KAPALI Ticari tercih

raidenblack

Senkromeççi
14 Ara 2018
3
8
95
Selamalar arkadaşlar:
Kafa karışıklığım fazla birde size danışmak istiyorum.

Öncelikle iki araçta karar kıldım,

1.Ford Tourneo courier 1.6tdci 95bg 2016 60bin km -Hususi geçiyor baz donanım
2.Peugeot Partner 1.6hdi 115bg allure 33bin km.

Fiyatları aşağı yukarı aynı 58e falan patlıyor iki araçta da bir değişen,boya vs yok ikiside servis bakımlı.Şimdi diyeceksiniz ikisi de ayrı klasman ama Ford tercihi sadece hususi olduğu için ve yıllık ek masraftan yırtmak için.

Amacımız ticaret eski aracımız çok masraf çıkarmaya başladığı için elden çıkardık.Sıfır araç alalım dedik ama Dacia dokker için 76bin fiyat aldım baz fiyat 26 peşin geri kalan kredi 50bin kredinin maliyeti 105bin şaka gibi ama bir dacia araca toplamda 130bin küsür vermek bana mantıklı gelmedi ve resmen teneke açıkcası.

Sizin yorumunuz ne olur ? Ben Peugeot konusunda karar kıldım ama Ford aklımı kurcalamıyor değil sırf hususi olduğu için yoksa bagaj yetersiz çoğu zaman arka koltuk katlanacak un ve şeker çuvalı gıda malzemeleri yüklenecek.Satarken de pek üzülmek istemiyorum:)

Değerleri yorumlarınızı bekliyorum,teşekkürler.

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
Selamlar,

Eski bir Courier sahibi olarak direk Courier önerecektim aslında ama taaa ki baz donanım yazısını görene kadar :) Yani ticarinin hususi olarak geçmesi büyük avantaj her yıl muayene derdin olmuyor, Courier'da gerçekten sınıfına göre güzel bir araba. Eğer donanım takıntın yoksa kesinlikle Courier almanı öneririm. Eğer araba dolu olsun diyorsan Partner'da fena değildir ama yol tutuş, sürüş kalitesi, sürüş pozisyonu ve alt takım sağlamlığı olarak Courier'nin yanında bile geçemez. Ayrıca Partner'i bilmiyorum hiç kullandın mı gerçekten berbat vites geçişleri var, beni çok rahatsız etmişti.

Sonuç olarak eğer donanım takıntın yoksa Courier'ı almanı, yada aynı paralara Doblo veya Kangoo Extrem bakmanı öneririm. (veya titanium kamyonet ruhsatlı Courier'da olur:D)

Son düzenleme:

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Hususi olması her yıl muayeneden sizi kurtarmaz. Otomobil mi kamyonet mi geçtiği önemli. Bizdeki Connect de hususi ama kamyonet olarak geçiyor her yıl muayenesi var paşa paşa giriyor. Courier de iyi ama normal kullanımda 4 kişilik bilginiz olsun.

raidenblack

Senkromeççi
14 Ara 2018
3
8
95
Selamlar,

Eski bir Courier sahibi olarak direk Courier önerecektim aslında ama taaa ki baz donanım yazısını görene kadar :) Yani ticarinin hususi olarak geçmesi büyük avantaj her yıl muayene derdin olmuyor, Courier'da gerçekten sınıfına göre güzel bir araba. Eğer donanım takıntın yoksa kesinlikle Courier almanı öneririm. Eğer araba dolu olsun diyorsan Partner'da fena değildir ama yol tutuş, sürüş kalitesi, sürüş pozisyonu ve alt takım sağlamlığı olarak Courier'nin yanında bile geçemez. Ayrıca Partner'i bilmiyorum hiç kullandın mı gerçekten berbat vites geçişleri var, beni çok rahatsız etmişti.

Sonuç olarak eğer donanım takıntın yoksa Courier'ı almanı, yada aynı paralara Doblo veya Kangoo Extrem bakmanı öneririm. (veya titanium kamyonet ruhsatlı Courier'da olur:D)

Hususi olması her yıl muayeneden sizi kurtarmaz. Otomobil mi kamyonet mi geçtiği önemli. Bizdeki Connect de hususi ama kamyonet olarak geçiyor her yıl muayenesi var paşa paşa giriyor. Courier de iyi ama normal kullanımda 4 kişilik bilginiz olsun.

Tercihi Courier 1.6 TDCİ JOURNEY TREND 95 PS olarak yaptık arkadaşlar.Araç otomobil ruhsatlı tam ifade edememişim kusuruma bakmayın yani 2 yıl vize.Donanımı yeterli benim için elektrikli ayna,klima ve güvenlik sistemleri gayet güzel.Pazarlık ile 56bine alabildik.

Partner ben 1.9 kullanmıştım Partner düşüncemiz tamamen bagaj hacmi ve bir iki tane fazla donanımı yüzünden ama bakınca sadece park sensörü ve gündüz ledi eksik :)

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault

Benim için söylüyorsan ben zaten Courier'nin otomobil ruhsatlı olduğunu anlamıştım, hususi derken de onu kastettim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım