Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Yaz döneminin yavaş yavaş biterek yerine artık sonbaharı bıraktığı şu dönemlerde iyi bir otomobil müzesi gezisi pek de fena olmaz diye düşündüm. Hepimiz az çok otomobil müzelerini biliriz, bazılarımız onları gezmiş, bazılarımız ise sadece internet üzerinden videolarına veya fotoğraflarına bakmışızdır muhakkak. Bu yazımda az da olsa Türkiye’deki otomobil müzeleri hakkında bilgi ve fotoğraflar paylaşacağım. Bu güne kadar ancak üç müzeyi (Key Museum, Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi, Devrim Arabaları Müzesi) gezebilmiş olsam da, en çok beğendiğim müze İzmir-Torbalı’daki “Key Museum” oldu ve arşivimde sadece bu müzenin fotoğraflarını bulabildim diyerek yazıma başlıyorum…
Key Museum
Key Museum, E. Özgörkey Grubu İcra Kurulu Başkanı Murat Özgörkey ile İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Özgörkey’in koleksiyonerlik ruhundan doğdu. 7.000 metrekare alana kurulu olan müzede, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından 2001 yılından beri titizlikle bir araya getirilen parçalarla...

Okumaya devam et...

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım