1. Foruma kayıt olmak için tıklayın !

Toyota Corolla 1.4 D-4 MMT

Konu, 'Garaj' kısmında 2jzihtiyar tarafından paylaşıldı.

1. 2jzihtiyar

2jzihtiyar Elit Apaçi

Beğenilen Mesajlar:
    978
    Marka:
    Toyota
    Uzun bir süredir kullandığımız aracımız E140 kasa Corolla hakkında almak isteyip araba hakkında yorumları okumak isteyen , bu arabaya sahip veya daha önce kullanmış insanları bir araya toplamak için bu başlığı açtım. Şimdilik biraz bahsedeyim.
    ● Araba 1 yıldan fazladır bizde. 2009 model şu anda 186.xxx km'de. Dizel otomatik 40-50 bin lira arası bütçemizle bu otomobili almaya karar verdik. En yeni Corolla testinde Sinan abinin bahsettiği gibi araba baba arabası tabirine cuk oturuyor. Performanslı kullanmak istediğinizde önce otomatik robotize şanzımanı önce bir dur diyor abi ne yapıyorsun bu ne hız az sakin sür. Sonra 90 beygir 1400 kilo ile ne kadar baş edebiliyorsa o kadar gidiyor. Aracın şanzımanı vites aralıklarını çözüp vites atacağı zaman gazdan ayağınızı çekerseniz pek bir problem olmuyor. Ancak performanslı kullanımda motorun performansını ciddi anlamda törpülüyor. Aracın yakıt tüketimi en güzel yani. 5 vites olduğundan dolayı 100 e çıktığınızda 2500-3000 devir arasında olduğu için yakıt tüketimi artıyor ancak bu aşırı anlamda bir artma değil araba hala az yakıyor. 2000 devirde yaklaşık 85-87 lerde gidiyor zaten bu hızlarda 3-4 litre yakıyor. Bizim uzun dönem ortalamamız 5.4 litre. Şehirdışında bu rakamlar 3-4 litrelere kadar düşüyor.
    Sorularınız varsa elimden geldiğince cevaplamaya hazırım.

Son düzenleme: 23 Şubat 2018
    DouglasAdams ve Patri bunu beğendi.
  2. Patri

Patri Taklacı Güvercin

Beğenilen Mesajlar:
    367
    Ben orta sınıf japon araçlarına pek sıcak bakmıyorum, yani bana hitap etmiyor. Geçen hafta, E170 2014 model corolla 1.4 d-4d (6 ileri manuel) ile 250 km civarı yol yaptım. Aracın motoruna hayran kaldım diyebilirim. Bir çok dizele bindim bu motor kullandığım en sessiz dizel sanırım. Dizelin karakteristik vuruntu sesi bu motorda nerdeyse hiç yok , benzinli gibi çalışıyor. Hacmine göre performansıda fena değil, ben beğendim. Tork bandı geniş bir aralıkta sanırım. Alt devirlerde rahatsız edici bir turbo-lag'a rastlamadım. Sert sürüşte benden performans bekleme diyor ama günlük kullanım için sıkıntı yaratmayacak performansı var. Tüketim olarakta güzel. Uzun yolda 4 litre altını yakalamak çok kolay. Vites geçişleri çok yumuşak.

Onun dışında yol tutuşunu pek beğenmedim. Arkası hemen gelecek gibi hissettiriyor. Aracın yol bilgisayarı yazılımı, orta ekranının yazılımı bana göre çok kötü. Kısıtlı bilgi var ve orta ekran çözünürlüğü çok düşük. Tasarım ve malzeme kalitesine değinmeyeceğim bana göre burasıda oldukça kötü. Yalıtım hoşuma gitti dışardan rahatsız edici sesler gelmiyor.

Sonuç olarak kullanımı oldukça kolay, çabuk alışabileceğiniz yumuşak sürüşlü bir araç.

DouglasAdams ve 2jzihtiyar bunu beğendi.
  3. DouglasAdams

DouglasAdams Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    13.292
    Marka:
    Toyota
    Şanzımanı gerçekten sevilmeyen türden başa çıkabilmek için o şanzımanı otomatik değilde debriyajı sizin kontrolünüzde olmayan bir manuel gibi düşünmek gerek gerçekten.
    Orta ekranın 3 boyutlu yapısı gözü yormayan renkleri ideal aslında.Döneminde civicler dışında o paralara alınabilecek en iyi tft ekrandı bildiğim kadarıyla.Yanlışım varsa düzeltin lütfen:)

2jzihtiyar bunu beğendi.
  4. 2jzihtiyar

2jzihtiyar Elit Apaçi

Beğenilen Mesajlar:
    978
    Marka:
    Toyota
    Şanzıman konusundaki görüşlerinize aynen katılıyorum. Şanzımanın çalışma mekanizması gereği çok iyi bir performans sunmasını beklemek de yanlış aslında.

DouglasAdams bunu beğendi.
  5. DouglasAdams

DouglasAdams Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    13.292
    Marka:
    Toyota
    Performans ve mmt dizel corolla sıcak-soğuk tatlı-acı gibi bir şey :D

2jzihtiyar bunu beğendi.
  6. 2jzihtiyar

2jzihtiyar Elit Apaçi

Beğenilen Mesajlar:
    978
    Marka:
    Toyota
    0-100 14.7 saniye hocam her şeyi anlatıyor.

denizyenilmez_ ve DouglasAdams bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş