Trafikte Azalma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Her gün sabah Tuzla - Küçükyalı ve Akşam Küçükyalı - Tuzla arası gidip geliyorum. Son zamanlarda, trafikte ciddi bir azalma yaşanıyor. Normal şartlarda trafikte kaldığım Küçükyalı, Kartal ve Pendik bölgelerinde artık daha hızlı geçiyorum. Ortalama hızımın 32 kmlerden 48 kmlere cıktı. Sizce bundaki etkenler nedir.
*Son benzin zamları
*Pendik metrosunun açılması
Bunlar benim düşüncelerim. Başka bilmediğim bi durum varmı.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Pendik metrosunun açılmasıyla karayolu toplu ulaşımındaki yük azalmıştır doğal olarak. Pendik'te E-5'i tıkayan temel etken metro inşaatından ziyade o civarlardaki otobüs duraklarının fazladan bir şeridi daha yemesiydi. Oradaki temel sebep muhtemelen budur.

Küçükyalı'daki tıkanıklığın nispeten rahatlama sebebi de Bostancı-Kozyatağı arası E-5 yanyolunun açılması oldu. Küçükyalı'daki o büyük kilitlenmenin kaynağı Kozyatağı'na kadar uzanıyordu. Küçükyalı'yı zincirleme şekilde etkiliyordu. Uzun zamandır K.yalı'dan sonra emniyet şeridi kapatılmıştı ve orayı işgal eden tüm toplu taşıma araçları normal şeritlerinde gitmeye başlayınca ortalık toz duman olmuştu :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Her gün Maltepe acibadem arası gidip geliyorum. Ben hiçbir azalma görmedim aksine trafikte artış gözlemledim. Hatta sabah artık sahilden gitmeye başladık çünkü insan tahammülünü sabah aşan bir trafik var.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Her gün Maltepe acibadem arası gidip geliyorum. Ben hiçbir azalma görmedim aksine trafikte artış gözlemledim. Hatta sabah artık sahilden gitmeye başladık çünkü insan tahammülünü sabah aşan bir trafik var.
Kardeş Acıbadem'e kadar gidiyorsan o zaman sıkıntı büyük. Göztepe'de Libadiye Cd. üzerindeki büyük rezidans inşaatı (adını vermek sıkıntı olur mu bilmiyorum da EM..R) nedeniyle bazı yollar kapanmış. Köprüye direk çıkış vereceklermiş diye duydum. Orada her sabah büyük çile varmış. E-5'i bile etkiliyormuş. Senin yoluna büyük taş koyar.

İstanbul'da yol ve trafik durumu Kocaeli'den bildirildi. Esen kalın. :D

fthz

Profesör
19 Eyl 2016
111
60
1,035
38
istanbul
Dün saat 19 suları maltepe'ye evime geçeyim dedim Şişli'den... navigasyonlar 1.5 saat dedi varış... Şişli'den Emirgan 30 dk, Emirgan'da kahve sohbet 30 dk, Emirgan'dan Maltepe 30 dk... En keyifli 1.5 saatimdi :rolleyes:

İlk olası sebep Pendik metrosu ile bir nebze rahatlık olabilir, muhtemelen toplu taşımada o yönde değişiklikler olmuştur sefer azalması hat değişikliği gibi. Yarın tadı damağınızda kalmış olarak alışagelmiş trafiğinize kavuşacağınızı düşünüyorum :D

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Bizim yöneticilerimiz ağza bir parmak bal çalma konusunda üstadlık seviyesine ulaştılar. şu metroyu kaynarca'ya kadar çekselerdi asıl rahatlamayı o zaman görecektiniz.

Pendik metrosu açılmadan önce kartal metrosu ve önündeki otobüs durağı tam bir tımarhaneye dönüyordu mesai saatlerinde. çünkü otobüsle metroya gelen binlerce insan oluyor ve nüfus yoğunluğu da kaynarca civarında daha fazla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım