Tercih yapacaklar ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
YKS sonuçları açıklandı.
forumda giren var mı ? varsa beklediği sonuçmu geldi yoksa dahamı düşük geldi.
şahsen ilk 150binde bekliyodum 180bine düştüm nasip :( (sayısal)

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
valla ben bu yıl öylesine girdim,geçen yıl yerleşmiştim,bu yüzden diploma puanım kırıldı ama geçen seneye göre daha kötüyüm,400k. olduk ama zaten tercih yapmama gerek yok.ama iyiki mezuna kalmamışım çünkü eğitim sistemi ve sınav sistemi türkiyede çökmüş...

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Bu sene puan türleri değişti bu puan türüne göre sayısalda 48bin geldi. İdare eder.

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Sayısal 35bin oldum tıp istiyordum çok zor gibi gözüküyor ama şansımı deneyeceğim en kötü ihtimal %25 burs gibi gözüküyor ama onlar da çok pahalı çok aralarda bi yerde kaldım artık hayırlısı

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Mezun kalicak misin? Benim en yakın arkadaş da 180k sayısal. Ne düşünüyorsun kalmazsan?
valla kalmayı düşünmüyorum ya,zaten dediğim gibi tek puan türüne düştüğü için 110-130k arası yerleri kazanmam oldukça yüksek 100-190k arası yazıcam İnşallah inşaat üniversitesi düşünüyorum Kocaelide.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Sayısal 35bin oldum tıp istiyordum çok zor gibi gözüküyor ama şansımı deneyeceğim en kötü ihtimal %25 burs gibi gözüküyor ama onlar da çok pahalı çok aralarda bi yerde kaldım artık hayırlısı
deneyebilirsin 28k dan başla.
2014 senesinde yerleştim. O günden bu yana gördüğüm mezun kalan herkes daha da kötüye batıyor. Malum sistem gelişmiyor, daha da kötüye gidiyor.
aynen ya,zaten sıralamalarda hep düşmüş,2015de 140bin olan yer 2018de 180bin olmuş.

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Mezuna kalmayı düşünüyorum kalırsam yüksek yapabileceğimi de düşünüyorum ama bir daha aynı şeyleri çalışmak çok sıkıcı gelecektir. Olabildiğince yerleşmeye çalışmak çok daha mantıklı geliyor.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Mezuna kalmayı düşünüyorum kalırsam yüksek yapabileceğimi de düşünüyorum ama bir daha aynı şeyleri çalışmak çok sıkıcı gelecektir. Olabildiğince yerleşmeye çalışmak çok daha mantıklı geliyor.
kesinlikle,ben ilk senemde çalışmadığımdan pek,sıkıcı gelmedi ama senin içi gelebilir.

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Benim zaten ilk girişim ama 2.sefere eminim ki sıkıcı gelir aynı şeyler aynı konular insan bunalır bir yerden sonra

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
slm

Ekli dosyalar

• play-burger-king-png-logo-2.png
    play-burger-king-png-logo-2.png
    326.3 KB · Görüntüleme: 153

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yeni osym başkanı Mahmut Özer hocayı üniversitemden tanıyorum, rektörümüzdü. Radikal değişikleriyle tanınan biridir. Liyakate önem verir. Günümüzde siyasi görüşünün önemsenmediği ender öğretim üyelerindendir çünkü üniversitede bunu hiç hissettirmedi. Açıkcası saçma sapan bi sınav sistemimiz var. Gelir gelmez bi müdahale etti ama iyi ama kötü oldu bilemem önceki sınava da mevcut sınava da girmedim. Ama kendisinin orada olması geleceğe biraz umutla bakmamı sağlıyor.

İnşallah beklediğinizden çok daha güzel yerlere yerleşirsiniz

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Yeniden hazırlanmayı düşünen arkadaşlar kendine gerçekten güveniyorsa ve özellikle de ailesi destekliyorsa hazırlanmak iyi seçim, istemediğiniz sevmediğiniz bölüme gitmek en son yapacağınız şey olmalı. Gelecekte yıllar boyu yapacağınız meslek için 1 yıl bence denemeye değer bir süre, keşke deyip durmak insanı yer bitirir.
Kendimden örnek vereyim, geçen yıl yerleştim bende. İlk sene lise 4 okul git gel YGS'ye okulun verdikleri ile girdim sadece 158k geldi LYS'ye kadar hiç ama hiç çalışmadım berbat netler yaptım 185K geldi. Dedim ki seneye hazırlanayım Kocaeli için evime yakın olsun arabam olur cart curt.
Gittim yazıldım dershaneye ilk zamanlar alışamıyorsun okul yok bi zorunluluk yok haftada 3-4 gün yarım yamalak dershaneye gidip geliyorsun, orada da hep aynı konular birde gittiğin dershaneye iyi değilse hepten sıkıntı. Bir diğer en kötü şey ben bunları biliyorum gafleti oluyor tekrar hazırlanırken gerekli önemli vermiyorsun sıkıntı oluyor. Psikolojik tarafı da çok ağır Ne yaptın? Kazanamadın mı? Vs. Barajı geçmemiş gibi muamele görüyorsun insanlar çok fazla öğüt vermeye vs başlıyor ben bunlara hiç katlanamam :D Normal tempoda çalıştım, 2. Sene hazırlamanın gerektirdiği yoğunlukta çalışmadım YGS'den önce. Denemelere girdim ama yapamadıklarımı iyi kötü öğrenmeye çalıştım ve geldi 2. Sene YGS.
Girdim sınava heyecan dorukta tabi bu sene son şansım olm yapamazsan s***tın kafası oldum sınavda neyse başladım matematikte transa geçtim resmen sonuç çıkmıyor silsen silgi silmiyor falan anlayacağınız ortalık toz duman oldu. Açıklandı olmuşuz 500 küsür K, aha dedim şeyi tuttuk LYS'ye gerçekten çok çalıştım çünkü patates olmama ramak kalmıştı önceki sene mühendis olabilirken mühendislik barajını daha geçemeyecektim sıralamam o kadar kötüydü ki kime söylesem billur geçme hadi hadi kaç aldın diyordu :D
Geldi LYS elimden geleni yaptığıms inanıyorum ama beklenenden kolaydı eski etkisi yoktu ama genede beni kurtardı en azından diyebilirim olduk gene 187K :D Gene paçayı kurtardım diye düşünüyorum buna da Şükür dedim yani :D Geçen yıl LYS'yi sallamasaydım büyük ihtimalle istediğim yere giderdim ama işte. .. :D
Ne değişti, hiçbir şey şu an okuduğum Sdü otomotiv müh bölümüne geçen senede girebiliyordum ama denemiş oldum demekki nasip değilmiş yakın okul araba vs. İstediğim bölüm olması yeterliydi benim için, puanım nereye tutarsa gidecektim. Sonra şehir dışı nasıl olcak falan derken bir sene geçti ve hiç birşey anlamıyorsunuz inanın, kafanız rahat oluyor gitmeniz gereken dersler belli sorulacak sorular sınavlar belli. Belirsizlik yok nerde okuyacağım ne olacağım gibi aşırı bir kafa rahatlığına kavuşuyorsunuz.
Yurtta kalıyordum o kadar pislik zorluk içerisinde yinede güzel bir sene geçirdim @MAYFA AYUU @yaso reisler ile jsjdjnd
Okumayı istediğiniz bir bölümde dersleri gerçekten anlayabiliyorsunuz ve zevkle öğreniyorsunuz bölüm derslerini. He eve yakın olsun bölüm önemli değil demekte bir seçenek çoğu arkadaşım öyle yaptı hayatlarını yaşıyorlar gerçekten ama derslerde biraz sıkıntı yaşayabiliyorlar bölümüne göre :D Evinize yakın iyi bir üniversitede okumak istediğiniz bölüme gitmek en büyük şans bence.
Hakkınızda hayırlısı olsun İnşallah, gaza gelip fazla yazdım size iyi örnek olacak kişi medarı iftiharımız @mustafa.e :D

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yeniden hazırlanmayı düşünen arkadaşlar kendine gerçekten güveniyorsa ve özellikle de ailesi destekliyorsa hazırlanmak iyi seçim, istemediğiniz sevmediğiniz bölüme gitmek en son yapacağınız şey olmalı. Gelecekte yıllar boyu yapacağınız meslek için 1 yıl bence denemeye değer bir süre, keşke deyip durmak insanı yer bitirir.
Kendimden örnek vereyim, geçen yıl yerleştim bende. İlk sene lise 4 okul git gel YGS'ye okulun verdikleri ile girdim sadece 158k geldi LYS'ye kadar hiç ama hiç çalışmadım berbat netler yaptım 185K geldi. Dedim ki seneye hazırlanayım Kocaeli için evime yakın olsun arabam olur cart curt.
Gittim yazıldım dershaneye ilk zamanlar alışamıyorsun okul yok bi zorunluluk yok haftada 3-4 gün yarım yamalak dershaneye gidip geliyorsun, orada da hep aynı konular birde gittiğin dershaneye iyi değilse hepten sıkıntı. Bir diğer en kötü şey ben bunları biliyorum gafleti oluyor tekrar hazırlanırken gerekli önemli vermiyorsun sıkıntı oluyor. Psikolojik tarafı da çok ağır Ne yaptın? Kazanamadın mı? Vs. Barajı geçmemiş gibi muamele görüyorsun insanlar çok fazla öğüt vermeye vs başlıyor ben bunlara hiç katlanamam :D Normal tempoda çalıştım, 2. Sene hazırlamanın gerektirdiği yoğunlukta çalışmadım YGS'den önce. Denemelere girdim ama yapamadıklarımı iyi kötü öğrenmeye çalıştım ve geldi 2. Sene YGS.
Girdim sınava heyecan dorukta tabi bu sene son şansım olm yapamazsan s***tın kafası oldum sınavda neyse başladım matematikte transa geçtim resmen sonuç çıkmıyor silsen silgi silmiyor falan anlayacağınız ortalık toz duman oldu. Açıklandı olmuşuz 500 küsür K, aha dedim şeyi tuttuk LYS'ye gerçekten çok çalıştım çünkü patates olmama ramak kalmıştı önceki sene mühendis olabilirken mühendislik barajını daha geçemeyecektim sıralamam o kadar kötüydü ki kime söylesem billur geçme hadi hadi kaç aldın diyordu :D
Geldi LYS elimden geleni yaptığıms inanıyorum ama beklenenden kolaydı eski etkisi yoktu ama genede beni kurtardı en azından diyebilirim olduk gene 187K :D Gene paçayı kurtardım diye düşünüyorum buna da Şükür dedim yani :D Geçen yıl LYS'yi sallamasaydım büyük ihtimalle istediğim yere giderdim ama işte. .. :D
Ne değişti, hiçbir şey şu an okuduğum Sdü otomotiv müh bölümüne geçen senede girebiliyordum ama denemiş oldum demekki nasip değilmiş yakın okul araba vs. İstediğim bölüm olması yeterliydi benim için, puanım nereye tutarsa gidecektim. Sonra şehir dışı nasıl olcak falan derken bir sene geçti ve hiç birşey anlamıyorsunuz inanın, kafanız rahat oluyor gitmeniz gereken dersler belli sorulacak sorular sınavlar belli. Belirsizlik yok nerde okuyacağım ne olacağım gibi aşırı bir kafa rahatlığına kavuşuyorsunuz.
Yurtta kalıyordum o kadar pislik zorluk içerisinde yinede güzel bir sene geçirdim @MAYFA AYUU @yaso reisler ile jsjdjnd
Okumayı istediğiniz bir bölümde dersleri gerçekten anlayabiliyorsunuz ve zevkle öğreniyorsunuz bölüm derslerini. He eve yakın olsun bölüm önemli değil demekte bir seçenek çoğu arkadaşım öyle yaptı hayatlarını yaşıyorlar derslerde biraz sıkıntı yaşayabiliyorlar :D Evinize yakın iyi bir üniversitede okumak istediğiniz bölüme gitmek en büyük şans bence.
Hakkınızda hayırlısı olsun İnşallah, gaza gelip fazla yazdım size iyi örnek olacak kişi medarı iftiharımız @mustafa.e :D

ne güzel açıklamışsın... İdeallerinizde yer almayan yeteneklerinizden ve ilgi alanınızdan bağımsız saçma sapan bi bölüme gitmeyin sakın

@MAYFA AYUU ve @yaso gibi arkadaşlarınız olsun bi de @ozkokelii :D

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
ne güzel açıklamışsın... İdeallerinizde yer almayan yeteneklerinizden ve ilgi alanınızdan bağımsız saçma sapan bi bölüme gitmeyin sakın

@MAYFA AYUU ve @yaso gibi arkadaşlarınız olsun bi de @ozkokelii :D
Kimsenin zoruyla bir şey yapmayın, ne istiyorsanız ona yapın. Misal ben düşük aldığım için babam mezuna kal dedi mezuna kaldım iyice düştü :d ama çok eskiden bir arkadaşım var geçen sene istediği puanı alamadı 15 bin falandı sanırım mezuna kalıp bu sene 5 bine çekmiş, o kendi isteğiyle mezuna kaldı.
Bölüm seçerken de aynı mevzu. Bir de tercihi iyi yapmak lazım.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Kimsenin zoruyla bir şey yapmayın, ne istiyorsanız ona yapın. Misal ben düşük aldığım için babam mezuna kal dedi mezuna kaldım iyice düştü :d ama çok eskiden bir arkadaşım var geçen sene istediği puanı alamadı 15 bin falandı sanırım mezuna kalıp bu sene 5 bine çekmiş, o kendi isteğiyle mezuna kaldı.
Bölüm seçerken de aynı mevzu. Bir de tercihi iyi yapmak lazım.

Zamanında ben aile baskısı okuldaki hocaların baskısıyla eşit ağırlığa gidip hukuk okumak isterken sayısal seçtim. Maden mühendisliğine gittim, bitiremedim. Açıköğretimden yalandan yere halkla ilişkilere başladım, kitap almadan ders çalışmadan mezun oldum geçen gün 2 ders sınavına da girip :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım