Trafikte En Sakin Sürücüler Toyota Kullanıcıları

Fransa'da yapılan bir kamuoyu araştırması, Toyota marka araç kullanan sürücülerin “trafikte en az sinirlenenler” olduğunu ortaya koydu. Atomik Research tarafından “kullandıkları araçların markası ile sürücüler arasındaki bağın” araştırıldığı çalışmada ankete katılanların yüzde 69’u, trafik kurallarına uymayanlara ve yüzde 38’i de trafik sıkışıklığına sinirleniyorlar. Sürücüleri sinirlendiren diğer faktörler arasındaysa yüzde 37 ile acemi şoförler, yüzde 37 ile hız limitini aşanlar ve yüzde 32 ile çok yavaş araç kullananlar olarak sıralanıyor.

toyota-logo-2.jpg

Toyota marka otomobil kullananların sinirlenme oranının yüzde 11 gibi en düşük seviyede belirlendiği bu araştırmaya göre, trafikte sinirlenenlerin yüzde 28’i bunu ifade etme şekillerini “kendi kendine söylenme” olarak nitelerken yüzde 19’u hakaret içerikli sözler kullandıklarını, yüzde 15’inin ise bu tepkilerini korna çalarak gösterdiklerini aktardılar.

• Wow
Tepkiler: kenblock

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Peki bundan 1.0 tsi ve 1.2 tsi ların haberi var mı ? :D
Ben ozet geceyim. Eski arabam 1.6 atmosferikti.simdi 1.2 turbo kullaniyorum.
Benim eski arabamin aynisi ile yola ciktik sehir icinde guzel gectim ama sehir disina cikinca puf. 150 ile giderken frene basip gaz verince hacim ve turbo yetersizliginden nefesi kesilince yapistirdi valla.
1.33 motor nasıl bir mühendislik harikasıymış da bizim haberimiz yokmuş.
2012’den beri 1.33 Cool Yarise biniyoruz biz potansiyelini görememişiz demek ki. Hele rampalar ve sollamalar.
Benim arkadasim robotize sanzimani oyle bir kullaniyorki hic hissettirmeden o kut atislari olmadan guzel guzel ilerliyor. Ozetle demem o ki kullanici var kullanici var

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben ozet geceyim. Eski arabam 1.6 atmosferikti.simdi 1.2 turbo kullaniyorum.
Benim eski arabamin aynisi ile yola ciktik sehir icinde guzel gectim ama sehir disina cikinca puf. 150 ile giderken frene basip gaz verince hacim ve turbo yetersizliginden nefesi kesilince yapistirdi valla.

Benim arkadasim robotize sanzimani oyle bir kullaniyorki hic hissettirmeden o kut atislari olmadan guzel guzel ilerliyor. Ozetle demem o ki kullanici var kullanici var

Ben şanzımana bir şey dememiştim ama bizim de genel olarak şanzımandan yana bir sıkıntımız yok multidrive s denen şanzıman var elbet baltalıyor ama en büyük etkenin motorun güçsüzlüğü olduğu ayan beyan ortada en ufak bir güç isteğine sağırlıkla karşılık veriyor. İstanbul içi dik rampalarda manuel modda da olsa kıçını kaldıramaması İstanbul-İzmir-İstanbul, İstanbul-Konya-İstanbul sürüşlerinde sollamadaki isteksizliği bizi kendinden soğutmaya yetiyor. Bu araçtan önce kullanılan araçlar 99 1.6 otomatik polo ve 1.4 TDCI Fusiondu onlardan sonra bu kadar güçsüz olmasını beklemiyorduk. Zaten güçsüz olduğunu kullanıcılarının çoğu kabul ediyor manuel otomatik farketmeksizin .

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Sırf performansa indirgenemez, Toyota'yı bir kenara koyalım Subaru kullananlar, Mazda kullananlar da genellersek efendi kullanıcılardan oluşuyor. Volvo'yu da buna dahil edebilirim.

Abuk subuk adamın, çakalın alacağı araba polodur, fr ibizadır, leondur, sciroccodur, passattır, 3 serisidir, 5 serisidir, c serisidir. Tabii ki bu modelleri kullanan herkes öyle demek değildir, yollarda fıtı fıtı giden bir sürü bu model araçlar görebilirsiniz. Bu gözlem İstanbul'da yapılmıştır, şirket logolu, kiralama şirketi plakalıklı ve ticari araçlar dikkate alınmamıştır.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Bu konuda nasıl kavga çıkmamış ya hayret, Toyota'ya denilen atmosferik lafları, Audi'ye denilen süslü VW.😀İyi, forumca aşmışız bazı şeyleri.:)Konu hakkında yorumum ise araştırma Fransa'da yapılmış, TR'de yapılsa bir takım farklı sonuçlar olurdu bence.Toyota'nın sakinliğini beni de şaşırtmadı.Sinirli olarak Audi ise beni şaşırttı ama o da muhtemelen, Avrupa kullanıcıları içindir yoksa TR'de Tofaş'cılar o konuda kimseye pabuç bırakmazlar zannımca.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,060
3
15,309
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Bu konuda nasıl kavga çıkmamış ya hayret, Toyota'ya denilen atmosferik lafları, Audi'ye denilen süslü VW.😀İyi, forumca aşmışız bazı şeyleri.:)Konu hakkında yorumum ise araştırma Fransa'da yapılmış, TR'de yapılsa bir takım farklı sonuçlar olurdu bence.Toyota'nın sakinliğini beni de şaşırtmadı.Sinirli olarak Audi ise beni şaşırttı ama o da muhtemelen, Avrupa kullanıcıları içindir yoksa TR'de Tofaş'cılar o konuda kimseye pabuç bırakmazlar zannımca.
Forum evrimleşiyor abi bizde şaşırıyoruz

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
Olmayanı söylemedim ki ürün gamında kaç tane atmosferik motoru var belli, tercih eden kişilerin yaş ortalaması belli 20li yaşlarında araba sahibi olacak profil toyota tercihini kaçıncı sıraya koyar

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Sırf performansa indirgenemez, Toyota'yı bir kenara koyalım Subaru kullananlar, Mazda kullananlar da genellersek efendi kullanıcılardan oluşuyor. Volvo'yu da buna dahil edebilirim.

Abuk subuk adamın, çakalın alacağı araba polodur, fr ibizadır, leondur, sciroccodur, passattır, 3 serisidir, 5 serisidir, c serisidir. Tabii ki bu modelleri kullanan herkes öyle demek değildir, yollarda fıtı fıtı giden bir sürü bu model araçlar görebilirsiniz. Bu gözlem İstanbul'da yapılmıştır, şirket logolu, kiralama şirketi plakalıklı ve ticari araçlar dikkate alınmamıştır.
Kesinlikle bu listenin başına dediğiniz markalar çok rahat yerleşir, herhalde sayıları az olduğundan dahil etmediler araştırmaya. Mesela ben bugüne kadar sadece 1 tane çılgın hareketler yapan volvocuya rast geldim, o da büyük ihtimalle arabayı ödünç almıştır😄. Hele eski station volvolarla otobanda salına salına giden orta yaş üstü sürücüler yok mu(çok nadir denk gelinir:)), onlardan gamsızını daha görmedim ben trafikte.

En çok sinir olduğum şeylerin başında sağındaki şeritten daha yavaş gidenler gelir(ki trafiğin asıl sebebi de onlar). Ve ters yöne girip kendini haklı çıkartanlar.
Ha unutmuşum, en önemlisi de beyaz far+sisleriyle geceleri gözümü kör edenler. Bunlara karşı gösterdiğim tepki öyle avrupalılar gibi %20'lik falan olmaz, detayına girmeyelim hiçhatatat

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım