuz tez doğru olsa her 1 kmde bir yolda kalmış Audi, vw, Skoda veya seat görmemiz gerekir. Bunun yanında vw servislerinin dolup taşmasını beklememiz gerekir bu satış rakamlarıyla. Siz beğenmiyorsanız almazsınız olur biter. Bu kadar karalamanın doğru olmadığını düşünüyorum

Son düzenleme:

oettinger

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
10
11
595
İSTANBUL
herkese merhaba,
tavsiyeleriniz, deneyimleriniz ve bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ederim. gerçekten, konu biraz dsg tartışma durumuna girdi. iki araç için de yeterince bilgi aldım. benim bakmış olduğum ( ! ) alteada şanzuman sorunu olduğunu öğrendim. vites geçişlerini geç yaptığını söylediler. özellikle 1'den 2' ye geçiş kısmında. bakım gerektiriyormuş, tabi çıkacak rakamı söylemiyor. muhtemelen ceed tercih edeceğiz. yakıtın fazla olduğunu sayenizde öğrendim ama şu an için geniş olması daha önceliğimde. hayırlısı olsun. bu işler tamamen şans. inşallah farklı sürprizlerle karşılaşmayız. Allah herkesin gönlüne göre versin. herkese kazasız belasız sürüşler.

saygılarımla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım