torpido gözü kadife folyo kaplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
herkese merhaba.
ix35 aracımızın torpido gözü ve muhtelif yerlerine kadife folyo kaplama yapmayı planlıyorum. bunun için nasıl bir malzeme kullanmalıyım ve püf noktaları nelerdir?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ben kendinden yapışkanlı folyo kullanmıştım. Küllük-kapı içi gözü ve far altı kumandaları kapladım. Ölçüleri belirleyip düzgünce kesmek lazım bide yapıştırılan yerleri işlem yapmadan önce güzelce bir temizlemek lazım gerisi zaten çok basit işe alıştıktan sonra 10 dk almıyor.. Bide söylemeliyim bu kaplamadan sonra kadife kullandığıma bin pişmanın gözlerin bir çoğu kullanıldıkça kirleniyor ve temizlenmiyor arabalarda gördüğüm en kullanışsız malzemelerden biri olabilir eğer yapabilirseniz kaydırmaz plastik kullanın.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
Ben kendinden yapışkanlı folyo kullanmıştım. Küllük-kapı içi gözü ve far altı kumandaları kapladım. Ölçüleri belirleyip düzgünce kesmek lazım bide yapıştırılan yerleri işlem yapmadan önce güzelce bir temizlemek lazım gerisi zaten çok basit işe alıştıktan sonra 10 dk almıyor.. Bide söylemeliyim bu kaplamadan sonra kadife kullandığıma bin pişmanın gözlerin bir çoğu kullanıldıkça kirleniyor ve temizlenmiyor arabalarda gördüğüm en kullanışsız malzemelerden biri olabilir eğer yapabilirseniz kaydırmaz plastik kullanın.
öyle tabi hocam. kullanım bakımından zor fakat görüntüsü ve kattığı kalite hissi cezbediyor. zaten çok kullanmıyoruz aracı (yılda 4 bin km) temiz olur. sipariş vereceğim şu ürün işimi görür umarım.
http://urun.gittigidiyor.com/yapi-m...Gwod3GIPjg&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

öneriler için çok teşekkür ederim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
öyle tabi hocam. kullanım bakımından zor fakat görüntüsü ve kattığı kalite hissi cezbediyor. zaten çok kullanmıyoruz aracı (yılda 4 bin km) temiz olur. sipariş vereceğim şu ürün işimi görür umarım.
http://urun.gittigidiyor.com/yapi-m...Gwod3GIPjg&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

öneriler için çok teşekkür ederim.

Aynısından aldım bende. Terzi makası lazım kesmek için onun dışında gayet iyi 8 ay oldu herhangi bir kalkma,kabarma yok.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Ben de kol dayamayı yapmıştım zamanında. Onun içine de sadece gözlük ve telefon koyduğum için sıkıntı olmadı kirlenme konusunda falan. Mantıklı iş ama uğraş gerektiriyor.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
Sonunda yapabildim. :D arka taraf epey bir ayrıntılı olduğundan torpido gözünün arka kısmını yapamadım, neredeyse 2 saat ve 1 metre folyo yedi ama yine de dişe dokunur bir şey çıkmayınca boş verdim.
Arka taraf dışında hiç zorlanmadım, yapması gayet kolay. Önce gazete kağıdı ile kalıbını çıkarıp malzeme üzerinde tolerans bırakarak kesip ona göre kırparak güzel sonuç elde ediliyor.
Fotoğraflar;
IMG_20170519_023316_868.JPG IMG_20170519_023253_070.JPG

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,187
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sonunda yapabildim. :D arka taraf epey bir ayrıntılı olduğundan torpido gözünün arka kısmını yapamadım, neredeyse 2 saat ve 1 metre folyo yedi ama yine de dişe dokunur bir şey çıkmayınca boş verdim.
Arka taraf dışında hiç zorlanmadım, yapması gayet kolay. Önce gazete kağıdı ile kalıbını çıkarıp malzeme üzerinde tolerans bırakarak kesip ona göre kırparak güzel sonuç elde ediliyor.
Fotoğraflar;
Ekli dosyayı görüntüle 7278 Ekli dosyayı görüntüle 7279
Elinize sağlık hocam gayet başarılı. Kalıptan sonra kesimde tolerans dediğiniz ne kadar bir pay?

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
5-10 milimetre kadar hocam. Çünkü ister istemez yanlış ölçü alınıyor yanlış kesilebiliyor. Sonrasında da İnce ve güzel kesen bir makasla traşlıya traşlıya en uygun ebata ulaşılıyor. Tolerans bırakmadan da kesilir de güvenemedim kendime

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,187
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
5-10 milimetre kadar hocam. Çünkü ister istemez yanlış ölçü alınıyor yanlış kesilebiliyor. Sonrasında da İnce ve güzel kesen bir makasla traşlıya traşlıya en uygun ebata ulaşılıyor. Tolerans bırakmadan da kesilir de güvenemedim kendime
Hah tamam şimdi anladım. Yapıştırma işinde baloncuk kalmaması için spatula veya kredi kartı gibi bir alet mi kullandınız? Arabamda birkaç yerde ben de düşünüyorum.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
Hah tamam şimdi anladım. Yapıştırma işinde baloncuk kalmaması için spatula veya kredi kartı gibi bir alet mi kullandınız? Arabamda birkaç yerde ben de düşünüyorum.
onlar ince geldi hocam çizer gibi oldu bende daha yumuşak olan plastik ehliyet kabı ile yaptım. hem daha iyi yapıyor hemde malzemeye zarar vermiyor.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,488
1
4,753
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bu tip uğraşlara bayılıyorum. Modifiyeden çok daha elit ve kaliteli faydalı işler. Benim tenekenin iç plastik aksamlarından bazılarını yenileme niyetindeyim. Akabinde düşünüyorum böyle bir işlem gözlerdeki eşyaların tıkırtılarını giderebilmek için :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Bu tip uğraşlara bayılıyorum. Modifiyeden çok daha elit ve kaliteli faydalı işler. Benim tenekenin iç plastik aksamlarından bazılarını yenileme niyetindeyim. Akabinde düşünüyorum böyle bir işlem gözlerdeki eşyaların tıkırtılarını giderebilmek için :)

Bizim tenekelerde sıcak hava açıldığı zaman torpido gözü cidden çok ısınıyor, soğuk klima açıldığında da aynı şekilde dolap gibi soğuyor. Torpido içini kaplasak acaba sıcak hava yapışkanı attırır mı ki?o_O Bende düşünüyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım