Ucuz Gaz Var, Alacamda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Gectiğimiz günlerde, 2,22 lira litre fiyatı ile gaz satan Class oil diye bir firma gördüm. Çok cazip geliyor. Eğer gazı ordan alırsam, ayda 60 lira tasaruf yapıyorum.

Bu class oil kimdir nedir. nerenin gazını satar. Bilen varmıdır.

Buda lokasyon yalnız eskiden lukoil imiş. resim eskiden kalma. : https://goo.gl/maps/mHT2XKHTsJD2

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Denizlide de Pamukkale otogaz var, 2.15ten satıyor. Bizim 90 model taunusa 1 senedir ordan alıyoruz sıkıntı yaşamadık ama yeni araçlarda sorunlar yaşanabilirmi bilmiyorum açıkcası benim de merak ettiğim bi konu

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Merhaba
Gectiğimiz günlerde, 2,22 lira litre fiyatı ile gaz satan Class oil diye bir firma gördüm. Çok cazip geliyor. Eğer gazı ordan alırsam, ayda 60 lira tasaruf yapıyorum.

Bu class oil kimdir nedir. nerenin gazını satar. Bilen varmıdır.

Buda lokasyon yalnız eskiden lukoil imiş. resim eskiden kalma. : https://goo.gl/maps/mHT2XKHTsJD2
Hemen bizim evin aşağısında bir kaç kez mazot aldık bir sıkıntı çıkmadı,gazda da çıkacağını sanmam.Sıkıntılı olsa şimdiye kadar burada kalamazdı diye düşünüyorum.

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Class oil izmit eski gölcük yolunda da var mazot 3.90 idi bir kaç gün önce önünden geçerken gördüğümde ben almıyorum ama arkadaşım sürekli oradan alıyor mazotu 40-50 bin km yapmıştır her hangi bir sorun yaşamadı henüz.

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Ben hissedemiyorum ya ucuz gaz alsamda bu yaz 2.04 ten aldığımla 2.30 la aldığımda fark hissetmedim tek fark fiyat galiba

SerkanErdem

Profesör
24 Eki 2016
139
65
1,035
37
Istanbul
Bugun gordum, belki isinize yarar arkadaslar. Avrupa'da Fulya'da Vital hastanesinin karsisi. :)

Ekli dosyalar

• 15387487_1807810436160088_1906555051_o.jpg
    15387487_1807810436160088_1906555051_o.jpg
    146.4 KB · Görüntüleme: 147

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Beyler
Benzini 4,92 den, Gazı 3,49 liradan Shellden aldım. Şu an arabamda 1000 km menzile yetecek yakıt var. Esasen benzine dokunmadan sadece gaz ile gitsem, 6500 km yetecek kadar benzin depomda var. Arabam 100 km de 0,8 litre benzin yakıyor. Bundaki sebeb, havanın soğuk olması sebebiyle daha geç gaza geçiyor olması.

g2yDab.jpg

ZMJa4z.jpg

Umut

Asfalt Kurutucu
20 Eki 2016
3
6
545
Bir buçuk sene öncesine kadar Maltepe'deki söz konusu yer Lukoil iken market işletmesi bize aitti. Satıldıktan sonra yeni pompalar kurulurken "%6" olarak bir ayarlanma yapıldı, ne ayarı olduğunu tahmin edebilirsiniz. :) %94 oranında LPG alacağınızı düşünerek hesabınızı yapın derim.

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
Ucuz gaz ile her zaman daha az gittim. O yüzden ben 8-9 kuruş pahalı olsa da hep aldığım yerden alıyorum.

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
Bir buçuk sene öncesine kadar Maltepe'deki söz konusu yer Lukoil iken market işletmesi bize aitti. Satıldıktan sonra yeni pompalar kurulurken "%6" olarak bir ayarlanma yapıldı, ne ayarı olduğunu tahmin edebilirsiniz. :) %94 oranında LPG alacağınızı düşünerek hesabınızı yapın derim.

Ya ben hep merak etmişimdir o olayları,bazı forumlarda bu basınçla ilgili katakulliler döndüğüne dair bişeyler okudum ancak tam olarak anlayamadım. Bir kaç kez basınçlarına gidip baktım pompaların ama anlayamadım...Bu konuları tam anlatabilirsin? İşi biliyorsundur... Açık yazarsan anlaşılması daha kolay olur. Teşekkürler...

Umut

Asfalt Kurutucu
20 Eki 2016
3
6
545
Ya ben hep merak etmişimdir o olayları,bazı forumlarda bu basınçla ilgili katakulliler döndüğüne dair bişeyler okudum ancak tam olarak anlayamadım. Bir kaç kez basınçlarına gidip baktım pompaların ama anlayamadım...Bu konuları tam anlatabilirsin? İşi biliyorsundur... Açık yazarsan anlaşılması daha kolay olur. Teşekkürler...

Genelde pompadaki basınç artırılır; sayaç depoya yakıt gitmediği (veya daha az gittiği) halde gitmiş gibi okur, en yaygın hilelerden biri budur. İkinci hile ise sıcaklık, yaz ve kış aylarında gazın genleşmesini veya büzülmesini önlemek için ATC diye bir cihaz kullanılır. Bu cihaz LPG'yi sürekli sabit sıcaklıkta tutar. Bu sayede kışın işletme gazın büzülmesinden dolayı kayıp yaşamaz. Yaz aylarında ise firmalar bu cihazı kapatır ve sıcaklığın artmasıyla gazın genleşmesine müsade eder, daha fazla kar eder.

Tavsiyem farklı yerlerden yakıt alıyorsanız mümkün olduğunca deponuzda aynı miktarda yakıt kaldığında gitmeye çalışın ve her seferinde aynı miktarda yakıt alın. Deponuzun dolma süresine dikkat edin. Kısa sürede doluyorsa yüksek basınç kullanıyorlar demektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım