Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Toyota, hibrit otomobilleri sayesinde bugüne kadar 120 milyon ton karbondioksit tasarrufuna destek olduğunu iddia ediyor.
Toyota, 1997 yılında Prius isimli modelini tanıtmıştı. Dört kapılı bu otomobil tasarım olarak o döneme göre farklıydı ve bazı kitleler tarafında pek sevilmeyen bir tasarıma sahipti. Fakat o dönemdeki teknolojisi ve otomotiv tarihinde bir mihenk taşı olması tasarımının önüne geçti. Toyota, tarihteki ilk seri üretim hibrit otomobili üretmişti.
Toyota 2 milyon hibrit otomobil satma hedefine tam 12 yılda ulaştı. Mart 2013’te ise  toplam satış rakamını 5 milyona çıkartmayı başarmıştı. 2017 yılında ise Toyota, 10 milyonuncu hibrit otomobilinin satışı gerçekleştirmişti. 2020 yılına girdiğimizde ise Toyota, 15 milyonuncu hibrit aracını üretip teslim ettiğini açıkladı.
Şirket 1997 yılından beri elektrikli hibrit araçlar üretiyor ve bu konudaki bakış açısını hiç...

Okumaya devam et...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım