Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Trabzon’da bir otomobil tutkunu, çocukluk hayali olan 1994 model Toyota Supra satın aldı. Ardından ise aracına tam 700 bin liralık modifikasyon işlemi uyguladı.
Trabzo’nun Ortahisar ilçesinde özel bir araç bakım servisi sahibi olan Mustafa Çağılcı yaptığı modifikasyon ile tüm dikkatleri üzerine çekti. 2014 yılında çocukluk hayalini gerçekleştiren Çağılcı, 126 bin liraya 1994 model bir Toyota Supra satın aldı. Ardından ise yaklaşık 700 bin lira harcama yaparak, modifikasyon işlemleri uyguladı. Modelin beygir gücünü 335’ten 1200’e kadar çıkaran sürücü gelen teklifleri de reddediyor.

yI_bMS7BPkuHijuZgP1GTA-300x215.jpg

mrzQvYXdwkOHyXQAYT3VYA-300x200.jpg

Araç sahibi, Mustafa Çağılcı,“Aracı 126 bin liraya Antalya’dan aldım. O yıllarda kimsenin bilmediği, standart bir arabaydı. Yaklaşık 100 bin dolar masraf ettik. Bunun sayesinde...

Okumaya devam et...

fujiwara

Panpa
2 Tem 2020
456
1,477
2,695
İstanbul
Marka
Opel
Şu 1000+ hp işleri bana sorarsanız sdk yarışından başka bir şey değil. RWD bir otomobilde o gücü yere nasıl aktaracaklar aklım almıyor. Ben olsam 500 hp'den fazla yüklemem. (GT-R olsa bile) Ama setup'ını merak etmedim değil. Sahibine hayırlı olsun.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
“126 bin₺ ya aldım o zamanlar kimsenin bilmediği standart bir arabaydı” Arabalarla içli dışlı olan birinin Supra’yı bilmeme ihtimalini düşünüyorum da yok sanırsam.

Parçalarının çoğu komşu Gürcistan’dan gelmiştir, muhtemelen, o bölgedeki oto tamirciler sıklıkla böyle yaparlar.Yalnız yazılan fiyatlar bana aşırı uçuk geldi.

Aşırı beygir konusunda ise yukarıdaki yoruma birebir katılıyorum 1600 whp yi yere aktarmak olası değil(AWD’de bile çok uğraşılması gerekiliyor ki bu araçlar 90 model RWD araçlar)patinaj yapmaktan araç nefes dahi alamaz.

Şu güzellik stock kalsaydı eminim çok daha özel olurdu.Şimdi 1000 beygir üstüne çıkma yarışına dahil olmuş herhangi bir Supra gibi geliyor gözüme.

Sahibi güle güle binsin, emek var ortada.

Son düzenleme:

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
bana biraz reklam kokan hareket gibi geldi. zaten 1 ay önce sahibindene 1 hafta öylesine ilana koymuştu. 7 yıldır harcıyormuş 4-5 yıl önce dolar kaç tl idi ki veya araç çok başarılı gelmedi zaten Ankarada sarı renkli olan bs supra 1400 beygir diyorlar o araç bana daha güzel ve başarılı geliyor. araç sahibinin instagramı: mustafa çağılcı vbscmustafa diye yazıp bakabilirsiniz. genellikle apaçi kankileri ile takılıyor dağ yollarında geziyorlar. :)

arabanın motoru hakkında video: mücahit terzioğlu toyota supra yazıp araba hakkında videosu var.

MÜCAHİT TERZİOĞLU - YouTube
www.youtube.com › channel

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
"700 bine mâl olan Supra." Maliyete bu kadar dikkat çektirildiğine göre bir satım işi var sanırım.
2014 yılında 126 bin lira çok uygun değildi. Bugün 200 bin lira civarında olan kompakt sınıf araçlar o yıllarda 55-60 bin civarındaydı.

O zamanlar kimsenin bilmediği derken plakayı görünce "aa şunun aracı" demediği "standart/oynanmamış bir Supra'ydı" sanırım. Yoksa Supra'yı kimsenin bilmediğini iddia etmemiştir diye düşünüyorum, onu dediyse pes. :D

A

Ali

Ziyaretçi
Ahshaha valla o kadar doğru yazmışsın ki bizim milletimiz abartmayı sever güncel kur arttı ya satmadan önce yapılan reklam bence bu ve 1000hp muhabbeti keyfi ancak bu arabaları seven sahip çıkan insanlar 450-600hp arası tutup keyfine bakıyor koleksiyonluk sadece kazasız olması değil motor orijinalliği de gerektirir çok gereksiz haber ama emeğinize sağlık seviyoruz sizleri :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım