Turkuaz Taksi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü proje kapsamında, yüzde 100 elektrikle çalışan turkuaz renkli taksi, İstanbullulara hizmet için yola çıktı.

İTEO Başkanı Yahya Uğur, Zorlu Center'in önündeki taksi durağında turkuaz taksiyi tanıttı.

Uğur, bugünden itibaren İstanbullulara hizmet verecek olan turkuaz taksinin Türkiye'de taksicilikte yeni bir dönemin kapısının aralandığının en büyük göstergesi olduğunu söyledi.

Uğur, yüzde 100 elektrikli ve çevre dostu olan aracın İstanbullulara konforlu bir hizmet sunacağını ve taksicilerin de kalitesini yükselteceğini dile getirerek, bu uygulama kapsamında 2018 Ocak'a kadar benzeri lüks taksi sayısının 200'e çıkabileceğini kaydetti.

Mevcut taksici esnafının içinde dileyen olursa aracını bir üst segmente çıkarma şartıyla bu işi yapabileceğini belirten Uğur, "Kimseye yeni bir araç veya bir plaka verilmeyecek. Taksi sahiplerinin kendi bütçelerine göre ve bulundukları bölge ile çalıştıkları yerlere uygun olarak tercih edebilecekleri bir sistem. İstanbul için çok yeni bir dönem." dedi.

Turkuaz taksilerin, diğer taksilere göre yüzde 15 daha yüksek bir ücretle hizmet vereceğinin altını çizen Uğur, "Bu şu anlama geliyor: müşterilerimiz 20 lira ödeyecekleri bir mesafe için turkuaz taksiyi tercih ettiklerinde 23 lira ödeyecekler. Dolayısıyla yeni Türkiye'de yeni taksilere ihtiyaç var. Korsan oluşumların, UBER'in ve benzerlerinin önüne geçmiş olacak. Ayrıca müşterilerinizin konforunu, güvenliğini artıracak ve hizmet kalitemizi de yükseltecek. Şu anda bir taksiyle başladık. Yarın bir tane daha yollara çıkıyor. Yıl başına kadar 200’e çıkacak." diye konuştu.

Turkuaz taksilerin sarı taksilerin aksine İstanbul’un bütün bölgelerinde çalışabileceğini vurgulayan Yahya Uğur sözlerini şöyle tamamladı:

"Mesela Beylikdüzü'nde kırmızı renkli taksiler var. Sarı taksiler burada iş almıyor. Turkuaz taksiler için böyle bir sınırlama yok. İstanbul içinde her taraftan müşteri alıp her tarafa götürebilecekler. Daha lüks araçlarla daha yüksek bir fiyatla çalışma imkanı gelmiş oluyor. Müşterilerimizin bu kalitedeki araçlara yüzde 15 fark ödemeyi önemseyeceklerini düşünmüyorum. Çok güzel bir taksicilik geliyor. Kamera sistemli, aplikasyon destekli ve güvenli bir hizmet sunuluyor."

Kaynak : https://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiye/turkuaz-taksi-istanbul-yollarinda

Ekli dosyalar

• 228951.jpg
    228951.jpg
    89.1 KB · Görüntüleme: 266

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Sen git mesafe beğenme, karşıya geçmek isterken geçemem de, avrasya tünelinden geçerken hem gidiş, hem de dönüş parası almaya çalış sonra bir de Über'e laf salla. Valla Über'de adamın ne zaman geleceğini, arabanın markasının ne olacağını, ne kadar süreceğine kadar her şeyi görebiliyorum. İndikten sonra sürücü hakkında oylama yapıyor, onları eleştirebiliyorum.
Araba kullanırken eğer trafik ihlali yaparlarsa yazabiliyorum, ilgileniyorlar.

Üstelik daha ucuz. Şimdi ben bu halde neden sarı taksiye bineyim? İşini layığı ile yapan taksicilere lafım yok, fakat onlardan da çok az var.
Kusura bakmasınlar, herkes önce işine , müşterisine saygı duysun. Hala taksiciler kadınlara laf atabiliyorken ve yaptırımı alana kadar yıllar geçiyorken kimse bana Sarı Taksiye Bin! demesin. Zorunda kalmadıkça asla binmem.

Gelelim bu mavi taksi olayına: Neden pahalı olduğunu anlamadım? Über'le rekabetse amaç daha ucuz olması gerekiyor.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Sen git mesafe beğenme, karşıya geçmek isterken geçemem de, avrasya tünelinden geçerken hem gidiş, hem de dönüş parası almaya çalış sonra bir de Über'e laf salla. Valla Über'de adamın ne zaman geleceğini, arabanın markasının ne olacağını, ne kadar süreceğine kadar her şeyi görebiliyorum. İndikten sonra sürücü hakkında oylama yapıyor, onları eleştirebiliyorum.
Araba kullanırken eğer trafik ihlali yaparlarsa yazabiliyorum, ilgileniyorlar.

Üstelik daha ucuz. Şimdi ben bu halde neden sarı taksiye bineyim? İşini layığı ile yapan taksicilere lafım yok, fakat onlardan da çok az var.
Kusura bakmasınlar, herkes önce işine , müşterisine saygı duysun. Hala taksiciler kadınlara laf atabiliyorken ve yaptırımı alana kadar yıllar geçiyorken kimse bana Sarı Taksiye Bin! demesin. Zorunda kalmadıkça asla binmem.

Gelelim bu mavi taksi olayına: Neden pahalı olduğunu anlamadım? Über'le rekabetse amaç daha ucuz olması gerekiyor.

Araçları lüks yapmanın bedeli denmiş
Valla tek seferlik Tesla Model S P100D ile yolculuk yapacaksam %15 zamlı gitmeye razıyım

Not : Über'le sittin sene yarışamaz

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Saçma sapan başa çıkma çabaları. Lüks arabayı ötv siz al, 5 sene sonra kendisine ait olacak zaten. bi de 15 zamlı götür.
Über e karşı çıkacaklarına şoförlere standartlar getirsinler. 112 de çalışan arkadaşım devamlı madde bağımlısı taksicilerden şikayetçi, bayılıp kalıyorlar orada burada. Canımızı emanet ediyoruz bu adamlara. İstisna işini iyi yapan taksicileri ayrı tutuyorum ama her önüne gelen taksici olmuş artık. Ne çevirmeye giriyorlar ne de doğru düzgün denetime

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben bu taksi plakası olayınada biraz gıcık kapıyorum. Adam plakayı alıyor parayı basıp, sonra onuda kiralıyor başkasına. O adamda yevmüye doğrultacam çabasıyla sinir stress sürüyor. Aklı hep başka yerde. Bu taksi işini bu hale getirdiklerinden dolayı Über çok daha mantıklı geliyor bana.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Son 2 seferdir cins cins taksicilere denk geliyorum, sapığı, manyağı, çakalı, trafik canavarı bir sürü taksici var(İstisnaları saymazsak). İyi ki Uber gibi sistemler var da bunlar da rekabet için bir şeyler yapmak zorunda hissediyorlar kendilerini.
Uber nasıl yapabilirim ya biliyor musun abi? Hergün Bornova-Balçova arası gidiyorum.Yani kısacası izmiri dolanıyorum merkezi olarak

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Neden tesla arkadaş 1 tesla alıcağına 3-4 adet dma al biri şarj olurken biriyle gez. Birde dmalar için taksi plakası indirim yapabilirler, atıyorum plakanın zemini mavi olur rahatca ayırtedilir %10 ucuz olur tercih edilir.

Uber nasıl yapabilirim ya biliyor musun abi? Hergün Bornova-Balçova arası gidiyorum.Yani kısacası izmiri dolanıyorum merkezi olarak
Bla bla car diye uygulama var orası şehirler arası ama belki taliplin olur 3-5 bişey doğrultursun kalabalık forumlarada yazabilirsin araba boş gitmesin :)

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Saçma sapan başa çıkma çabaları. Lüks arabayı ötv siz al, 5 sene sonra kendisine ait olacak zaten. bi de 15 zamlı götür.
Über e karşı çıkacaklarına şoförlere standartlar getirsinler. 112 de çalışan arkadaşım devamlı madde bağımlısı taksicilerden şikayetçi, bayılıp kalıyorlar orada burada. Canımızı emanet ediyoruz bu adamlara. İstisna işini iyi yapan taksicileri ayrı tutuyorum ama her önüne gelen taksici olmuş artık. Ne çevirmeye giriyorlar ne de doğru düzgün denetime
Asıl büyük sıkıntı kiralanan şoförlerde. Adam şoför arıyor. Mahallenin delikanlısı, atarlısı, trafik canavarı gelip abi ben olurum şoför diyor. Taksi sahibinin de canına minnet tabi. Sonrası malumunuz...

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Tamam tesla iyi de kaç tane olabilecek 4tane i3 alınabilirdi inşallah reklam için tesla almışlardır

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Türkiye'de sadece Uber XL var onun içinde Caravelle veya Vito alman gerek. Uber resmi olarak garanti olsa 2 tane Caravelle ile girecektik ama sonra vazgeçtik çünkü İngiltere'de bile yasaklayabiliyorsa burda neler olur neler :D:D.
Edit: Uber candır gerisi heyecandır.

Son düzenleme:

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Türkiye'de sadece Uber XL var onun içinde Caravelle veya Vito alman gerek. Uber resmi olarak garanti olsa 2 tane Caravelle ile girecektik ama sonra vazgeçtik çünkü İngiltere'de bile yasaklayabiliyorsa burda neler olur neler :D:D.
Edit: Uber candır gerisi heyecandır.
İyi kazandırıyor mu ki?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım