Temizlik Ürünleri Tavsiyeleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Merhabalar, babamdan bu sene devraldığım belki 10 senedir yıkanmamış ve garajdan nadir çıkan Vito için ucuz yollu olacak şekilde basit temizlik yöntemlerine başvurmayı düşünüyorum. Detaylı temizlik veya pahalı ürünlere ayıracak bütçem olmadığını belirtmek isterim.

5 Sene önce koltukları yapay deri kaplattık ve şuan gayet temiz görünüyor, tavan kaplamasında da gözüme çarpan herhangi bir şey olmadığı için oralara dokunmayı düşünmüyorum.

Aklımda en başta jantlar, motor, torpido ve paspasları temizlemek var.

Sadece internetten izlediğim videolar ve okuduğum yorumlara göre şöyle bir liste yaptım, eleştirip başka tavsiyelerde bulunabilirsiniz ;

Oto Şampuan : Ürün
Jantlar İçin : Ürün
Motor İçin : Ürün
Torpido İçin : Ürün
Paspaslar : Sadece Su düşünüyorum, sürekli ayak basılıp batacak şey için ekstra harcama yapmak istemedim.

Bunların yanında Würth'ün Araç İçi Tazeleme Spreyi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Aracımın içinde kötü olmayan fakat benim istemediğim bir koku var, sigara kullanmadığımızı da belirteyim. Bu kokuyu uzaklaştırabilir miyim ?

Teşekkür ederim...

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Ürün seçimleri güzel , kocaoglani temizlemek biraz zor olur ama ... :)

Bu arada madem boyle bir temizlik işine giristiniz aman ha firçayla falan yikamayin . Kurulamada da atlet vb. kullanmamanizi tavsiye ederim.

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Ürün seçimleri güzel , kocaoglani temizlemek biraz zor olur ama ... :)

Bu arada madem boyle bir temizlik işine giristiniz aman ha firçayla falan yikamayin . Kurulamada da atlet vb. kullanmamanizi tavsiye ederim.

Zor olur ama çocukluktan beri hayalimdi katlanacağız artık [emoji846] Atlet ve fırça yerine şu ele takılan eldiven benzeri şeyle yıkayıp, mikro fiber bezle kurulamayı düşünüyorum, bunun dışında öneriniz var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Ürünler güzel seçilmiş, sonax jant temizleyiciyi çok sık kullanmayın bayağı kuvvetlidir, zamanla aşındırır verniğini.

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Würth Motor temizleyici su gerektirmez diyor. 1-2 yıldır hiç temizlenmemiş motor kısmına sıkılsa faydası olur mu? Yoksa önce normal yıkatıp daha sonra ara ara kirlenmeden mi kullanmak gerekir bu ürünü?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben de bi ara würth motor temizleyici alacağım bakalım nasıl çıkacak ürün

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Önümüzdeki hafta alacağım ürünleri, ne zaman uygularım bilmiyorum ama uyguladıktan sonra yorum yapacağım hepsi için.

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Arkadaşlar oto yıkamacı iç dış temizlik için 500 lira istedi, bana aşırı fazla geldi, bu yüzden bütçemi arttırıyorum tüm işi kendim yapacağım elimden geldiğince. Bu yüzden iç döşeme ve yapay deri koltukları da temizlemek için aşındırıcı olmayan ürün tavsiyenizi bekliyorum. Bunun yanında kullanıp memnun kaldığınız diğer ürünleri de link olarak verirseniz ziyadesiyle sevinirim. Teşekkürler :)

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
işini hakkiyla yapacaksa az bile o ücret :)

En basitinden bir ziebarta gitseniz cok daha fazla fiyat cikarirlar .

Ama 500TL ile sizin işinizi fazlasiyla görecek bir detailing çeyizi oluşturabilirsiniz .

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
işini hakkiyla yapacaksa az bile o ücret :)

En basitinden bir ziebarta gitseniz cok daha fazla fiyat cikarirlar .

Ama 500TL ile sizin işinizi fazlasiyla görecek bir detailing çeyizi oluşturabilirsiniz .

Anladım, piyasayı bilmediğim için bu tepkiyi verdim :) Dediğiniz gibi o parayı vermektense kendi ürünlerimi alıp denemeyi tercih edeceğim.

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Güncel listem şu şekilde, ilk vade de bunlarla başlamayı düşünüyorum :

Ön Yıkama Spreyi : Auto Finesse - Yıkama Öncesi Güvenli Kir Sökücü Sprey 1 L (44,95 TL)
Aracın çamurluk kısmında, senelerdir biriken, taşlaşmış çamur ve çeşitli kirler var. Tazyikli suyun yetersiz kalacağını düşünerek bu ürünü aldım.

Şampuan : Valet Pro Poseidon Car Wash - Konsantre Cilalı Yıkama Şampuanı 1 L (56,64 TL)
Rakiplerine oranla fiyatının miktarına göre uygun olduğunu düşünüyorum. Ufak bir araştırma sonucu Valet Pro'nun kötü bir marka olmadığını öğrendim, tecrübe edip göreceğiz bakalım.

Döşeme Ve Koltuk Temizleyici : Valet Pro Kumaş Döşeme Koltuk ve Tavan Temizleyici - Classic Carpet Cleaner 500 ML (29,95 TL)
Döşeme ve koltuklar kaplama olduğundan, bu tür ürünlerin kullanımı riskli diye duydu Fakat benim için önem arz eden yerler olduğu için bu ürünü deneyip, daha sonra litreliğini alabilir veya başka ürünü deneyebilirim.

Genel İç Temizlik : Auto Finesse Total Interior Cleaner - Genel İç Temizleme Spreyi 500 ML (39,95 TL)
Genel iç temizlik işte oraya buraya sıkarım :)

Jant Temizleyici : Sonax Jant Temizleyici 500 ML (30,90 TL)
Sadece izlediğim videolardan yola çıkarak aldığım bir ürün, deneyip göreceğiz, etkili olacağını düşünüyorum.

Lastik Parlatıcı : Sonax Lastik Parlatıcı Ve Koruyucu (24,90 TL)

Detay Fırçası : Valet Pro Large Dash Brush (14,90 TL)
Klima araları ve ulaşılması zor yerler için iş görür gibi, biraz da özendim açıkçası :)

Mikrofiber Bez : 3'lü Gojo Mikrofiber Temizlik Bezi 30x40 (9,00 TL)
Büyük ihtimalle vasat bir ürün fakat çok ucuzdu dayanamadım.

GENEL TOPLAM : 251,5 TL

Bu listeye sadece sünger eklenecek,
Yakın zamanda ürünleri deneyip fotoğraflı yorum atmaya çalışacağım.

Teşekkür ederim...

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Güncel listem şu şekilde, ilk vade de bunlarla başlamayı düşünüyorum :

Ön Yıkama Spreyi : Auto Finesse - Yıkama Öncesi Güvenli Kir Sökücü Sprey 1 L (44,95 TL)
Aracın çamurluk kısmında, senelerdir biriken, taşlaşmış çamur ve çeşitli kirler var. Tazyikli suyun yetersiz kalacağını düşünerek bu ürünü aldım.

Şampuan : Valet Pro Poseidon Car Wash - Konsantre Cilalı Yıkama Şampuanı 1 L (56,64 TL)
Rakiplerine oranla fiyatının miktarına göre uygun olduğunu düşünüyorum. Ufak bir araştırma sonucu Valet Pro'nun kötü bir marka olmadığını öğrendim, tecrübe edip göreceğiz bakalım.

Döşeme Ve Koltuk Temizleyici : Valet Pro Kumaş Döşeme Koltuk ve Tavan Temizleyici - Classic Carpet Cleaner 500 ML (29,95 TL)
Döşeme ve koltuklar kaplama olduğundan, bu tür ürünlerin kullanımı riskli diye duydu Fakat benim için önem arz eden yerler olduğu için bu ürünü deneyip, daha sonra litreliğini alabilir veya başka ürünü deneyebilirim.

Genel İç Temizlik : Auto Finesse Total Interior Cleaner - Genel İç Temizleme Spreyi 500 ML (39,95 TL)
Genel iç temizlik işte oraya buraya sıkarım :)

Jant Temizleyici : Sonax Jant Temizleyici 500 ML (30,90 TL)
Sadece izlediğim videolardan yola çıkarak aldığım bir ürün, deneyip göreceğiz, etkili olacağını düşünüyorum.

Lastik Parlatıcı : Sonax Lastik Parlatıcı Ve Koruyucu (24,90 TL)

Detay Fırçası : Valet Pro Large Dash Brush (14,90 TL)
Klima araları ve ulaşılması zor yerler için iş görür gibi, biraz da özendim açıkçası :)

Mikrofiber Bez : 3'lü Gojo Mikrofiber Temizlik Bezi 30x40 (9,00 TL)
Büyük ihtimalle vasat bir ürün fakat çok ucuzdu dayanamadım.

GENEL TOPLAM : 251,5 TL

Bu listeye sadece sünger eklenecek,
Yakın zamanda ürünleri deneyip fotoğraflı yorum atmaya çalışacağım.

Teşekkür ederim...

Hocam siparisi verdiniz mi ?

Yoksa nacizane duzeltmek istedigim yerler var .

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Ön yikama spreyi ben olsam almazdim , bir defaya mahsus olarak benzinlik köpüğü ile yikamanizi tavsiye edecegim (Siklikla yapmanizi katiyyen tavsiye etmem) çoğu kostikli oluyor butun kiri atiyor :)

Şampuan seçiminiz güzel , VP yi kullanma sansim olmadi ama 3D wash N waxda olabilir hoş kokulu - cilalidir .

Clasic Carpet Cleaner rakipsiz - alternatifsizdir ...

Total interioruda kullanmadim ama onun yerine de valet pronun apc sini tercih edebilirsiniz diye düşünüyorum .

Jant temizleyici iyidir , 2-3 yikamada bir kullansaniz yeterli olur .

Lastik parlatici olarakta alternatifleride gozden gecirebilirsiniz .

Detay fircasi guzel ...

Mikrofiber bezi internetten almaniza gerek yok Bim marketlerinde temizlik reyonunda 5'li olarak satilan bezler var 8TL civariydi her yerde kullanirsiniz Gojodan da daha iyi oldugunu dusunuyorum .

Ayrica alişveris sepetinize Sonax Brillant Shine Detailer ve Auto Finesse Spritz urunlerini de ekleyebilirsiniz.

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Ön yikama spreyi ben olsam almazdim , bir defaya mahsus olarak benzinlik köpüğü ile yikamanizi tavsiye edecegim (Siklikla yapmanizi katiyyen tavsiye etmem) çoğu kostikli oluyor butun kiri atiyor :)

Şampuan seçiminiz güzel , VP yi kullanma sansim olmadi ama 3D wash N waxda olabilir hoş kokulu - cilalidir .

Clasic Carpet Cleaner rakipsiz - alternatifsizdir ...

Total interioruda kullanmadim ama onun yerine de valet pronun apc sini tercih edebilirsiniz diye düşünüyorum .

Jant temizleyici iyidir , 2-3 yikamada bir kullansaniz yeterli olur .

Lastik parlatici olarakta alternatifleride gozden gecirebilirsiniz .

Detay fircasi guzel ...

Mikrofiber bezi internetten almaniza gerek yok Bim marketlerinde temizlik reyonunda 5'li olarak satilan bezler var 8TL civariydi her yerde kullanirsiniz Gojodan da daha iyi oldugunu dusunuyorum .

Ayrica alişveris sepetinize Sonax Brillant Shine Detailer ve Auto Finesse Spritz urunlerini de ekleyebilirsiniz.

Siparişi verdim maalesef, sadece Classic Carpet Clenaer'i yarın alacağım.

Jant temizleyiciden açıkçası ben de çekiniyorum, aşırı kimyasal içerdiğini söylüyor herkes, jantlara zarar vermek istemem, deneyeceğim bakalım...

Lastik parlatıcı için ise ucuz ve adını sürekli duyduğum Sonax markayı tercih ettim özellikle seçmedim hangisi iyidir araştırmadım bile açıkçası.

Mikro fiber bez bana diğer işlerim için de lazım olacak, fazlasının zararı yok yani, BİM'den de alırım bir paket :D

En son yazdığınız iki ürünün (Sonax Brillant Shine Detailer ve Auto Finesse Spritz) tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum, bu gün o kadar çok ürüne baktım ki sanki hepsi aynı işi yapıyor gibi gelmeye başladı :D O yüzden siz ne işe yaradıklarını söylerseniz daha iyi olur , gelecek ay ekonomik durumuma göre alabilirim.

Bu arada her şey için tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım