45 bin TL Bütçe Teyzemler araba bulmamı istedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Eniştem aradı demin, arabaya ihtiyaçları varmış, bana danıştı, bu ara ani gelişmeler sonucu durumları biraz sıkıştı, 45 bin bütçemiz var dedi, ilanda 50 bin liraya kadar olan arabalara bakmaktayım. LPG li olmamak şartı ile her türlü arabaya bakmaktalar. Ben şu an benzin manuel modellere bakıyorum, otomatik olursa kuzenimde kullanabilir ama otomatik olacak diye çok fazla feragat edilen şey varsa manuel-benzinli ilk tercih olacaktır. Minimum C segmenti olmalı, B segmentine sığmakta sıkıntı çekerler. Arabanın Ankara'da olması işimize gelir, kupon araç bulunursa ancak şehir dışına gidilebilir. Hasar takıntısı yok, kalıcı bir hasarı olmasın yeter. Yakıt olarak her insanın istediği gibi yakıtı içmesin istiyorlar, o yüzden Cruze-Civic gibi modeller eleniyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler beyler.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,601
18,387
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
O bütçeye alınacak araçlar belli gibi bence
1.6 Tdi mk2 Leon (1.4 tsi da olabilir)
Focus 2 - 2.5 1.6 tdci
Astra H 1.6 ecotec - 1.3 cdti
Octavia 1.4 tsi-1.6 hitler bakılabilir
Lancer 1.6 olabilir

Kısaca 8-11 yaş arası C segmentlerinin çoğu bütçeye giriyor.Önemli olan temiz araç bulmak.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
O bütçeye alınacak araçlar belli gibi bence
1.6 Tdi mk2 Leon (1.4 tsi da olabilir)
Focus 2 - 2.5 1.6 tdci
Astra H 1.6 ecotec - 1.3 cdti
Octavia 1.4 tsi-1.6 hitler bakılabilir
Lancer 1.6 olabilir

Kısaca 8-11 yaş arası C segmentlerinin çoğu bütçeye giriyor.Önemli olan temiz araç bulmak.

Lancer benim de aklıma geldi, malum emektar biliyosun :D keşke zamanında eniştemler alsaydı. 1.2 tsi jetta var 2011 falan, 8v onlar, @motorsinann o motor sıkıntılı demişti, değilse onlara bakabilirim, 1.4 tsi octavia manuel mantıklı geldi, 1.4 tsi golf 6 dan bildiğim kadarıyla son derece ekonomik, tatmin eder. 1.6 atmosferik tüm arabalar yakıtı içtiği için açıkçası listeden eliyorum. Gerçi şu an diğer teyzemlerin 2006 benzinli b150 sini kullanıyorlar, onun yakıtı dokunmuyorsa hiç bir arabanın dokunmaz. Açıkçası alacakları arabada en önemli şey sorun çıkarmaması, çıkarsa bile ucuza halledebilmeli, b150 ye epey masraf yaptılar, araba dökülüyor çünkü ve tamirleri çok pahalı.

Mmt şanzımana alışırız diyorlarsa dizel otomatik, temiz gibi gözüken Corolla güzel tercih. Sağlam araba, geniş, az yakar, parçası da bol. Bartın da Ankara'ya uzak değil zaten.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...2-sahibinden-tertemiz-elegant-580984706/detay

abi güzelmiş bu araba, eniştem japonları çok sevmiyor, özellikle bilir bu arabanın şanzımanını, bence mantıklı ama ona mantıklı gelmeyecektir. Yalnız, bu robotize şanzıman sağlam mıdır?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
abi güzelmiş bu araba, eniştem japonları çok sevmiyor, özellikle bilir bu arabanın şanzımanını, bence mantıklı ama ona mantıklı gelmeyecektir. Yalnız, bu robotize şanzıman sağlam mıdır?
Taş gibidir. Manuel'in bozulma riski ne kadarsa bunun da o kadardır. Bu aracın tek kusuru robotize şanzımanı. Ama onu da örtecek artıları var. Araç sağlam, az yakıyor, gayet temiz gözüküyor, oldukça da dolu ve km'si az. 50'ye daha iyi bir şey bulmak zor. Bence ikna etmeye çalış. İlanda bahsedildiği gibi kazasız, temizse uzun yıllar bile rahatça götürür.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,943
5,020
github.com
Marka
BMW
Mmt şanzımana alışırız diyorlarsa dizel otomatik, temiz gibi gözüken Corolla güzel tercih. Sağlam araba, geniş, az yakar, parçası da bol. Bartın da Ankara'ya uzak değil zaten.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...2-sahibinden-tertemiz-elegant-580984706/detay
Araba güzelmiş 2009 elegantları o paraya gidiyor. Ama bu makyajlı kasada makyajsiz kasaya göre yağ yakma problemleri var. Makyajla beraber torkta artışa gittiler muhtemelen o sebep oldu . Makyajsız olan kasa tercih edilmeli Corolla alınacaksa. Makyajsıza göre bunlar 6 vites .6. vites kesinlikle elzem uzun yolda 5 vitesle motor sesi olabiliyor. Şanzıman sikintisizdir ama nazlıdır onun size değil sizin ona alışmanızı ister. Makyajsız da Euro kaç oluyor bilmiyorum ama motor da kusursuzdur bildiğim hiçbir kronik arızası yok.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,943
5,020
github.com
Marka
BMW
Eniştem aradı demin, arabaya ihtiyaçları varmış, bana danıştı, bu ara ani gelişmeler sonucu durumları biraz sıkıştı, 45 bin bütçemiz var dedi, ilanda 50 bin liraya kadar olan arabalara bakmaktayım. LPG li olmamak şartı ile her türlü arabaya bakmaktalar. Ben şu an benzin manuel modellere bakıyorum, otomatik olursa kuzenimde kullanabilir ama otomatik olacak diye çok fazla feragat edilen şey varsa manuel-benzinli ilk tercih olacaktır. Minimum C segmenti olmalı, B segmentine sığmakta sıkıntı çekerler. Arabanın Ankara'da olması işimize gelir, kupon araç bulunursa ancak şehir dışına gidilebilir. Hasar takıntısı yok, kalıcı bir hasarı olmasın yeter. Yakıt olarak her insanın istediği gibi yakıtı içmesin istiyorlar, o yüzden Cruze-Civic gibi modeller eleniyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler beyler.
Egea tanımı görüyorum ben burda. Linea almak gibi bir kötülük yapmayın bence teyzenize

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sadece tamponda sıkıntı var gibi.Önden bir tıklatmada tırnakları kırılıp çizgisi bozulmuş olabilir gibi geldi.
Kaputta da sıkıntı var. İlk fotoda sağ çamurluk üstünde ki kaput çizgisiyle, ikinci fotoda sol çamurluk üstünde ki kaput çizgisi aynı sıkılıkta değil.

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,943
5,020
github.com
Marka
BMW
2.ilanda ki fluence'ın tampon ve kaput hizaları çok düzensiz. Değişen yok diyor ön tarafta bariz sıkıntı var. Dikkat etmekte fayda var.
Sadece tamponda sıkıntı var gibi.Önden bir tıklatmada tırnakları kırılıp çizgisi bozulmuş olabilir gibi geldi.
Özelikle sağ ön çamurlukla tamponun birleşme yeri bariz belli. Tampon sökülüp takılmış ya da işlem görmüş gibi duruyor. Arkasındaki radyatörü vs kontrol etmek lazım.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Ne kadar geniş olsa da (bu Fabia'yı bilmiyorum ama B sınıfının genişlikte belki de lideri olan Jazz'ı biliyorum) B sınıfı arabalar biraz zorlama aile aracı oluyor (aile 4 kişiyse eğer). Valizleri atıp bir yere gideriz ara ara diyorlarsa zaten direkt B'yi pas geçmek gerekir. 3 kişilik aileye bile yetersiz gelmesi büyük ihtimal.

Uzunca süre Linea kullanmış biri olarak şahsi araç olarak yanına yaklaşmam açıkçası. Değil Fiat sever, Fiat'ın sahibi olsam almam.
Genişlik ve yakıt olarak Corolla 1.4d4d iyidir.
308 1.6 vti vardı eskiden bende. Geniş, ferah arabadır. Bagajı da yeterli gelir diye düşünüyorum. Arkadaşımda da dizel otomatik vardı. Gayet memnundu. Uzun süreli kullanıcıydı, bir sorun duyduğumu hatırlamıyorum.
Bildiğim kadarıyla Corolla dizel ve 308 dizellerin otomatiği benzer karakterde.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ben Fiat Bravo'ları ciddi beğeniyorum, altyapı kaliteli, yalıtımı falan nasıl acaba? Flu bana hafif tıklatma gibi geldi ama fiyatları karşılaştırınca bir pislik var gibi, ilanın konulduğu mahalle dandik bir mahalle de değil, incelenebilir bir araba. Fabia geniş diye kalmış aklımda, gidip bakılır en kötü, 3 kişilik aileler ama kilolar yüksek :)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Özelikle sağ ön çamurlukla tamponun birleşme yeri bariz belli. Tampon sökülüp takılmış ya da işlem görmüş gibi duruyor. Arkasındaki radyatörü vs kontrol etmek lazım.
Ben Fiat Bravo'ları ciddi beğeniyorum, altyapı kaliteli, yalıtımı falan nasıl acaba? Flu bana hafif tıklatma gibi geldi ama fiyatları karşılaştırınca bir pislik var gibi, ilanın konulduğu mahalle dandik bir mahalle de değil, incelenebilir bir araba.
İlanın açıklamasında aracın önüyle ilgili bir şeyden bahsedilmemiş ama ön tarafta tıklatma mı dersiniz, kaza mı dersiniz artık her neyse bir şey olmuş. Cidden hafif bir sıkıntı da olabilir ama ilanda bahsedilmemiş olması güven sarsıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım