TR'nin en düşük km'li olmaya aday 3.20i E90'ı

candiyebilirler

Profesör
16 Eki 2016
138
435
1,885
İstanbul
Marka
Seat
Hocam o kadar fotoğraf koymuşsun ama bu güzel araç için bir şeyi unutmuşsun. O da benden olsun. Nazar değmesin, güle güle kullanın :) seramik-nazar-boncugu-dekoratif-obje-kafta-dunya-takilari-2.jpg

15 Mar 2017
417
1,083
2,645
Ben de senin e36'ya hastayım ya.
Alma hikayemiz benzer zaten. Yaşlı bir amca - arabasına titiz yaklaşan - arabayı yormamış. Bmw ustalarının güzel bir lafı vardır. Bmwler mercedes e göre daha çabuk yaşlanmaz daha hor kullanılır. :) e30 e36 e46 ların görmediği zulüm kalmamıştır. Kim bilir şuan ben bunları yazıyorken bile kimler kimler canını alıyor arabaların.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Al standart bin denilecek arabalardan. Temizliğine hayran kaldım. Led farlar fena değil ama bence jantlar değişmeli. :) Kazasız belasız hayırlı sürüşler olsun.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Abiler yanlamamak için bahane arıyorum dur kanıma girme havada yağmurlu zaten :D

İstanbul park tan eve dönüyorum, yalnız yeni lastikler beklediğimden iyi çıktı ESP yi kapatmadan ne kadar zorlasamda gelmiyor arkası, bu yağmurlu havada hemde :)
Bu arada LED'ler bence de olmamış hocam :(

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Hayırlı olsun hocam cidden çok temiz. Far camlarının parlaklığından bile anlaşılıyor yani ne kadar temiz olduğu.

Benim anlamadığım bir insan araba alıp neden binmez? Yağmurda arabayı neden dışarı çıkarmaz. Arabalar bizim taşıt ihtiyacımızı karşılamak için var sonuçta. Antika araba olsa anlarım da kapıda araban dururken taksiye binip gitmek bana cidden saçma geliyor. Arabayı yormamak için kendini yormuş ilk sahibi.

Bu arada ledleri sökün. Orijinalliği ciddi baltalamış.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Al standart bin denilecek arabalardan. Temizliğine hayran kaldım. Led farlar fena değil ama bence jantlar değişmeli. :) Kazasız belasız hayırlı sürüşler olsun.
Hocam en sevdiğim E90 janti Türkiye'de nadir araçta var, eğer alakasız orjinal vs. olmasaydı direk bu jantlardan alırdım. İyi dilekleriniz için teşekkürler.

15 Mar 2017
417
1,083
2,645
Kapının üstündeki tek parça krom çıta da hofmeister kıvrımını cartt diye çıkartmış aşırı güzel durmuş söylemeden edemicem :) Normalde e90 sevmem ama bu araç kombinasyonuyla sevilmeyecek gibi değil. (manuel olması dışında :) ) Bardaklık muntazam ya.. Harbi tutar koyduğun şeyi. Tüm e90larda var mı bilmiyorum ama detaylar çok iyi arabanda (nazar boncuğu)

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Kapının üstündeki tek parça krom çıta da hofmeister kıvrımını cartt diye çıkartmış aşırı güzel durmuş söylemeden edemicem :) Normalde e90 sevmem ama bu araç kombinasyonuyla sevilmeyecek gibi değil. (manuel olması dışında :) ) Bardaklık muntazam ya.. Harbi tutar koyduğun şeyi. Tüm e90larda var mı bilmiyorum ama detaylar çok iyi arabanda (nazar boncuğu)
Teşekkür ederim. Bardakliklar tüm e90'larda yok 'ilave hazne paketi' diye bir opsiyon ve gerçekten ihtiyaç var çünkü bardak koyucak yer yok normalde.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hayırlı olsun hocam cidden çok temiz. Far camlarının parlaklığından bile anlaşılıyor yani ne kadar temiz olduğu.

Benim anlamadığım bir insan araba alıp neden binmez? Yağmurda arabayı neden dışarı çıkarmaz. Arabalar bizim taşıt ihtiyacımızı karşılamak için var sonuçta. Antika araba olsa anlarım da kapıda araban dururken taksiye binip gitmek bana cidden saçma geliyor. Arabayı yormamak için kendini yormuş ilk sahibi.

Bu arada ledleri sökün. Orijinalliği ciddi baltalamış.
Yukarıdaki yorumu yapan kişiye kesinlikle katılıyorum, yağmurda yaşta karda kıyamette binilemeyecekse o araç ne için var?He korursun ederin ya da 2.aracın vardır tamam ama öbür türlüsü cidden sıkıntı. @yahya_m5 araç çiçek maşallah güle güle bininiz, E90 kasayı pek sevmesem de temiz orijinal bir BMW'ye her zaman tavım.Bu araçta bulunan 4 silindirli (N46) motorun bir benzeri (N42) bizim E46 318i'de de var hatta 7 bg'lik farkı saymazsak aynı motor diyebilirim.Motor hakkında tavsiye verecek olursam soğukken kesinlikle zorlamayın bir de çok narin motorlardır yağın kalitelisini kullanmanız gerekir aksi takdirde motor içinde kurum oluşturabilir ayrıca az yaktırmak istiyorsanız şehir içinde gerektiğinde(yokuşlarda vs...) yüksek devirleri de kullanın çünkü atmosferik bir motor olduğundan dolayı 200 nm tork'unu devir bandının ortasında veriyor.Bu arada aracın torku zayıf demişsiniz emin olun 200 nm torku o yıllarda çoğu 2.0 4 silindirli atmosferik araç veremiyordu, yani BMW bu motoru cidden yüksek torku amaçlayarak yapmış ayrıca Honda'nın VTEC sistemine benzer olarak Valvetronic sistemi var.Tüketime gelecek olursam da bizim araçta malesef Aisin 6 yok ZF-5 var, ZF-5 sağlam bir şanzıman olsa da o bir vites eksiğinin cezasını şehir içi trafiğinde benzini yakarak çektiriyor.Ama uzun yolda E46 kasasında 6.8 gördük siz de bence uzun yolda dikkat ederseniz 7.5'ten aşağı çekerek bu değerleri görürsünüz.Şehir içinde de 9.8 yazmışsınız eğer yokuşlara ve dur kalk trafiklere girerseniz biraz daha artabilir ama genel olarak o civarda dolaşır.Herkes yazmış bir de ben yazayım o ledleri sökün jantları orijinal bırakın gerçekten de 10 numara 5 yıldız duruyor Allah kaza bela vermesin.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım