Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) geçişlerinde ödeme yapmadan geçişler için verilen 15 günlük süre sınırında değişiklik yapıldı.
Karayolları Genel Müdürlüğünün (KGM) işletimindeki otoyollar ile  ilgili sürücüler tarafından olumlu karşılanan yeni bir karar alındı. Bildiğiniz gibi karayolları için belirlenen geçiş ücretlerini ödemeden kaçak geçiş yapılırsa, 15 gün içinde ödeme yapıldığında para cezası uygulanmıyordu. Ancak bu süre aşılırsa ceza uygulanıyordu. Cezanın uygulanması için gerekli süre sınırının ardından geçiş ücretinin dört katı idari para cezası kesiliyordu.
Yeni düzenleme sonrası bu durum değişiyor. Eskiden beri yürürlükte olan 15 gün sınırı uygulaması devam edecek. Ancak 15 günlük sürenin geçilmesi durumunda 45 güne kadar yapılacak ödemelerde geçiş ücretinin iki katı tahsil edilecek.  45 günlük sürenin ardından ödenmesi gereken para cezası yine 4 katı olacak.
Yeni değişiklik 21 Mayıs 2022 ve sonrasında yapılan ve ücreti ödenmeyen...

Okumaya devam et...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,188
45,755
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
15 günlük sürenin içinde veya süre bittikten sonra da hatırlatma yapmıyorlar zaten. 1-2 yıl sonra kol gibi faizli geçiş ücretini, ' biz de şimdi hatırladık kusura bakmayın ' tarzında bir üçkağıtçılıkla adrese gönderiyorlar. 15 gün içinde borcumuz olduğunu hatırlamayanlar, ne hikmetse 1-2 yıl sonra hatırlıyor.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,597
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Sistemin bugunu bulan ben ve hiç bir cezaya takılmayan aracım:D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım