KAPALI Toyota Corolla 1.4 D-4D Premium 2013 model

slck

Takipçi
27 Mar 2019
4
0
10
Merhaba konu başlığında belirtilen aracı almak istiyorum araç 90 bin kilometrede harsa kaydı vs. Yok bakımlı bir araç sahibi 78 bin TL istiyor bu paraya alınabilir bir arabamı sizce. Görüşleriniz çok önemli

Son düzenleme:

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
589
1,136
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Hocam aracın ilanının linkini atarsanız makbule geçer :) Daha iyi yorum yaparız çünkü bir sürü ilan var o şekilde.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Hocam araç hakkında yorum yapamayacağım fakat tavsiyem; o coğrafyadan araç bakmamanız yönünde. Yollarda mıcır olur, bu da kaputta, tamponda, camda, farlarda taş izi demek. Sarıkamış'tan aldığım arabamı pasta cila yaptırdığımda kaputta yüzlerce taş izi çıkmıştı meydana. Üşenmeden rötüşle kapamışlar. Öğretmenimiz bir de köy okulunda çalışıyorsa yürüyenin de ciddi manada yorulmuş olma ihtimali var. Yaz aylarında özellikle dolu da çok yağar Erzurum-Kars bölgesinde. Kimi zaman ceviz büyüklüğünde yağdığı oluyordu. Japonlar da özellikle hasar alıyordu doludan. Yakıt kalitesi de ciddi değişiklik gösterir özellikle böyle ilçelerde.

Almaya karar verirseniz bu konulara dikkat edebilirsiniz. Öğretmenden olması hiçbir şey ifade etmez yani, döşemelerdeki kirden anlamışsınızdır zaten.

Son düzenleme:

slck

Takipçi
27 Mar 2019
4
0
10
Tavsiyelerinizi dikkate alacağım teşekkürler aracın genel durumu temiz görünüyor ben fiyatı konusunda biraz kararsız kaldım yüksek mi normal mi acaba

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@Onemanband ın yorumları çok ilginç ve önemli... hoş, bu gözle çok günahsız araçta elenir ancak genel anlamda doğru tespitler.
Arca gelencek olursak; ben piyasasını bilmiyorum ama o aracı uzunca bir süre kullandım. temelde iki önemli artısı var... 1- Ekonomik, o motor hakkaten az yakabilen bir motor... 2- Sorunsuzluk, öyle pek kolay kolay yorulan veya arıza çıkartan bir araç değil.

Bunun yanında bence pek gitmeyen, diğer konularda da ortalama bir araba..
Fiyat perspektifinden ben olsam o rakamı vermem. Neden olarak aynı rakama 2016-17 dolu sayılabilecek 1.6 Fiat Egealar olması ... manuel vites ile alıp geçebilirim... keza Megane 4 de bulunabilir...

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Selamlar motor ve şanzımana bişey olmasa da oralarda yol tecrübem ve toyota bilgime güvenerek diyorum.O coğrafyadan corolla alınmaz.Alçak ve ön takımı böyle dan duna hassas arabalardır.Üstüne üstlük çok kişi binerek seyahatte varsa eğer arabada; savaşta yaylım ateşine tutulmuş zırhlılar gibi her yeri mermi değil mucur iziyle doludur altı üstü sağı solu.Bir de kötü mazot olayı var ki fişleri batıdaki marka fişleri değilse de uzak durulması gerekiyor.Zira motora bişey olmuyor ancak değişmeniz gereken sarf malzemeler enjektörler,mazot filtresi vs de olacaktır

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
@Onemanband ın yorumları çok ilginç ve önemli... hoş, bu gözle çok günahsız araçta elenir ancak genel anlamda doğru tespitler.
Arca gelencek olursak; ben piyasasını bilmiyorum ama o aracı uzunca bir süre kullandım. temelde iki önemli artısı var... 1- Ekonomik, o motor hakkaten az yakabilen bir motor... 2- Sorunsuzluk, öyle pek kolay kolay yorulan veya arıza çıkartan bir araç değil.

Bunun yanında bence pek gitmeyen, diğer konularda da ortalama bir araba..
Fiyat perspektifinden ben olsam o rakamı vermem. Neden olarak aynı rakama 2016-17 dolu sayılabilecek 1.6 Fiat Egealar olması ... manuel vites ile alıp geçebilirim... keza Megane 4 de bulunabilir...
Corolla premium a o parayı vermeyip Egea almak sizce mantıklı mı ? Bence değil Corolladaki güven konfor egea'da yok donanım diyorsanız corolla da bir çok özellik fazlasıyla var

slck

Takipçi
27 Mar 2019
4
0
10
Corolla premium a o parayı vermeyip Egea almak sizce mantıklı mı ? Bence değil Corolladaki güven konfor egea'da yok donanım diyorsanız corolla da bir çok özellik fazlasıyla var
Egea 1.6 Multijet denedim bende ikisi arasında kaldım aslında ama Corolla daha iyi konforlu

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@alianil

Net ve dosdoğru söyleyeyim, Egea kullanmadım, sadece taksinin arka koltuğunda oturdum.. buna dayanarak ta ahkam kesmem çok doğru değil ancak özellikle HB ve SW olanların altyapı ve amortisor sistemi farklı. Sedanlarda bu sistem yok diye biliyorum ama buna rağmen Egea ya konforsuz, kötü veya kuru diyeni duymadım pek ... en azından o fiyat segmentinde.

Corolla ya gelcek olursak... şimide yine net ve dosdoğru söyleyeyim, bu araçta da konfor olarak özel bir şey görmedim kullandığım süre boyunca... araba ne konforlu, ne konforsuz ... ne kötü yol tutuyor, ne iyi yol tutuyor... açıkçası bana hep biraz kuru ve fazlasıyla sıradan geliyordu. Egea ile 1 e 1 karşılaştıramam ama yol gürültüsü konusunda da Corollanın daha iyi olacağını düşünmüyorum. Yani daha diri bir Egea veya Megane bu konuda Corolla yı mahcup ederse hiç şaşırmam ki Megane kesin eder...

Neyse... kimileri için garip gelebilir ama yukarıdaki iki özelliği dışında (ki önemli oldukları da bir gerçek!) Corollaya pek pirim veremiyorum ..

Donanımı da 1 e 1 karşılaştırmadım ama doluca bir Egea veya Megane, Corolladan az donanım da değildir diye tahmin ediyorum.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Fazla uzatmadan tek bir şey yazacağım, Egea ile Corolla'yı aynı cümle içinde bile kullanmam. Hele easy donanımsa Egea, onun yerine gidip eski bir Linea almak işinizi görmeye yetecektir ve cebinizde para kalacaktır.
Megane hk. bilgim yok.

Hangi arabayı almaya karar verecekseniz, alacaksanız şimdiden hayırlı olsun.

(Bahsettiğim Egea sedan olanı, heçbek ve steyşın olanlar farklı diyorlar, onlar hk. bilgim yok)

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
@alianil

Net ve dosdoğru söyleyeyim, Egea kullanmadım, sadece taksinin arka koltuğunda oturdum.. buna dayanarak ta ahkam kesmem çok doğru değil ancak özellikle HB ve SW olanların altyapı ve amortisor sistemi farklı. Sedanlarda bu sistem yok diye biliyorum ama buna rağmen Egea ya konforsuz, kötü veya kuru diyeni duymadım pek ... en azından o fiyat segmentinde.

Corolla ya gelcek olursak... şimide yine net ve dosdoğru söyleyeyim, bu araçta da konfor olarak özel bir şey görmedim kullandığım süre boyunca... araba ne konforlu, ne konforsuz ... ne kötü yol tutuyor, ne iyi yol tutuyor... açıkçası bana hep biraz kuru ve fazlasıyla sıradan geliyordu. Egea ile 1 e 1 karşılaştıramam ama yol gürültüsü konusunda da Corollanın daha iyi olacağını düşünmüyorum. Yani daha diri bir Egea veya Megane bu konuda Corolla yı mahcup ederse hiç şaşırmam ki Megane kesin eder...

Neyse... kimileri için garip gelebilir ama yukarıdaki iki özelliği dışında (ki önemli oldukları da bir gerçek!) Corollaya pek pirim veremiyorum ..

Donanımı da 1 e 1 karşılaştırmadım ama doluca bir Egea veya Megane, Corolladan az donanım da değildir diye tahmin ediyorum.
Valla hocam ben corolla kullanıyorum corolla kullanıyorum diye de onu sürekli övmem. Ama Egea şahsen bana göre kaliteli bir araç değil. Kullandım aracı iç plastik aksam olsun uzun yolda kullanımı olsun pek rahatlık vermedi corolla çok çok üstün konforlu değil ama sınıfına göre en iyilerinden biri. Performans olarak tabi ki corollayı üzer egea. Megane 4 Icon pakette bakılabilir şahsen fransız araçlarını sevmem ama megane 4 güzel bir araç olmuş ama bir çok sıkıntısı da var. Trafikte gördüğüm kadarıyla arka stop ledleri bozuluyor bunu bir kaç araba da değil bir çok megane de gördüm. Ama gerek konfor gerek donanım olarak güzeldi.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
2 sene Kars'ta yaşadım. Erzurum-Kars il merkezlerini, ilçelerini görme imkanım oldu. Buna dayanarak günahsız araç sayısının kayda değer olmayacağını söyleyebilirim. Kendi arabalarımız için garaj yaptırmıştık. Ne zaman garajdan çıkarsam dolu yağıyordu. :)

4-5 ay yerden karın kalkmadığı oluyor bu illerde. Buzlanma zaten klasik yani, bu yüzden kafadan kayıp kaldırıma çıkan, bankete düşen arabaları çok görürsünüz. Ana arterler sürekli tuzlandığı için yeni yapılan asfaltlar da kalitesizlikten dolayı 2 seneye patates tarlasına dönüyor. Ardını görmediğiniz rampaya 140km/s ile girip rampanın ardında sürpriz bir inek sürüsüyle karşılaşıp bir iki tanesini yan koltuğunuza alabiliyorsunuz.

Özellikle kışın dizellerle çok enteresan hadiseler yaşayabiliyorsunuz. -40 derecede sürekli cold start yapılmış bir dizeli almak istemezsiniz sanıyorum. Ya da tam tersi, bu soğukta 1 haftayı bulan süreler hiç çalışmamış otomobiller oluyor. Bizim ülkemizde bu kültür hiç oturmayacak sanırım. Araba alırken kullanıldığı şehrin coğrafi özellikleri hiç akla gelmiyor. Deniz kenarında bir şehir merkezinde ama nem oranı yüksek ortamda kullanılmış bir otomobil ile dağlık ve sürekli soğuk hava şartlarında kullanılmış bir otomobil 100bin km'ye birebir aynı kondisyonda gelmez kesinlikle.

Edit: Benim arabam FD6 kasa Civic'ti. 10w-40 yağ ile Kars merkezde sarı yağ ışığı yakıyordu. Aynı yağ ile İstanbul'a geldiğimde sönüyordu ışık mesela. İşi bilen iyi bir usta yüksek rakımlı bu gibi yerlerde daha ince yağ kullanmam gerektiğini söylemişti. Küçük bir örnek ve buralarda böyle şeylere kesinlikle dikkat edilmiyor. :)

Son düzenleme:

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Merhaba konu başlığında belirtilen aracı almak istiyorum araç 90 bin kilometrede harsa kaydı vs. Yok bakımlı bir araç sahibi 78 bin TL istiyor bu paraya alınabilir bir arabamı sizce. Görüşleriniz çok önemli
Akrabamıza da corolla bakmıştık bizde de bi önceki kasadan var inanın işçilik olarak çok daha düşük ve göğüs bence çok kaba o yüzden fiyatı az daha arttırıp otomatik jetta aldık 2014 model bence ona da bakmanızı tavsiye ediyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım