KAPALI Toyota Corolla Touch vs Ford Focus TrendX

Colonel

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
4
0
535
Merhaba herkese, daha önce bir konu açmıştım 70000 tl civarında otomatik araba tavsiyesi diye. Bütçeyi biraz daha artırdık ve bu iki araç arasında kaldık. Ford Focus Trend X ( multimedya ekran opsiyonuyla birlikte) 113.000 tl civarına geliyor, otomatik opsiyonu. Toyota Corolla ise 109.000 tl ye geliyor touch versiyonu. Sizce hangisi tercih edilmeli? Nedenleri ile yazarsanız çok sevinirim. Araçların ikisi de 0 ve otomatik versiyonları. Arabayı çoğunlukla annem kullanıcak, o yüzden konfor birazcık daha önemli bizim için. Herkese çok teşekkürler şimdiden

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Tabi ki Corolla daha sağlamdır lakin suan en mantıklı araçlar 1.6 Corolla life olurdu eğer otomatik çok önemli değilse 77.000tl ye gayet iyi bir fiyati var. Yada 110.000tl ye cikiyorsanız o fiyata 1.0 tsi golf dahi var

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Focus 1.6 benzinli versiyonuysa onun otomatiğinden uzak durun. Bildiğim kuru kavrama powershift var ve sorun çıkarma olasılığı 1.5 tdci'da kullanılan ıslak kavramaya göre daha fazla. O sebeple 1.6 atmosferik benzinli focus'u tercih etmezdim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,188
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yıllarca Ford sahibi olmuş biri olarak tereddütsüz Corolla derim. Powershift çift kavrama ve ömrü belli kullanım senaryolarında çok kısıtlı, masraf riski fazla. Corolla'nın cvt şanzımanı çok daha sorunsuz ve özellikle Corolla sahibi profilinde sakin kullanımda bariz konfor vadediyor. Manuel alacak olsanız Focus derdim.
Motor ve motorla ilgili görünmeyen muhtelif aksamlarda Corolla daha sorunsuzdur. Dolu, hafif darbe, sürtme gibi dış etkenlere karşı Ford'un kaporta ve boyası çok daha dayanıklıdır. Ama genel güvenlik olarak merak etmeyin, ikisi birbirine denk arabalar. Bir de Corolla'nın altı yere çok yakın, ona dikkat etmek gerek.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Toyota'nın dizel motoru rakiplerinin gerisinde kalmış fakat sorunsuzdur . Ancak " dizel motor ile sunulan mmt şanzıman , kullanıcılarının hiçte memnun olduğu bir şanzıman değildir " .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Açıkçası ben manuel de olsa Corolla derim çünkü Fiyat avantajı bariz var. Focus trend x benzinli 96.000tl iken Corolla Touch 82.000tl bu arada bu fiyatlar bayilerin aşağı yukarı verdiği fiyatlar arada 14.000tl fark var ve Corolla Atmosferik benzinli de daha iyi ve sorunsuz. Bu yorumu Focus sever biri olarak yapıyorum içim kan ağlıyor ah fiyatlar ah

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Şuan bayilerin superb yada passat için verdikleri fiyatları bilen var mı aslında bütçe el veriyor ise otv indirimi ile oraya da yonelebilirsiniz

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Benzinli olacaksa, otomatik te olsa, manuel de olsa Corolla tercih ederim. Özellikle de bu donanım seviyesinde...

Şirket aracı olarak Corolla kullandım ve şu anda da evimizde yine şirket aracı olarak en baz donanımlı Focus var.. iç mekan bence gayet vasat, hele hele boyunuz biraz da uzunsa hem rahatsız, hem arkanıza oturan VW Polo kıvamında kalıyor.. ve bence trim sesi de var... Corolla da pek hatırlamam trim sesi ... iyi yönleridr yok mu, tabiki var... süspansiyon sistemi çok başarılı, direksiyonu tepkili ve iyi.. ama bana pek pratik bir araçmış gibi gelmiyor bir türlü

Dizel olacaksa iş değişir.. felsefi olarak o 1.4 d4d ye karşıyım :)

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım