HABER Tesla Supercharger'ları Türkiye'ye geliyor!

Arda Celik

Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
71
82
1,010
Çanakkale
Tesla’nın elektrikli otomobil dünyasında önderliğinin yapıtaşlarından olan Supercharger’lar, her geçen gün genişleyerek Dünya’yı saran bir ağ oluşturmaya devam ediyor. Supercharger istasyonlarının işlevi Tesla marka otomobilleri 30dk gibi kısa bir sürede %70’in üzerinde şarj etmek ve şehirler arası uzun yolculukları mümkün kılmak. Model 3 üretimine başlamaya hazırlanan Tesla aynı zamanda dünya genelindeki Supercharger ağını genişleterek Model 3’e hazırlanmaya devam ediyor. Tesla’nın Supercharger’ları konusunda aldığımız son haberler bizleri de ilgilendiriyor.

Tesla’nın sitesinde yer alan “gelecek Supercharger’lar” haritasında Türkiye de son birkaç senedir yer almaktaydı. Yalnız harita üzerinde rastgele seçilmiş gibi görünen lokasyonlara konumlandırılmış Tesla Supercharger ikonları pek bir anlam ifade etmemekteydi. Bu ikonlar sık sık yer değiştirmekte, zaman zaman yenileri eklenip bazıları silinmekteydi.

Model S
1 arasında 2

CEO Elon Musk

Değişen ÖTV oranlarıyla beraber; Tesla’nın Türkiye’deki operasyonlarını hızlandırmasını dört gözle bekliyorduk. Mayıs ayının başında Tesla’nın sitesinde bizleri umutlandıran bir değişiklik meydana geldi. Güncellenen Supercharger haritasında Türkiye’deki Tesla Supercharger lokasyonları da değişti ve artık çok daha mantıklı yerlere konumlandırılmış olan 10 adet Supercharger; Tesla’nın Türkiye’deki girişimlerinin olgunlaşmaya başladığını kanıtlar nitelikte.

Lokasyonlar:

2016'daki Avrupa Supercharger Haritası
1 arasında 1

Güncel Tesla Supercharger haritasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni Supercharger Lokasyonlarını Sıralamak gerekirse:

• İstanbul
  • Hendek
  • Ankara
  • Bursa
  • Balıkesir
  • İzmir
  • Aydın
  • Konya
  • Antalya
  • Edirne
Lokasyonlar hakkında daha ayrıntılı bilgi için Teslaturk.com üzerindeki habere bakabilirsiniz.

Bu haber linkini verdiğim haberden alıntıdır. Teslaturk.com, Türkiye’de en güncel Tesla haberlerini bulabileceğiniz aynı zamanda Türkiye’de elektrikli araç kullanımı üzerine yazılara da ulaşabileceğiniz benim de sık sık ziyaret ettiğim bir site. Elektrikli otomobiller veya Tesla ile ilgilenen okurlarımıza kesinlikle ziyaret etmelerini öneriyorum.

Türkiye’de Tesla’nın geleceği hakkındaki görüşlerinizi yorum olarak paylaşmayı unutmayın!

Read the whole post here.

alpkanakyol35

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
10
20
595
25
Aachen
Su anda harika bir secenek olarak gözüküyor. Benzer fiyattaki araclarda parayi devlete degil arabaya verecek olmaniz gayet mantikli geliyor. Sessizligin lüksünü yasmak hem arac icindekilerin hem de disindakilerin hakki oldugunu düsünüyorum. Performans acisindan da alicisini güldürecegine süphe yok. Cogu benzer fiyattaki rakibinin yarisi veya ücte ikisi sürede 100 e cikabiliyor ve akülü araba oldugu icin benzin istasyonlarina tek kurus ödenmemesi de cabasi. Arac cok mantikli, yollarda görmeyi istiyor, imkani olanlari almaya davet ediyorum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Tesla alırsam aydına veya izmire şarj etmeye gideceğummm asdfa :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Tesla alırsam aydına veya izmire şarj etmeye gideceğummm asdfa :D

Bu araba elektrikli, Köydeki evin prizinden bile şarj edebilirsin. Saate 12 km şarj hızı var. İstersen 18 saate %100 şarj olsun. Karşılığında 400 km menzil. Oldu gücün yeter 100D alırsan, Üstüne birde hypermil yaparsan 18 saatlik şarj ile 750 km menzil cıkarsın.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bu araba elektrikli, Köydeki evin prizinden bile şarj edebilirsin. Saate 12 km şarj hızı var. İstersen 18 saate %100 şarj olsun. Karşılığında 400 km menzil. Oldu gücün yeter 100D alırsan, Üstüne birde hypermil yaparsan 18 saatlik şarj ile 750 km menzil cıkarsın.

biliyorum, konuya dair espriydi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım