Temel Sürüş Eğitimi

seyficn

Asfalt Kurutucu
16 Eki 2019
63
96
560
33
İstanbul
Marka
Kia
Arkadaşlar merhaba, hızlıca konuya gireyim. Eşimin ehliyeti var ancan tecrübesi hiç yok, dün edirnede boş bir alanda aracı verdim, manuel olmasına rağmen hiç stop ettirmedi ancak yolun neresinde olduğunu kestiremiyor. Misal dönüşlerde aşırı açıktan dönüyor, kaldırıma uzaklığını ölçemeyip düz yolda ilerlerken kaldırıma aşırı yaklaşıyor (bir kaç kere müdahale ettim yoksa kaldırıma çıkacaktı), farkındalık konusunda zayıf vs. vs. Bu sıkıntıları aşmamız için profesyonel bir yardım alalım desik, türk sürüş akademisini aradım. Günde 5 saat olmak üzere ilk gün pistte diğer günler trafikte toplamda 3 günlük bir eğitim paketleri olduğunu söylediler. Fiyat 1500 tl, bu yada benzer eğitimlere katılanlar fikir verebilir mi?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Aynı durumu ablamla yaşıyordum baktım yapamıyoruz pes ettim. Boş dar sokaklar buldum oralarda sürdürdüm falan ama bikaç kazanın ucundan dönünce yandan müdahale edemeyeceğim arabaları sürdürmekten vazgeçtim. Ben de takip edeyim bu konuyu

Ama şunu söyleyebilirim ki pratik en önemlisi. Boş alan bulabiliyosanız bikaç duba alın değişk şekillerde dizerek aralarından geçmesini sağlayın 8 çizdirin vs. İllaki gelişme kaydedecektir

Son düzenleme:

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,857
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Hocam bence biraz daha deneyin belki sürdükçe alışır boşuna o kadar para vermeyin baktınız olmadı o zaman düşünürsünüz kursu

seyficn

Asfalt Kurutucu
16 Eki 2019
63
96
560
33
İstanbul
Marka
Kia
Hocam bence biraz daha deneyin belki sürdükçe alışır boşuna o kadar para vermeyin baktınız olmadı o zaman düşünürsünüz kursu
üstad istanbulda cidden zor, edirnede neredeyse hiç araba girmeyen bir yol vardı ama burara öyle alternatif yok varsa da ben bilmiyorum. bir de şu var, tamam ben araba kullanıyorum ama araba kullanmayı öğretebiliyor muyum? yani kızın kafasını daha da karıştırıyor olabilirim. :(

seyficn

Asfalt Kurutucu
16 Eki 2019
63
96
560
33
İstanbul
Marka
Kia
Aynı durumu ablamla yaşıyordum baktım yapamıyoruz pes ettim. Boş dar sokaklar buldum oralarda sürdürdüm falan ama bikaç kazanın ucundan dönünce yandan müdahale edemeyeceğim arabaları sürdürmekten vazgeçtim. Ben de takip edeyim bu konuyu

Ama şunu söyleyebilirim ki pratik en önemlisi. Boş alan bulabiliyosanız bikaç duba alın değişk şekillerde dizerek aralarından geçmesini sağlayın 8 çizdirin vs. İllaki gelişme kaydedecektir
aynen öyle, keşke boş alanlar bulup dubalarla aracın boyutlarını iyice kavratabilsem vs. ancak İstanbulda çok zor cidden

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir ara direksiyon egitmenligi icin halk egitim kursuna basvuru yapmistim sertifika almak adina. Bu isi duzenli yapanlar da var haftasonlari ek gelir olarak yapanlar da. Musteri potansiyelin varsa, sabirli biriysen ve en onemlisi bir seyler ogretebilme kabiliyetin varsa guzel is. Ama bir seyi bilmekle ogretebilmek bambaska konular. Ogretme isi gercekten yetenek ve egitim istiyor.

Sizin yerinizde olsam o parayi vermeden evvel bos alan arayisina girerim. Es dostla sorusturur uygun alan ararim. Youtube'dan bu temel direksiyon egitimi videolarindan bilgi alir beraber izlerim. Simulasyon oyunlari, ozellikle direksiyon setiyle bu iste cok pratik kazandirir. En son care olarak da egitmene basvururum. Ama onu da iyice arastirin. Dedigim gibi herkes bilir ama herkes ogretemez.

Son düzenleme:

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
1500 TL'yi eğitmene vermezseniz birkaç ay sonra kaporta ustalarına veriyorsunuz hocam tecrübeyle sabittir. Dikkat edeceğiniz bir husus var sadece. Eğitim almadan önce hocayla birebir görüşün veya 1 saatlik deneme eğitimine çıkın. Eğer hoca ile iyi bir frekans tutturabilirseniz gerçekten işe yarıyor.

Eğitime verilen para boşa değildir, eğitimden kazanılmış para da boşa değildir. Eğitim başka, öğretim başka kavramlardır. Düzgün bir eğitici bulabildiyseniz bence kendi başınıza halletmeye çalışmanız tehlikeli olabilir.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Ehliyet alan bayan tanıdıklarım genelde Ehliyet Kursundakini yeterli bulamayıp özel derste alıyorlar . Faydasını da gördüler .

seyficn

Asfalt Kurutucu
16 Eki 2019
63
96
560
33
İstanbul
Marka
Kia
Bir ara direksiyon egitmenligi icin halk egitim kursuna basvuru yapmistim sertifika almak adina. Bu isi duzenli yapanlar da var haftasonlari ek gelir olarak yapanlar da. Musteri potansiyelin varsa, sabirli biriysen ve en onemlisi bir seyler ogretebilme kabiliyetin varsa guzel is. Ama bir seyi bilmekle ogretebilmek bambaska konular. Ogretme isi gercekten yetenek ve egitim istiyor.

Sizin yerinizde olsam o parayi vermeden evvel bos alan arayisina girerim. Es dostla sorusturur uygun alan ararim. Youtube'dan bu temel direksiyon egitimi videolarindan bilgi alir beraber izlerim. Simulasyon oyunlari, ozellikle direksiyon setiyle bu iste cok pratik kazandirir. En son care olarak da egitmene basvururum. Ama onu da iyice arastirin. Dedigim gibi herkes bilir ama herkes ogretemez.
direksiyon alıp simülasyon oyunu oynamak öncelikle benim işime geldiğinden hemen eşimi logitech g27 almaya ikna çalışmalarına başlıyorum :D

seyficn

Asfalt Kurutucu
16 Eki 2019
63
96
560
33
İstanbul
Marka
Kia
1500 TL'yi eğitmene vermezseniz birkaç ay sonra kaporta ustalarına veriyorsunuz hocam tecrübeyle sabittir. Dikkat edeceğiniz bir husus var sadece. Eğitim almadan önce hocayla birebir görüşün veya 1 saatlik deneme eğitimine çıkın. Eğer hoca ile iyi bir frekans tutturabilirseniz gerçekten işe yarıyor.

Eğitime verilen para boşa değildir, eğitimden kazanılmış para da boşa değildir. Eğitim başka, öğretim başka kavramlardır. Düzgün bir eğitici bulabildiyseniz bence kendi başınıza halletmeye çalışmanız tehlikeli olabilir.
benzer şeyleri düşünüyoruz üstad, önümüzdeki ay seçenekleri değerlendireceğiz. Bakalım inşallah güzel bir eğitmen bulabiliriz

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
direksiyon alıp simülasyon oyunu oynamak öncelikle benim işime geldiğinden hemen eşimi logitech g27 almaya ikna çalışmalarına başlıyorum :D
Tahmin etmistim 😂 Hem esiniz de severse beraber eglenceli vakit gecirerek ogrenmesine de katki saglamis olur. Arada siz de nasiplenirsiniz 😂

VectroN

Profesör
Beta Programı
30 Mar 2018
63
70
1,010
İstanbul
Marka
Ford
Arabayla birlikte bir yere giderken söyleyin manzarayı değil nasıl sürdüğünüzü vs. izlesin eşiniz, izleyerek öğrenmek çok etkili olabiliyor(tabii ki de pratik en önemlisi). İstanbul içi araç sürmek için alan konusunda da Ataköy biçilmiş kaftan veya pazar alanları, bazı otoparkları imkan olursa deneyebilirsiniz. Size yakın yerlerde sürücü kursu arabalarını takip edip genelde nerelerde çalışıyorlar bakıp orada da talim yapabilirsiniz. Ayrıca youtube'da yerli yabancı envai çeşit video var eşiniz hevesliyse bunları izleyip teorik bilgilerini geliştirebilir, pratik çok önemli tabii. Son olarak aracı sürerken kaputun ucuna odaklanır genelde yeni sürücüler eğer yolun uzağına odaklanıp sürerse aracı konumlandırması otomatikmen iyileşecektir.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım